Інна Руснак, журналістка, лауреатка Новодністровської міської премії імені Івана Нагірняка 2024 року, дружина захисника України Павла Балахтаря, презентувала 2 книги: поетичну «Байрактар» та прозу – щоденник війни «Постараюсь вернутись додому…». Книги написані в період повномасштабного вторгнення росії в Україну, зокрема відтоді, коли дізналася, що чоловік потрапив у полон. І творчість стала своєрідними ліками від болю, шляхом боротьби за збереження ментального здоров’я в умовах невідомості, опорою у сподіваннях на звільнення і повернення додому бійця, який без вагань у перші дні війни добровільно пішов захищати країну, родину і всіх нас. Назву поетичної збірки поетка обрала не випадково – так називали Павла побратими за співзвучність із прізвищем. А наступна – ніби замовляння, написана прозою, і є своєрідним щоденником-розмовою з чоловіком.
На зустрічі звучала поезія із 2-х довоєнних книг «У віршах захисту шукаю», «Трагедія закоханого серця». Цікавою особливістю поезії Інни Руснак є певні пророчі твори…
Розповіді пані Інни, читання віршів, відеопрезентація дуже уважно сприймалися аудиторією. Відчувалася єдність у сприйнятті болючої теми, небайдужість молоді до реальних подій, бажання почути і розділити не «екранні» емоції. А присутніми поряд із дорослими відвідувачами були старшокласники ліцею «Престиж», і було очевидним, як вони усвідомлювали і пропускали через власні відчуття щиру своєрідну сповідь поетки. Про це свідчили і слова, звернені до Інни Руснак, і колективні фото, і автографи на книгах. Поети Ольга Васкан і Михайло Графов свою вдячність і підтримку Інні висловлювали власними поезіями, землячка із Сокирянщини і педагог ліцею з числа ВПО висловлювали не лише вдячність, а й ділилися власними роздумами з приводу Інниної творчості.
Директор бібліотеки Савенко Яна Григорівна поділилася власними відчуттями від творчості гості та від імені всіх працівників щиро подякувала за довіру провести першу презентацію у Чернівцях саме у нашій бібліотеці та побажала якнайшвидше дочекатися чоловіка додому.