Прем’єра знакової книги «Гузар на кожен день»

«У народі говорили, що в присутності  Гузара

замовкають політики та олігархи,

циніки та скептики, амбіційна молодь

і люди з досвідом».

14 грудня в межах другого Національного тижня читання в книгозбірні відбулася прем’єра знакової книги «Гузар на кожен день».

image001До 30-ї річниці Незалежності України, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України Український інститут книги включив у перелік найбільш значущих видань про Україну та українців книгу «Гузар на кожен день», укладачкою якої є Оксана Климончук.

Унікальне видання вийшло в Харкові у видавництві «Фоліо» в 2021 році. Викладений матеріал подається у вигляді календаря на кожен день року, тобто містить 365 роздумів і цитат Блаженнішого Любомира. А ще, завдяки відеоматеріалам, доступним за QR-кодами, кожен читач може почути голос цієї доброї і мудрої людини. Видання багато ілюстроване маловідомими світлинами  світової мистецької спадщини.

Гузар на кожен день / уклад. О. Климончук ; худож.-оформл. Л. Вировець. – Харків : Фоліо, 2021. – 415 с. : іл.

 Верховний Архієпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар є одним з найвизначніших моральних авторитетів сучасної доби. Саме його слова, його думки, його дії  щоденно мають бути для кожного з нас життєвим дороговказом. У визначальні для українців часи він умів доносити складні ідеї простими словами. Надто вагомим було кожне його звернення.

Патріарх УГКЦ Любомир Гузар був чи не єдиною постаттю в Україні, що стала визнаним авторитетом для християн різних конфесій, євреїв та мусульман і людей, що не зараховують себе до жодної релігії. Секрет його практикуючої єдності простий – не роз’єднувати. Відтак, патріарху вдалося витворити довкола себе певну нову атмосферу – людяності, через яку промовляв Бог. І сьогодні ми в цьому  не раз переконуємося.

На заході Марія Вікторівна Мандрик-Мельничук, докторка історичних наук, професорка Буковинського державного медичного університету, презентувала своє захоплююче, надзвичайно насичене унікальними фактами  наукове дослідження про родовід Блаженнішого Любомира Гузара «Мистецтво бути людиною. Гузарі». Його з великою цікавістю, затамувавши подих, слухали всі присутні.

Священник Володимир Боровий, сотрудник кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці УГКЦ, поділився власними спогадами про зустріч з патріархом УГКЦ Любомиром Гузаром під час його перебування в Чернівцях.

Присутні членкині ГО «Товариство жінок мироносиць», що діє при кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці Чернівецької єпархії УГКЦ, обмінювалися думками про значення велета духовної думки Любомира Гузара в приватному житті кожної з них.

Технічний супровід: Олександр Кицюк, завідувач сектору ВІТЕР.

Світлини: Галина Добровольська, завідувачка ВІТЕР, Віктор Безпальченко, головний бібліотекар ВІТЕР.

  • DSC_0041
  • DSC_0043
  • DSC_0053
  • DSC_0055
  • DSC_0059
  • DSC_0062
  • DSC_0064
  • DSC_0069
  • DSC_0073
  • DSC_0074
DSC_00411 DSC_00432 DSC_00533 DSC_00554 DSC_00595 DSC_00626 DSC_00647 DSC_00698 DSC_00739 DSC_007410
slideshow by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню