Я вітаю тебе, обіймаючи,
Тільки сльози нестримно бринять,
Я вітаю, за душу тримаючи,
Хоч і струни від болю тремтять.
(Інна Гончар)
З давніх-давен життєдайна букова земля з покоління в покоління рясно буяла мистецькими талантами, які століттями прославляють наш край у всьому світі та на теренах свого краю вносять значний вклад у збагачення української національної культури. Вагомий внесок в культуру цього чарівного легендарного буковинського краю здійснюють представники різних професій: письменники, журналісти, мистецтвознавці, літературознавці та літературні критики.
Саме такою є дочка своєї рідної землі, Інна Михайлівна Гончар, яка творчою наполегливістю і відданістю своїй справі є прикладом для наслідування майбутніх нащадків в літературознавчій поезії.
Народилася письменниця 27 січня 1969 р. в с. Коболчин, Сокирянського, нині – Дністровського району. Закінчила середню школу в м. Новодністровськ із золотою медаллю, потім педагогічний факультет Кам’янець-Подільського педінституту ім. В. Затонського.
Викладала українську мову і літературу, українознавство у школах і гімназії Новодністровська, працювала у бібліотеці цього закладу, згодом кореспондент і відповідальний редактор друкованого видання «Наша газета. Новодністровськ». Нині – фахівець зі зв’язків з громадськістю філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго».
Авторка поетичних збірок: «За пензлем дивовожного митця» (2001), «Душі прозорої краплини» (2006), спільна з місцевим композитором, членом Всеукраїнської асоціації композиторів Михайлом Рожком збірка пісень «Дарунок невидимого птаха» (2006 р.), переклад поеми-казки Миколи Палагути «Про будову і про ГЕС, про звіряток й ліс чудес» (2011 р., російський оригінал датований 1979 р.), «Звучить розчулено струна» (2019 р.), «По цю сторону межі» (2022 р.), «Вірші цієї війни»
(2023 р.).
Лауреат літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської (2006), ім. Івана Нагіряка (2021). Член Національної спілки журналістів України (2008). Член Національної спілки письменників України (2023). Нагороджена грамотою Міністерства оборони України: За краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, високі особисті досягнення у службовій діяльності та з нагоди Дня Збройних Сил України (2023).
Вшановуючи буковинську літераторку та письменницю, Інну Михайлівну Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка підготувала віртуальну виставку «ПОЕТИЧНІ СТРУНИ ІННИ ГОНЧАР» (до 55-річчя від дня народження члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України).
Запропонована виставка висвітлює матеріали з довідників та періодичних видань, бібліографічних покажчиків, путівників, з якими Ви можете ознайомитися, на сайті обласної книгозбірні перейшовши за посиланням: Поетичні струни Інни Гончар