Полковник живої ідеї

на головну коновалець

 

14 червня виповнюється 130 років з дня народження українського військового та політичного діяча, полковника Армії УНР, голови Організації українських націоналістів Євгена Коновальця. З метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» запропоновано відзначити цю дату на державному рівні.

Євген Коновалець – видатний діяч українського національно-визвольного руху, комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (з 1927), перший голова ОУН (з 1929), один з ідеологів українського націоналізму.

Народився 1891 року. В 1917 році очолив створену в Києві формацію Січових Стрільців. За його ініціативою та участю була заснована Українська стрілецька громада, що поклала початок Організації державного відродження України (ОДВУ) в США та Українського національного об’єднання (УНО) в Канаді, було сформовано військовий штаб та започатковано школи з підготовки військових кадрів. Із грудня 1922-го року був змушений мешкати в еміграції у Чехо-Словаччині, Німеччині, Швейцарії та Італії.

Його політичні переконання щодо України були такими: самостійництво, державництво й соборництво.

23 травня 1938 року Євген Коновалець був убитий у Роттердамі П. Судоплатовим, агентом НКВС.

Обласна книгозбірня долучилась до відзначення пам’ятної дати ювілейною присвятою «Полковник живої ідеї». До уваги користувачів представлені друковані матеріали, які розкривають важливі аспекти життєдіяльності голови ОУН, публікації, пов’язані з історією створення та діяльністю ОУН.

Всім охочим також цікаво буде ознайомитись із програмами про Євгена Коновальця, провідника ОУН, з авторського циклу Ірини Фаріон «Велич особистості»:

1. Ірина Фаріон про Євгена Коновальця – провідника ОУН | Велич особистості | травень ’14

2. Євген Коновалець – легендарний полковник Армії УНР, борець та подвижник | Ірина Фаріон

  • IMG-1073
  • IMG-1078
  • IMG-1080
  • IMG-1079
  • IMG-1081
IMG-10731 IMG-10782 IMG-10803 IMG-10794 IMG-10815
image slider by WOWSlider.com v6.1