Презентація історико-краєзнавчого дослідження «Діяльність «Українського громадського комітету рятунку України» в Чернівцях (1933–1934)»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.

Цього року Україна вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

23 листопада у відділі обслуговування користувачів відбулася година пам’яті «Біль душі та пам’ять серця», приурочена 90-м роковинам Голодомору 1932–1933 років в Україні. Розпочався захід хвилиною мовчання за загиблими від репресій та масштабного геноциду. У межах заходу презентовано історико-краєзнавче дослідження «Діяльність «Українського громадського комітету рятунку України» в Чернівцях (1933–1934)» Миколи Степановича Семенюка, викладача Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, дослідника національно-визвольного руху на Буковині, члена Національної спілки краєзнавців України (2018), керівника історико-краєзнавчого гуртка «ДИВОпошук», лауреата Муніципальної відзнаки ім. А. Кохановського (2020), з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета нагородженого орденом святителя Миколая Чудотворця, з благословення Предстоятеля УПЦ(ПЦУ) Блаженійшого Митрополита Київського та України Епіфанія – Благословенною Грамотою, автора багатьох історико-краєзнавчих досліджень.

Презентована книга написана на основі джерел тогочасних періодичних видань і документів сучасних архівних установ. Викладач побудував свій виступ на історичній ретроспективі створення штучного голоду 1932–1933 років в Україні радянською владою, а також охарактеризував діяльність вищезгаданого комітету в Чернівцях. «Значна заслуга буковинських українців була у розголошенні геноциду нашого народу на різних європейських політичних майданчиках і зібрання матеріально-грошової допомоги голодуючим українцям», –  зауважив автор.

Присутні на заході члени громадської організації «Чернівецьке товариство політв’язнів та репресованих», представники Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну і Чернівецького ліцею № 5 «Оріяна», історики та краєзнавці долучилися до діалогу: як буковинці реагували на голодомор? Чому утворився комітет порятунку? Хто туди входив? Все це треба знати, вивчати, досліджувати та доносити до різних поколінь українців.

До уваги користувачів представлена книжкова виставка літератури з фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, яка діятиме впродовж 10 днів.

Український інститут національної пам’яті закликає людей по всьому світу засвітити вогник у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Долучіться в цей день о 16.00 до загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

  • голодомор1
  • голодомор2
  • голодомор4
  • голодомор5
  • голодомор6
  • голодомор7
  • голомор8
  • голодомор9
  • голодомор10
голодомор11 голодомор22 голодомор43 голодомор54 голодомор65 голодомор76 голомор87 голодомор98 голодомор109
slider html by WOWSlider.com v6.1