Портрет державника у часі й просторі

3-го червня відзначається 160-річчя з дня народження Євгена Петрушевича – видатного галицького політика та державного діяча перших десятиріч ХХ століття.

Євген Петрушевич – визначна й водночас неоднозначна постать в українській історії. Завдяки йому на західноукраїнських землях виникла та функціонувала демократична держава, збудована в найкращих традиціях габсбурзької політичної культури й українського козацького республіканізму. Він відіграв провідну роль у створенні західноукраїнської державності та першому об’єднанні Галичини з Наддніпрянщиною (Акт злуки УНР і ЗУНР був урочисто проголошений у Києві 22 січня 1919 року). Головні вимоги Є. Петрушевича: поділ Галичини на Східну і Західну, встановлення української адміністрації у Східній Галичині, відкриття Українського університету, збільшення прав українським виборцям.

У межах проєкту «Історія України в особах» відділ обслуговування користувачів демонструє ювілейну книжкову виставку до дня народження державного, громадського та політичного діяча, голови Української національної ради Західноукраїнської Народної Республіки «Портрет державника у часі й просторі». До уваги користувачів підібрані книги та періодичні видання, що зосереджуються на окремих аспектах історії ЗУНР, житті та діяльності Є. Петрушевича, боротьбі Української Галицької армії та Українських січових стрільців, Листопадовому чину, питанню Західної України на Паризькій мирній конференції, злуки ЗУНР з Українською Народною Республікою тощо.

Запрошуємо істориків, політологів і всіх зацікавлених читачів відвідати виставку, яка експонуватиметься впродовж 10 днів за адресою: вул. Вірменська, 14 (ІІ поверх).


Мобільне меню