Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Подаровані книги, 2018 рік

Висловлюєм щиру вдячність користувачам, авторам видань, видавничим організаціям  за видання, що надійшли до бібліотеки  у 2018 році!

 

 

 

Буфер обмена02Демченко, В. Г. Избранное. Т. ХІХ. Стихи / В. Г. Демченко – Черновцы : Мюто, 2018. – 212 с.

В девятнадцатый том предлагаемого читателю собрания сочинений известного буковинского поэта Виталия Демченко вошли стихотворения сборников “Крылья приземления ” (2017) и “Ночные стансы ” (2017).

Книги ранее не издавались.

 

 

 

 

locacia6Покутяни у вінок Яремчукові: літературно-пісенне видання / упоряд. П. Корж. – Снятин : Приват. під-во «Муз.-видав. дім “В. Назаренко”», 2017. – 148 с.

У літературно-пісенному збірнику «Покутяни у вінок Яремчукові», що адресований солістам-вокалістам, вокальним ансамблям, естрадним гуртам, читцям художнього слова та прихильникам української пісні, зібрано поетичні та пісенні твори, які створили покутські митці. Твори присвячені світлій пам’яті незабут­нього українського співака Назарія Яремчука.

 

 

 

Буфер обмена01Радіоекологія : підручник. / Ю. Г. Масікевич, В. П. Шапорєв, В. Ф. Моїсєєв, В. Б. Байрачний, Н. М. Омельченко, Є. В. Манойло, А. Ю. Масікевич, В. М. Бабенко, І. В. Пітак, Н. Я. Хлистун, М. К. Чер­кащина, P. A. Гольонко. – Чернівці : Місто, 2018. – 450 с.

 У підручнику викладено основи радіоекології, основні принципи вимірювання вмісту радіонуклідів в об’єктах навколишнього середовища. Розгля­нута міграція радіонуклідів у водних екосистемах, ґрунті, атмосфері, рослин­них і тваринних організмах. Наведені основні методи розрахунків доз від зовнішнього і внутрішнього опромінення.

Підручник призначений для студентів вищих навчальних закладів України, що навчаються за спеціальністю – 101 «Екологія та охорона навколиш­нього середовища», а також може бути корисним широкому колу фахівців екологічних служб.

 

 img955_3_8Рорер, Йозеф. Нотатки під час подорожі від турецького кордону через Буковину, вздовж Східної та Західної Галичини, Сілезії та Моравії до Відня [Текст] / Й. Рорер ; пер. з нім. Л. Олексишиної. – Чернівці : Книги-ХХІ, 2018. – 256 с.

Нотатки Йозефа Рорера описують його подорож до Відня від Молдови через Буковину (зосібна й Чернівці) та Галичину, що відбувалася упродовж листопада 1802 – квітня 1803 років. Описи місять цінні об’єктивні ретроспективні дані про життя на Буковині та Галичині на початку ХІХ століття. Ідеться про економіку згадуваних земель, про ресурси, про необхідність їх раціонального використання. Йозеф Рорер не лише аналізує актуальний стан різних сфер життя, а міркує над перспективами. Спостерігаючи за переважно злиденним життям буковинців, він одразу бачить не лише причини, а й вирішення, зокрема говорячи про необхідність гідромеліорації, агро- й лісомеліорації, про важливість правильного підходу до ведення сільського господарства, садівництва, про необхідність і можливість виходу на ширший ринок з допомогою мосто- і шляхобудування (зокрема велику увагу приділяє можливості створення нових водних шляхів). Автор згадує-фіксує багато гідронімів, топонімів, розповідає про людей та їхні звичаї у різних місцевостях, подає демографічні дані, торкається історії виникнення перших німецьких колоній, описує своє перебування в Чернівцях та інших містах, а також селах. Оскільки нотатки Йозефа Рорера першопочатково замислювалися як листи до друга, то оповідь не просто інформаційно насичена, а й містить емоційну складову, яка надає тексту звучання, властивого есеїстичному репортажеві. Тому книга Рорера має ще й художню цінність. Оповідь звучить живо і, на диво, по-сучасному. Уся подана в ній інформація важлива не лише з погляду історичного, але й як неоціненний досвід.

 

886Столяр, Омелян. Стежками рідного краю / О. Столяр. – Сторожинець : Сторожин. район. друкарня, 2018. – 272 с.

Омелян Іванович за професією інженер механік, за покликанням поет, його улюблені жанри поезія. Він намагається донести до кожного сучасне складне життя. Саме такі відчуття полонять душу поета, що вишуковуються у життєвій круговерті і повертаються у те минуле, в ті дні і виринають спогадами про все дороге і близьке серцю, що зачіпає струни його дитинства.

У поезії відчувається глибока щирість і виразно звучить голос правди. І – це найхарактерніші риси його творчості. Однією з найгостріших тем творчості поета, є так звана селянська тема. Його вірші – свідчення постійної любові до поезії та прагнення до поетичного удосконалення.

У доробку Омеляна Івановича п’ята книга «Стежками рідного краю» 2016 р.

Щирість, ліричність, оптимізм, патріотизм і віра у майбутнє. Всі свої переживання, біль утрат і розчарувань, так само як і радість від щасливих хвилин свого життя здобутих успіхів і перемог, про найсокровенніші людські почуття знайдуть своє місце у пропонованій збірці дуже цікавого і талановитого поета Омеляна Івановича Столяра із Сторожинця.

 

image2-20Філіпчук, Георгій Георгійович. Національна ідентичність: культурно-освітній вимір / Г. Г. Філіпчук. – Чернiвцi : Друк Арт, 2016. – 304 с. – Бібліогр.: с. 290-297 (107 назв) . – Покажч. імен: с. 298-302.

У монографії висвітлюються важливі проблеми націодержавотворчих процесів, обґрунтовуються сутнісні завдання щодо реалізації головного пріоритету – виховання української нації. Провідне місце займає питання про роль національної культури та освіти у формуванні суспільної свідомості українців, акцентуючи особливу увагу на впровадження у зміст освіти цінностей, які творять національну ідентичність, оберігають і зміцнюють найбільш значущу вартість Народу – соборну Державність. Праця містить сутнісні характеристики та оцінки світоглядних концепцій, культурно-освітніх теорій і практик, зокрема на рівні європейського і світового досвіду, ідеологічних доктрин, які прямо й опосередковано впливають на соціосередовище, філософію освіти, психоментальні якості Особистості і Суспільства. На основі власного світобачення пропонуються авторські моделі і підходи стосовно значущих цілей Стратегії сталого розвитку України, національно-патріотичного і громадянського вихо­вання молоді, розвитку людського капіталу, удосконалення змісту освіти «впродовж життя» на основі принципів україно-людиноцентризму і культуро-природовідповідності.

Основний лейтмотив роботи – утвердження цінностей національної Ідеї в усіх життєвих сферах буття Українського народу. Висловлені в роботі думки, оцінки, погляди можуть бути корисними для всіх, кому не байдужа доля свободолюбної, соборної, духовної, націєтворчої України.

 

IMG-2052Шварц, Арнольд. Ревю одного журналіста / А. Шварц ; пер., упорядкув. С. Осачука. – Чернівці : Книги-ХХІ, 2018. – 176 с. : фот., іл.

Арнольд Шварц – чернівецький журналіст, шеф-редактор «Czernowitzer Allgemeine Zeitung». Книга «Ревю одного журналіста» була написана 90 років тому і вперше вийшла 1928 року. Це – підсумок Арнольдом Шварцем 25-ти років його життєвого шляху, безпосередньо пов’язаного із журналістикою. Ця оповідь цікава не лише тим, що висвітлює стан чернівецької і загалом буковинської журналістики приблизно перших 30-ти років ХХ століття, становленням і розвитком нової модерної преси, а й показом життя журналістів, репортерів, історій почасти таких неймовірно-фантастичних або кумедних, що в них легше повірити як у художні, ніж як у реальні. Із книги, крізь призму професійного зростання Арнольда Шварца, можна також довідатися про те, якими були основні професійні принципи тогочасних журналістів, до яких тем посилювалася увага, про те, як ЗМІ поступово виходили на новий рівень стосунків, зв’язків з громадськістю, про перші журналістські розслідування, про появу вільної журналістики, про її вплив на суспільну думку.

Видано за підтримки Чернівецької міської ради в рамках Програми підтримки книговидання ім. бургомістра Антона Кохановського та Представництва Австрійської служби академічного обміну, м. Львів.

 

88Minailius  V. Ropcea vatră strămoşească / Valeria Minailius. – Сторожинець : Сторожин. район. друкарня, 2018. – 296 с. – Рум. мовою.

 Книга про історію села Ропча, його жителів та їх звичаї, обряди, родинні традиції.

 

 

 

 

 

 

uvkУ вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту / Сергій Глотов, Анастасія Глотова, Анастасія Воронова; Юрій Руденко, Дмитро Путята; худож.-оформлювач В. М. Кара­сик. — Харків: Фоліо, 2018. — 540 с.: іл. — (Хроніка).

 

Ця книга — результат першої в Україні спроби зібрати та про­аналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців.

У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима — весна 2013—2014 років).

Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, — а також унікальні фотографії та картосхе­ми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.

 

Буфер обмена01Лисюк Д. П. Вогняні заграви : поезії. – Хмельницький : Видавець ФОП Цюпак A. A., 2015. – 80с.

Тільки вільний духом народ має право на свою державу, щоб не жити під гнітом чужинців… Про це йдеться у віршах даної збірки. Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

_DSC0153Лисюк Д. П.  Дзвони пам’яті : поезії. – Хмельницький : Видавець ФОП Цюпак А. А., 2016. – 88с.

Рядками поезії даної збірки виливається любов до рідної землі, тут лунає дух патріотизму, зігрівають серце сили світла і добра.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

Буфер обмена02Лисюк Д. Рутенія : поетична збірка. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2013. – 100 с.

У поетичній збірці зібрано твори філософської, національно-патріотичної, історичної тематики.

 

 

 

 

 

 

Буфер обмена04Лисюк Д. Сонячний вітер : поетична збірка / Д. П. Лисюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2014. – 71 с.  

Збірка вміщує поезію Д. П. Лисюка.

 

 

 

 

 

 

Буфер обмена03Лисюк Д. Сурми : поетична збірка / Д. П. Лисюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2012. – 100 с.

Всім, хто захищав свою землю від ворогів і чужинців, всім, хто загинув в боротьбі за право мати свою державу, жити за законами наших предків та втілював ці ідеї в реальність, тим, хто любить і шанує рідне слово присвячується ця книга.

 

 

 

 

Буфер обмена05Лисюк Д. Цвіт калини : (поезії) / Д. Лисюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2011. – 132 с.

У збірку вміщено  вірші Д. Лисюка по розділах: “Юність”, “Ми і світ”, “Сурми”.

 

 

 

 

 

vitayu-profesijnim-svyatom-listivkaЛисюк Д. П. Четвертий вимір : поетична збірка. – Хмельницький : Видавець ФОП Цюпак A.A., 2017. – 88 с.

Дана книга присвячена матері. У віршах згадується край, де народився автор, його неповторна краса, родина, ди­тинство, юність.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

7Даналакі В. Методика викладання теоретичного матеріалу з дисципліни «Двигуни внутріш­нього згорання автомобілі та трактори» / В. В. Даналакі. Чернівці : Місто, 2018. – 224 с. : іл.

 Посібник містить всі теми робочо-навчальної програми з дисципліни, якою послідовно формує у студента діалектичний світогляд і мораль. Свідоме навчання обов’язково передбачає активність і самостійність, для досягання активності в на­бутих знань студентам викладач повинен не тільки описувати окремі назви, будову механізму або системи, а розкривати їх суть, створювати проблемні ситуації, які змушують слухачів активно міркувати у конкретному напрямку.

Для вдосконалення теоретичного навчання автор дав характеристику шляхів, методів і умов реалізації, дотримуючись певної послідовності та фактичного прин­ципу від простого до складного, дотримання міжпредметних зв’язків.

 

Буфер обмена01Демченко В.  Избранное : Том шестнадцатый. Стихи / В. Г. Демченко – Черновцы : Місто, 2017. – 220 с.

В шестнадцатый том предлагаемого Читателю собрания сочинений известного поэта Буковины Виталия Демченко вошли стихотворения из сборников “.Мозаика спе­лого подсолнуха ” (2015 г.) и “В промежут­ке меж сердца биеньем ” (2016 г.)

Стихотворные книги ранее не издава­лись.

 

 

 

 

b_129Крахт К. Імперіум : роман / Крістіан Крахт ; пер. з нім. Богдана Сторохи. – Чернівці: Книги- XXI, 2018. – 160 с.

Усе почалося ще до того, як молодий чоловік у світлому одязі, з довгим волоссям і тонкою блідою шкірою ступив на берег острова Кабакон у Німецькій Новій Гвінеї. Звали його Август Енґельгардт. Він був письменником, вегетаріанцем, нудистом, фі­лософом. І привела його сюди не мрія, а глибоке переконання, що він зможе зроби­ти світ досконалішим, а людей щасливішими й ближчими до Бога. Для початку потрібні були лише сонце, острів та кокосова плантація. І Кабакон перетворився на колонію кокосового горіха під керівництвом Августа Енґельгардта засновни­ка й очільника квазірелігійного ордену Сонця. Та чи був готовий сприйняти ідеї плантатора-ідеаліста світ, що вже дихав Першою світовою війною?

 

1 2Листи до Олеся Гончара : у 2 кн. Кн. 1 (1946-1982) /  упоряд., передм., прим., комент. Миколи Степаненка. – Київ : Сакцент Плюс, 2016. – 736 с.

 Листи до Олеся Гончара : у 2 кн. Кн. 2 (1983-1995) / упоряд., передм., прим., комент. Миколи Степаненка. – Київ : Сакцент Плюс, 2016. – 736 с.

 До видання ввійшли подані за автографами в хронологічному порядку (1946-1995 pp.) листи письменників, а також публіцистів, літературознавців, митців до всесвітньо відомого майстра художнього слова Олеся Гончара.

 

 

99Чернівці в деталях : фотоальбом / уклад. А. Вишневська. –  Чернівці : Наші книги, 2018. – 272 с. : іл.

 Фотоальбом для широкого кола читачів. У книзі, зокрема, можна дізнатися про історію Чернівців, їхню архітектуру, почитати розповіді про площі та парки, храми та музеї, Резиденцію митрополитів, пам’ятники та інсталяції, свята та фестивалі і навіть міфологічних персонажів міста.

 

 

 

 

image008Шевченко Т. Дитячий Кобзар / Т. Шевченко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – Шрифтом Брайля.

 “Дитячий Кобзар” шрифтом Брайля – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка.  Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує. Збірку віршів Тараса Шевченка для дітей озвучили у студії звукозапису Ресурсного центру «Львівської політехніки» Оксана Муха, Олександр Божик, Славко Нудик, Андрій Хавунка, Павло Табаков, Олеся Киричук, Дмитро Кацал, а також 12 незрячих дітей віком від 8 до 13 років.

Видання надруковане рельєфно-крапковим шрифтом і доповнене аудіоверсією на диску.

 

 

ts3Shevchenko, Taras. Kobzar : poetry of Taras Shevchenko in Ukrainian, English and French ;  introd. by Andrew Gregorovich. – Toronto : Taras Shevchenko Museum, 2014. – 231 p. : ill.

Це перше тримовне видання «Кобзаря» українською, англійською та французькою мовами, яке побачило світ завдяки старанням Музею Тараса Шевченка у Торонто (Канада). Цей музей було засновано у 1952 році. Він є унікальним і єдиним на американському континенті. Окрім цінних експонатів, має бібліотеку творчості Т. Шевченка та українського мистецтва. На його базі також діє перший англомовний сайт Тараса Шевченка.

Видання присвячене 200-літтю з дня народження великого поета та художника, яке святкувалось 9 березня 2014 року.

 

DiNmi0tHIewЗаповідні перлини Буковини : атлас-довідник / наук. ред. І. І. Чор- ней, В. П. Коржик, І. В. Скільський, М. В. Білоконь, М. М. Аврам. – Чернівці : Друк Арт, 2017. – 256 с. 
У колективній монографії узагальнено інформацію про території та об’єкти природно-заповідного фонду Чернівецької області: національні при- родні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, ботанічний сад, дендрологічні парки і парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Кожен нарис наведено за уніфікованою схемою з урахуванням специфіки, цінності й унікальності охоронюваних ділянок. Для співробітників наукових і природоохоронних установ, лісівників, працівників сільського господарства, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських екологічних організацій, викла- дачів і студентів природничих спеціальностей вищих навчальних закладів, учителів географії та біології загальноосвітніх шкіл і краєзнавців.

 

77Козмуляк К. А. Правове регулювання екологічної безпеки в сфері сільськогосподарського виробництва в Україні : моногр. / А. К. Козмуляк. – Чернівці : Кондратьев А. В, 2017. – 192 с.

Монографія присвячена комплексному дослідженню понятійного апарату та особливостей правового регулювання екологічної безпеки в сфері сільськогосподарського виробництва в Україні. У роботі проаналізовано рівень наукової розробки названої проблематики, запропоновано визначення екологічної безпеки в сфері сільськогосподарського виробництва, сформульовано її основні ознаки. Виокремлено основні напрями реалізації державної політики щодо регулювання екологічної безпеки у сфері сільськогосподарського виробництва та на їх основі здійснено аналіз законодавства України у цій галузі. Досліджено систему органів державної влади, що реалізують повноваження в частині правового регулювання екологічної безпеки у сфері сільськогосподарського виробництва в Україні та виявлено її особливості. Проаналізовано ряд функцій вказаних органів, зокрема, нормування, стандартизації, сертифікації, дозвільну та контрольно-наглядову. З метою усунення виявлених недоліків правового регулювання, запропоновано конкретні зміни і доповнення до чинного законодавства України.

Викладений у монографії матеріал може бути використаний у нормотворчій, правовій, науковій та навчальній діяльності.

 

88Осадчий В. І. Злочини проти правосуддя : моногр. / В. І. Осадчий. – Київ : ФОП Маслаков, 2018. – 200 с.

У монографії досліджено злочини проти правосуддя. Обґрунтована потреба перегляду структури розділу XVIII Особливої частини Кримінального кодексу України «Злочини проти правосуддя» з урахуванням спрямованості злочинів проти діяльності судів, правоохоронних органів, адвокатури. Доведена необхідність вдосконалення окремих кримінально-правових заборон.

Враховуючи поєднаність злочинів проти правосуддя з діяльністю суддів, працівників правоохоронних органів, адвокатів, в ряді випадків досліджуються питання кримінального процесу. Зокрема, функціонування суду присяжних, діяльності захисника чи представника особи, змагальності сторін у кримінальному провадженні, змісту поняття «докази».

Монографія розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів старших курсів юридичних факультетів, практичних фахівців.

 

chernivci_2018Особові фонди і колекції Державного архіву Чернівецької області. – Чернівці, 2017. – 156 с.

Видання присвячене 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та 100-річчю створення Державного архіву Чернівецької області.

У довіднику містяться дані про склад і зміст документів особових архівних фондів та колекцій документів, що зберігаються в Державному архіві Чернівецької області, а також короткі біографічні відомості про фондоутворювачів.

У довіднику репрезентовано загальні відомості про особові архівні фонди діячів науки, освіти, культури, краєзнавців та інших визначних осіб Буковини.

Довідник розрахований на науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців.

 

23Пономаренко Є. М. Впаде роса на суховії : збірка поезій / Є. М. Пономаренко. – Хмельницький : ФОП Стасюк Л. С., 2017. – 136 с.

Поезія Єви Пономаренко завжди віддзеркалює глибокі почуття любові авторки до свого корінного походження, українського народу та його боротьби за своє незалежне існування, за утвердження своєї мови, культури та історії. Її творам притаманні глибокий ліризм та непідкупна щирість почуттів.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Видавництво подає твори у редакції автора, мовою оригіналу.

 

 

Буфер обмена01Профіль Карпатського регіону: прикордонні аспекти розвитку : довідник / за ред. Кифяка В. Ф. – Чернівці : ЧТЕІ КНТЕУ, 2017. – 76 с.

У довіднику представлено результати аналізу та оцінки соціально-економічного розвитку Карпатського регіону за 2005-2016 рр. Головні положення розкривають адміністративно-територіальний устрій регіонів, їхній природничо-ресурсний, демографічний, виробничий, інфраструктурний потенціал, що дало змогу авторам визначити шляхом інтегрального оцінювання конкурентні переваги кожного регіону.

Для науковців, державних службовців, викладачів, студентів, широкого загалу читачів, які вивчають і досліджують проблеми соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів.

 

 

Буфер обмена02Розвиток прикордонних регіонів в системі транскордонного співробітництва : матер. Міжнар. наук.-практ. конф., м. Чернівці, 27-28 квітня 2017 р. / за ред. В. Ф. Кифяка. – Чернівці : Місто, 2017. – 336 с.

Проблеми транскордонного співробітництва тісно пов’язані з регіональною політикою, яка в свою чергу, є важливим атрибутом сучасних євроінтеграційних процесів.

Дослідження проблем розвитку прикордонних регіонів і створення ефективної регіональної соціально-економічної політики займає вагому частку в сучасних науково-практичних розробках.

У збірнику розглянуто актуальні питання, що стосуються концептуальних засад транскордонного співробітництва регіонів України, моделей розвитку прикордонних регіонів, питання формування нових економічних утворень та розвитку економічного потенціалу у прикордонних регіонах, висвітлюються соціально-економічні та гуманітарні аспекти транскордонних відносин, теоретичні і практичні проблеми регіонального розвитку туризму та рекреації, висвітлено сучасні фінансово-економічні та обліково-аналітичні проблеми управління підприємствами прикордонних регіонів, окреслено сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій та економіко-математичного моделювання в системі транскордонного співробітництва та ін.

Розраховано на науковців, фахівців, викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти, які цікавляться зазначеними питаннями.

 

jjjgРудницький Р. По обидва береги Чорняви / Р. Рудницький. – Чернівці, 2016. – 272 с.

У родинній книзі наведені короткі відомості про життя простого селянина Михайла Миколайовича Рудницького – жителя містечка Обертин Городенківського повіту Станіславського воєводства Австро-Угорської імперії (нині Тлумацького району Івано-Франківської області), його дітей, онуків, правнуків та праправнуків на тлі відповідних історичних подій.

Сторінка за сторінкою, читач літнього віку зазирне у житейські комір­ки своїх спогадів, а молодший, і навіть читач прийдешніх поколінь матиме реальну основу для зіставлення своїх поглядів, планів і вчинків з життєви­ми принципами своїх предків. У книзі згадується 250 осіб, 8 поколінь представників роду Михайла Рудницького в часовому відліку понад 250 років.

Книга ілюстрована 225 родинними світлинами та схемами, що додає їй ще більшої пізнавальної цінності.

Призначена для нащадків роду Рудницьких та допитливих читачів. Автор щиро завдячує старожилам роду Рудницьких за спогади, світлини, поради при оформленні цієї книги.

Книга написана на час ювілейного святкування 600-річчя першої літо­писної згадки про селище Обертин, що на Покутті.

 

Буфер обмена03Сценарне прогнозування розвитку прикордонних регіонів : моногр. / кол. авт. за заг. ред. Кифяка В. Ф. ; Чернів. тор­г.-екон. ін-т Київ. нац. торг.-екон. у-ту. Чернівці : Місто, 2017. – 330 с.

У монографії висвітлено теоретико-методологічні та прикладні аспекти сце­нарного прогнозування соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів, обґрунтовано атрактивні домінанти оптимістичного сценарію соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів, запропоновано пріоритетні напря­ми та сценарні механізми їх реалізації.

Дане дослідження сприяє систематизації та узагальненню теоретичних поло­жень сценарного прогнозування, визначенню методів сценарного підходу та особ­ливостей їх використання в стратегіях розвитку прикордонних регіонів. На основі комплексного аналізу соціально-економічного стану прикордонних регіонів здійс­нено їх позиціонування за рівнем ефективності використання потенціалу розвитку (на матеріалах прикордонних областей Карпатського регіону).

Видання буде корисним працівникам органів місцевої влади, фахівцям з пи­тань регіональної економіки, науковцям та студентам.

 

vlasyukВласюк О. С. Кремлівська агресія проти України: роздуми в контексті війни : моно­гр. / О. С. Власюк, С. В. Кононенко. – Київ : НІСД, 2017. – 304 с.

Виокремлено й витлумачено актуальні теоретико-методологічні та пов’язані з ними ідеологічні питання подальшої розбудови системи національної безпеки України за умов зовнішньої агресії і втрати частини території держави. Особливу увагу приділено: опису міжнародного, безпекового, соціопсихологічного аспектів історичної ситуації, в якій опинилася сучасна Українська держава; розробці на основі вчення про «системи міжнародних відносин» теоретико-методологічного апарату, аналізу й інтерпретації проблематики національної та міжнародної безпеки в постбіполярному світі; теоретичному тлумаченню ключових питань сучасної світової політики: співвідношення війни і миру, формування міждержавних союзів «стратегічного партнерства», перспектив еволюції євроінтеграційних процесів та умиротворення міжнародних відносин на пострадянському просторі. Запропоновано трискладову теоретичну модель системи національної безпеки України.

Для широкого загалу читачів.

 

zabolotnaЗаболотна Г. Сервітути у римському праві та їх рецепція у праві України : моногр. / Г. Заболотна. Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2017. – 340 с.

 У монографії досліджено правове регулювання сервітутів у рим­ському праві та історико-правові аспекти становлення розвитку серві­тутів на території України. Детально проаналізовано види сервітутів, їх ознаки, підстави набуття та припинення, способи захисту у римському праві. Розглянуто правові норми про сервітути у джерелах права, що діяли на території України, зокрема у джерелах права Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Польського королівства, Великого князівства Литовського та Речі Посполитої, у Магдебурзькому праві, у праві Української козацької держави, Російської імперії, Австрійської та Австро-Угорської імперій, а також у праві сучасної України.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, юристів-практиків і усіх, хто цікавиться історією держави та права.

 

shevchenko_3Іларіон (Митрополит) Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови / Митрополит Іларіон. – Репринтне видання. – Київ : Ярославів Вал, 2013. – 258 с.

Шевченко як творець української літературної мови. Шевченкова мова стала в нас за наріжний камінь нашої літературної мови. Сталося це тому, що сам Шевченко був у нас найсильнішим поетом, і його твори захопили всю Україну: їх усі читали, завчали напам’ять, і вже тим самим навчилися мови. В історії творення літературних мов це звичайне явище: мова найсильнішого письменника й господаря дум народних помалу стає за основу мови літературної, – так нерідко бувало в Європі, так сталося і у нас, так було і в Росії з творами Пушкіна. До цього треба додати, що Шевченкова мова мала всі якості, щоб стати всеукраїнською мовою літературною: вона була найчистіша серед мов усіх тодішніх письменників, і походила з географічного осередку Української Землі, зо Звенигородщини, чому могла легко стати соборною мовою. Додам до цього, що власне твори Шевченка широко рознесли й остаточно затвердили наші національні назви: Україна, український.

 

melnykekonМельник В. Альтернативна економіка / В. П. Мельник. – Івано-Франківськ : НАІР, 2017. – 348 с.

Альтернативна економіка – це така економіка, тобто економічна діяльність, яка має лише дружні стосунки з навколишнім середовищем. Людство впритул наблизилося до тієї межі, коли ігнорування проблемами екології стає загрозою існуванню земної цивілізації.

Розглядаються фізичні, хімічні і біологічні властивості елементів довкілля, різні напрямки господарської діяльності людини, які не мають негативного впливу на навколишнє середовище або зменшують свою згубну дію. Перш за все це стосується енергетики, базових галузей економіки, сільського господарства, туризму, переробки відходів та багато іншого. Розглядаються основні напрямки екологізації господарської діяльності, способи і технології зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.

Книга призначається як навчальний посібник для студентів молодших курсів різних технічних спеціальностей, школярів, а також може бути корисною для широкого загалу читачів.

 

melnykmainkampfМельничук С.  Моя боротьба за мову. Документальне висвітлення ме­тодів «історичного складання» російськомовного населен­ня України / С. А. Мельничук – Київ : Талком, 2017. – 576 с.

Збірка документі» правозахисної діяльності актора книги документаль­но висвітлює процес поширення нацистської ідеології «Русского мира» в Україні, зокрема в Луганську, як плацдарм для військової інтервенції кремлівсько-терористичних військ в Україну під приводом захисту російськомовного населення.

Автор сподівається, що дана збірка документів, незабаром стане матеріалом для професійного дослідження працівниками СБУ.

 

 

nosaНоса М. Високий храм незалежності. Публіцистика. Есе / М. Носа. – Ужгород, 2017. – 96 с. : фото.

«Високий храм незалежності» — шоста книжка Михай­ла Носи. До неї увійшли публіцистика, мемуаристика, есеїстика, створена протягом періоду з кінця 80-х років XX ст. до літа 2016 року.

Червоною ниткою через усі твори проходить ідея неза­лежності, свободи, побудови своєї держави, навіть коли для цього доводиться переборювати неабиякі труднощі і долати штучні й об’єктивні перешкоди. Рутинний, здавалось би, ма­теріал автор викладає цікаво, з несподіваними переходами і паралелями, з відчутною дозою індивідуально-неповторного відображення, з ілюстраціями і прикладами з народного життя.

 

pagani1pagani2Pacini ale şevcenkianei din România = Сторінки румунської Шевченкіани : в 2-х т. – Бухарест : RCR Editorial, 2016-2017. – Рум. та укр. мовами.

Том 1. – 2016. – 696 с.

Том 2. – 2017. – 590 с.

Книга «Сторінки румунської Шевченкіани» видана у двох томах українською та румунською мовами.

Дані книги складаються з трьох розділів: один – дослідницький, що охоплює статті про Тараса Шевченка в румунському просторі. Тут паралельно подані оригінальні українські й румунські статті дослідників творчості поета двох країн, зокрема, професорів Івана Ребошанки, Володимира Антофійчука, Октавія Неделку та ін. Другий розділ – це «Поетична Шевченкіана», яка охоплює вірші, присвячені Тарасові Шевченку, написані  іноземними та україномовними поетами Румунії, а також добірку шевченківських шедеврів, найбільше перекладених румунською мовою. Третій розділ – це «Музична Шевченкіана», що охоплює композиції румунських авторів на слова Тараса Шевченка.

Дана праця безсумнівно відкриває шлях до нових літературних досліджень і нового обов’язкового прочитання ролі творчості Тараса Шевченка у світовій літературі.

 

 

 



Comments are closed.


Massage Sexe Video De Sexegratuit paffuto procace casalinga ruvida scopata Una adolescente pervertida se ofrece para el sexo a cualquier peregrino que quiera un buen polvo Xnxd Violandola Xxx - Avatar XXX
Мобільне меню