Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Презентація дипломних та творчих робіт студентів відділу «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка»

1314 травня  в літературно-мистецькому салоні обласної бібліотеки відбулась презентація дипломних та творчих робіт студентів  відділу «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка». Творча імпреза була  присвячена до Всесвітнього дня вишиванки.

Від сивої давнини і до сьогодні  вишивка є частиною нашої культури та побуту. Основуючись на старих традиціях та втілюючи новітні технології, творчий колектив педагогів та студентів Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка зберігають, вивчають та впроваджують в навчальному процесі  всі накопичені знання та вміння майстрів декоративно- ужиткового мистецтва Буковини, Галичини та Закарпаття.

В презентованій експозиції – гобелени, доріжки, килими, предмети домашнього вжитку, інтер’єрні предмети, вишиваний  одяг (стилізований під народний), вишиті рушники, вишиті сорочки, жіночі строї, ясики, ляльки-мотанки, аксесуари тощо. Всього понад 100  експонатів.

Сучасне бачення традиційного прикрашання тканин та проблематику мистецько-освітньої  частини  навчального процесу порушила в своєму виступі заступник директора з навчальної роботи коледжу Віра Фижделюк; складність пошукової роботи для вибору та затвердження зразків роботи із студентами,  творчий підхід до кожного із студентів та втілення їх ідей обговорювали із викладачем вищої категорії, викладачем-методистом  Вірою Андрич. У переддень Міжнародного дня музеїв про  складність та професіональні вимоги до збереження музейних експонатів –  одягу, аксесуарів, предметів  побуту та інтер’єру, говорила директор музею Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка  Марія Богдан. Своє бачення сучасних тенденцій розвитку в галузі та неординарні власні  спогади – пам’ять кожного про сімейні традиції вишитих речей –  висловлювали присутні  гості –  викладачі, студенти, працівники галузі культури міста, масмедіа.

Музичний настрій створював Віктор Перепелюк, який виконав  на  кобзі стародавню псальму «Во славу Христового Воскресіння», пісню Левка Дутківського «Розквітай, Буковино!»  та сучасну пісню «Любіть Україну!».

 

  • 02
  • 03
  • 07
  • 10
  • 13
  • 16
  • 19
021 032 073 104 135 166 197
jquery slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню