Поетеса Юлія Бережко-Камінська розповідала про війну, читала про мирне життя

275999705_2155917077905795_8460861539879804628_nПоезія лилася так легко, багатогранно та потужно, що підхопила нас, мов барвиста ріка, і понесла назустріч світлу. На якусь мить здалося, що чорне горе війни вже минулося, бо мир наповнив кожен закамарок душі. Саме такі враження залишилися після зустрічі із секретарем НСПУ, відомою поетесою Юлією Бережко-Камінською. Авторка визначних збірок поезій, керівниця Кабінету молодого автора при Національній спілці письменників України днями побувала у Чернівцях, рятуючись від війни, що накрила рідну Бучу.

В Центральному палаці культури м.Чернівці Пані Юлія читала твори із нової збірки «Гравітація слова», як от-от має вийти з друку, але через сумні події авторка ще не тримала своє літературне дитя у руках. Та вже незабаром збірку можна буде придбати у директора закладу Олександра Мадея. А з усіма, хто завітав на цю імпрезу душі, пані Юлія домовилася, що велика презентація книги таки відбудеться після Перемоги.

Кожне слово поетеси плекало і зміцнювало віру в цей день: цикли про море, про Карпати, поезії про рідне місто і дім, про жінку, про кохання, про силу роду… Зі світлом читань контрастували розповіді про пережите у Бучі: про дні у підвалі під градами та обстрілами, коли на рахунку харчі, вода і сірники; про 200 гвинтокрилів над головою і безліч танків на вулицях, наче на полігоні; і жах від пошматованого жорстокими боями міста… Розповідаючи, Юлія тамувала сльози, але її посмішка та світло душі гріли усіх присутніх!

На зустріч завітали митці, науковці Буковини, а також було чимало видатних письменників та творчих особистостей, які перебувають зараз у Чернівцях, евакуювавшись із зони воєнних дій. Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека вітає і поетів, і поціновувачів філігранного слова із Всесвітнім днем поезії! У світлі і темні часи ваше Слово додає снаги до життя, а наша книгозбірня береже кожну книгу – скарб вашої душі!


Мобільне меню