Тільки три самодержці за історію людства отримали до своїх імен епітет «Мудрий». Це візантійський імператор Лев VІ, французький король Карл V та київський князь Ярослав. Саме цей князь створив Київську Русь як державний організм. За роки його правління Київська держава досягла найвищого рівня свого розвитку, могутності, здобула авторитет у середньовічному світі. Це був видатний державний діяч і полководець, книголюб і будівничий, мудрець і філософ ХІ століття.
Ярослав Мудрий поєднував у собі далекоглядного політика, досвідченого воєнного стратега, дипломата, будівничого та ерудита. Продовжував політику свого батька щодо об’єднання земель Київської Русі, укріплення кордонів та посилення позицій християнської церкви – ідеологічного оплоту держави. За правління Ярослава Володимировича Київ перетворився в одне з найбільших торгівельних міст Європи (бл. 60 тис. населення) із сучасною фортифікаційною системою укріплень, монументальними Золотими воротами, багатою архітектурою. Як і в уславлених містах – Константинополі чи Равенні, київські храми прикрашали фрески і дорогі мозаїки, які могли дозволити собі далеко не усі тогочасні торгівельні і духовні центри Європи. Під час Ярославового правління започаткована «Повість минулих літ» – літописне зведення, яке містить цінні історичні факти, є унікальною пам’яткою історіографії та літератури Древньої Русі.
Ярослава Мудрого вважають першим монархом-просвітителем, одним із найосвіченіших людей свого часу. За його правління багато книг духовного змісту було перекладено на церковнослов’янську з грецької та інших мов. Звелівши духовенству навчати дітей грамоти, він створив першу систему освіти на Русі. За його розпорядженням була відкрита перша школа при Софійському соборі в Києві
Ярослав Мудрий заснував першу в Київській Русі велику бібліотеку, яка налічувала близько 1000 рукописних, багато оздоблених книг.
Саме про це розповідають видання, які представлені на ювілейній персоналії «Політик правди і науки».
Тож всіх, хто любить історію, захоплюється історичними книгами, запрошуємо до цікавого та змістовного перегляду у відділ обслуговування користувачів за адресою: вул. Вірменська, 14 (ІІ поверх).