18 січня в читальному залі відбулася презентація книги «Історія в документах» журналіста, історика, керівника гуртків журналістики Миргородської станції юних техніків Миколи Марченка, а також перегляд документального фільму «Миргородський притулок – табір смерті».
Мало хто знає, що на Полтавщині, у курортному Миргороді, є унікальний «Музей трагедії голодомору 1932-1933 років на Миргородщині».
Його унікальність в тому, що знаходиться в приміщенні, котре у ті далекі роки стало місцем масової загибелі дітей. Мовчазний свідок не те, що національного – дитячого геноциду. Адже тут померло сотні дітей. Їх, начебто, віддавали до державного притулку, який, насправді, став табором смерті. Цей будинок став місцем життя та смерті для сотень діток як Миргородщини, так і сусідніх районів під час штучно організованого голодомору.
Цей музей – єдиний у світі, створений на місці притулку.
За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався комуністичний режим в Україні.
У створенні та презентації фільму «Миргородський притулок – табір смерті» взяли участь студійці Миргородської СЮТ Лада Федоренко, Ольга Махно, Юлія Наконечна та Олександра Варенко. Майбутні журналісти розповіли присутнім про страшні сторінки історії Голодомору на Полтавщині, зачитали спогади очевидців. Окрім того, у фільмі вони ілюстрували деякі епізоди.
Микола Марченко поділився власними спогадами дитинства, пов’язаними із свідченнями очевидців Голодомору, розповів про історію створення фільму, на підготовку якого знадобився цілий рік.
Дослідник історії Миргородщини, Полтавщини, журналіст, педагог Микола Марченко також презентував свою книгу «Історія у документах». Книга мовою архівних документів розповідає, як і чим жило суспільство 1941-1943 років, яке правове, соціально-економічне і політичне поле існувало в Україні (зокрема в Центральній її частині) в період окупації німецько-фашистськими загарбниками. Дана книга – це прагнення через документи частково показати історичну дійсність. Значний інтерес складають додатки – примірники газет українською мовою, які виходили під час окупації. Під час презентації автор дарував присутнім свої книжки.
Запрошені співробітники музеїв, бібліотек та учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Чернівецької міської ради мали змогу поспілкуватися з гостями з Полтавщини та поставити запитання.
Зазначимо, що проект реалізується за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).