Впродовж чотирьох днів проходив семінар-тренінг «Вивчення локальної історії пакту Молотова-Ріббентропа на прикладі родинних історій колишніх і теперішніх мешканців та мешканок Чернівців», організований спільно Дюссельдорфським університетом ім. Г. Гейне (Німеччина) та ЧНУ імені Ю. Федьковича, який зібрав у стінах нашого університету студентів, працівників ЧОУНБ імені Михайла Івасюка, музеїв міста та області.
Це дні спільної праці та активного спілкування дозволили обговорити актуальні проблеми історії в контексті сьогодення. Від аналізу геополітичної ситуації у переддень Другої світової війни разом із Наталією Нечаєвою-Юрійчук, доценткою кафедри політології та державного управління, до знайомства зі здавалося б відомими для всіх учасників Чернівцями.
Незвичним й потужним стало знайомство учасників між собою – речі, які виявилися у рюкзаках та жіночих сумках стали репрезентацією себе й своїх історій. Його провела Жанна Кеберляйн, наукова співробітниця кафедри східноєвропейської історії Дюссельдорфського університету, керівниця проєкту «Локальна історія пакту Молотова-Ріббентропа».
Роботі з документами, з архівами навчали Андрій Усач, історик, голова ГО «Після тиші» та Марія Гуцу, начальник відділу використання інформації документів Державного архіву Чернівецької області. А наостанок Микола Кушнір, директор Музею історії Євреїв Буковини розповів про історії тих, хто постраждав від тоталітаризму ХХ століття у наших Чернівцях.
Наступний етап спільної роботи – робота з власними родинними історіями та їх обговорення уже навесні наступного року.
Від бібліотеки взяли участь у тренінгу – Марина Ріга та Галина Добровольська.
Фото надані Наталею Нечаєвою-Юрійчук.