Презентація біобібліографічного довідника «Буковинці в світі» (Вип. 2)

DSC_0334«Нашого цвіту по всьому світу», – кажуть про українців у зарубіжжі. Хай порівняно і невелика, та є у цьому суцвітті і буковинська  віть. 23 серпня з нагоди Дня Незалежності України в обласній книгозбірні ім. М. Івасюка презентували другий випуск біобібліографічного довідника «Буковинці в світі».

Хвилиною мовчання учасники вшанували автора передмови «Буковинська діаспора та її зв’язки з рідним краєм», доктора історичних наук, професора, багаторічного завідувача кафедри історії України ЧНУ ім. Ю. Федьковича Василя Ботушанського, який напередодні відійшов у вічність.

Українці з Буковини, як і представники інших направлень краю, опинилися за його межами в різний час і з різних причин. Про чотири хвилі масового переселенського руху з України, а також з Буковини, розповів кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії України ЧНУ ім.
Ю. Федьковича Назарій Христан. Науковець наголосив, що перша хвиля української еміграції до Канади була зумовлена переважно соціально-економічними причинами; другий масовий відтік припав на період між двома світовими війнами і був викликаний соціально-економічними та політичними обставинами; Друга світова війна, встановлення жорстокого комуністичного тоталітарного режиму викликало третю хвилю масових українських еміграцій, майже винятково політичну; четверта хвиля міграції припала на кінець XX ст. і мала передусім соціально-економічний характер.

Марія Довгань, заступниця з питань наукової роботи обласної книгозбірні, презентувала біобібліографічний довідник «Буковинці у світі» (Вип. 2). Укладачка зазначила, що видання містить інформацію про 143-х колишніх буковинців різних національностей та різних хвиль еміграції, які проживають у 16 країнах світу, відомості про яких вдалося зібрати. Серед них – відомі громадські діячі, науковці, письменники, художники, музиканти, співаки.

Бібліотекарі територіальних громад області долучилися до заходу в онлайн-режимі та розповіли про видатних вихідців своєї місцевості, згаданих у виданні.

Завідувачка відділу буковинської діаспори Чернівецького краєзнавчого музею Оксана Пелех ознайомила з дослідницькою роботою про емігрантів з  Буковини – Василя Федака, Івана Пігуляка, Форвіна Богдана, а також поділилася планами на майбутнє.

На завершення заходу редакторка видання Іванна Рудько прочитала поезію «Лист з чужини» Наталки Мохорук, українки з Канади.

Слайд-презентацію довідника підготувала провідна бібліотекарка редакційно-видавничого відділу Руслана Гончар.

Модераторка заходу – Іванна Рудько.

Технічне забезпечення – Галина Добровольська

Фото – Христина Боклач.

Учасників заходу – 26.

  • DSC_0334
  • DSC_0327
  • DSC_0332
  • DSC_0330
  • DSC_0331
  • DSC_0333
  • DSC_0337
DSC_03341 DSC_03272 DSC_03323 DSC_03304 DSC_03315 DSC_03336 DSC_03377
slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню