Буковинське народне віче 3 листопада 1918 року стало знаковою подією для кожного буковинця, адже ознаменувалося історичною ухвалою про входження Північної Буковини до Західноукраїнської держави та приєднання української частини колишніх австрійських володінь до України.
З нагоди відзначення 100-літнього ювілею визначної історичної дати 31 жовтня в книгозбірні відбулася презентація бібліографічного покажчика «Буковинському вічу – 100 років», виданого у видавництві «Букрек» за сприяння обласної державної адміністрації в рамках «Регіональної програми забезпечення інформаційних потреб населення області…».
Презентувала видання співавтор-укладач, завідувач відділу наукової інформації та бібліографії обласної книгозбірні Олександра Гаврилюк, яка зазначила, що матеріали посібника відображають історичні та архівні документи, монографії, публікації з книг, періодичних видань про листопадові події на Буковині 1918 року. Хронологічні рамки покажчика –1918-2018 рр., вміщує 628 бібліографічних записів, згрупованих за окремими розділами. При підготовці використано наукову, довідкову та художню літературу, бібліографічні покажчики і періодичні видання з фондів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, а також світлини з приватної фотоколекції дослідника історичних подій 1918-1921 років на Буковині Володимира Старика.
Видання підготовлено працівниками обласної бібліотеки у співпраці з фахівцями Державного архіву Чернівецької області.
Серед запрошених учасників – рецензент видання, автор передмови, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Василь Ботушанський, який розповів присутнім про передумови велелюдного зібрання буковинців, а також розкрив текст Ухвали Буковинського народного віча 3 листопада 1918 року в Чернівцях.
Про уроки Буковинського віча говорив голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях», автор передмови презентованого видання Володимир Старик, який зазначив, що майбутнім науковцям є над чим працювати, адже багато архівних матеріалів залишилися поза увагою.
Начальник відділу використання інформації Державного архіву Чернівецької області, автор передмови «Буковина – земля українська» Борис Баглей розповів про архівні матеріали історичних подій на Буковині 1918 року, а також про відзначення Буковинського віча в Чернівцях у 1990 році, запропонував присутнім до перегляду відеофільм «День Буковинського Віча».
Студентська та учнівська молодь мала нагоду переглянути й відеофрагмент з фільму “Бранці Центральної Європи” науково-пізнавальної програми «Невідома Україна. Нариси нашої історії» про події на Буковині восени 1918 року.
Впродовж заходу звучали поетичні твори-присвяти Буковинському вічу у виконанні Мар’яни Шкрібляк, бібліотекаря відділу обслуговування користувачів, а також музичні номери від Тетяни Горбатюк, учениці Чернівецької музичної школи № 2, та Олександри Зоріної, учениці Чернівецької музичної школи № 1.
На завершення презентації директор бібліотеки Наталія Філяк подякувала всім авторам за співпрацю та подарувала бібліографічний покажчик «Буковинському вічу – 100 років».
Модерувала захід – співавтор-укладач презентованого видання, завідувач редакційно-видавничого відділу Іванна Рудько.