Висловлюєм щиру вдячність користувачам, авторам видань, видавничим організаціям за видання, що надійшли до бібліотеки у 2017 році!
Віктор Косяченко (до 85-річчя від дня народження) : біобібліогр. нарис / уклад.: І. Рудько, О. Гаврилюк ; Чернів. обл. об-ня Всеукр. т-ва «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Чернів. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Івасюка. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2017. – 200 с. – (Серія «Науковці Буковини»).
Видання містить дані про відомого українського літературознавця, критика, педагога, громадського діяча, заслуженого працівника освіти України, лауреата премії газети «Літературна Україна», обласної освітянської премії ім. О. Поповича, обласних літературних премій ім. І. Бажанського та Ю. Федьковича Віктора Косяченка.
Адресовано літературознавцям, учителям та викладачам навчальних закладів, краєзнавцям, бібліотекарям та студентам.
Воронцов C. Книга з повітря Czernowitz (житія чернівчан на тлі часу та міста) / Сергій Воронцов. – Чернівці : Видавництво 21, 2017. – 192 с.
До книги Сергія Воронцова ввійшли есеї, присвячені більш відомим і менш відомим, а комусь і зовсім не знаним особистостям, які в різні часи мешкали у Чернівцях.
З кожною сторінкою на читача чекають відкриття яскравих, самобутніх світів зі своїми неповторними історіями. А з ними з несподіваного ракурсу відкриватимуться Чернівці.
Автор не просто оповідає – він розмовляє, спілкується з читачем-співрозмовником, захоплено ділячись з ним історіями, що виникли з міського повітря.
Костянтин Томащук: повернення у славі в Чернівці / уклад.: Тамара Марусик, Світлана Герегова ; наук. ред. Тамара Марусик. – Чернівці : Букрек, 2016. – 240 с.
У виданні вміщені матеріали про життя та діяльність депутата Австрійського Рейхсрату і Буковинського сейму, Почесного громадянина Чернівців, ініціатора заснування і першого ректора Чернівецького університету Костянтина Томащука; пам’ятна публікація з нагоди відкриття у 1897 році пам’ятника видатному землякові; втілення у життя ідеї щодо відновлення пам’ятника Костянтинові Томащуку, знищеного у 1944 р., та численні світлини кінця XIX ст. – 2016 р.
Для широкого кола читачів.
Марусик Н. Стародавні буковинські вироби з бісеру = Ancient beaded artwork from Bukovyna / Настасія Марусик ; ред. Е. Шевченко. – Київ : народні джерела, 2017. – 152 с. : іл.. : Текст укр., англ. мовами.
У багатоілюстрованій книзі-альбомі Настасії Марусик «Стародавні буковинські вироби з бісеру», побудованій на матеріалах приватних колекцій Івана Снігура, Миколи Шкрібляка, а також матеріалах музейних колекцій України (Чернівців), США, висвітлена тема ґерданоплетіння Буковини.
Розрахована на фахівців, майстрів бісеронанизування та широке коло шанувальників традиційного народного мистецтва.
Авторка висловлює щиру подяку приватним колекціонерам, співробітникам Чернівецьких музеїв та Українського національного музею в Чикаго (США), учасникам проекту, генеральному спонсору та добродіям видання.
Стецько В. Таїна Пінзеля = Pinzel’s Mystery : мистецький альбом / Віра Стецько ; пер. А. Галюлько, С. Труш ; фот. К. Сачека. – Київ : Майстер книг, 2017. – 150 с. : іл. – Текст укр., англ., пол. мовами.
Мистецький альбом «Таїна Пінзеля» про творчість українського Мікеланджело – Іоанна-Георгія Пінзеля.
Видання присвячується світлій пам’яті автора альбому Вірі Стецько та відомому мистецтвознавцю, історику, досліднику творчості І. Пензеля Борису Возницькому.
Видано за підтримки меценатів Тараса та Ірини Демкурів (м. Тернопіль).
Тимошик М. Запізніле вороття / Микола Тимошик. – Київ : Наша культура і наука, 2017. – 392 с. : іл., ім. пок., резюме англ., нім. мовами.
Чи й віднайти в історії XX століття такого автора, чиї численні рукописні тексти мали так багато драматичних пригод на тернистому шляху до читача? Вони губилися, горіли, пліснявіли, розчинялися від води, розліталися за вітром, свідомо нищилися недоброзичливцями. Але щоразу знову відроджувалися, чекаючи слушного моменту повернення до того читача, кому первинно призначалися, — в Україну.
В основі документально-публіцистичної оповіді про творчий і науковий спадок Івана Огієнка (митрополита Іларіона) – драматичні колізії втілення творчих задумів автора за неймовірно складних житейських обставин, перипетії з побутуванням текстів, головні змістові домінанти творів, непроста дорога повернення їх із чужини.
Тимошик М. Його бій за державність / Микола Тимошик. – Київ : Наша культура і наука, 2017. – 376 с. : іл., ім. пок., резюме англ., нім. мовами.
Документально-публіцистична оповідь про драматичні воловоди долі великого українця — Івана Огієнка (митрополита Іларіона) — створена на основі нових документів, віднайдених автором у архівах України, Польщі, Швейцарії, Франції, США та Канади.
Сповнена злетів і падінь, успіхів і поразок життєва дорога героя поділена на три головні відтинки: в Україні, в країнах Західної Європи та на американському континенті. Акценти автора зосереджені довкола мінливих обставин, які формували різного Огієнка-Іларіона, але гартували головний стрижень характеру, головне життєве його кредо: українська Україна і Українська церква.
Для широкого кола читачів.
Шендеровський В. Нехай не гасне світ науки. Книга третя / Василь Шендеровський. – Київ : ВД «Простір», 2011. – 344 с.
Книга містить 51 нарис про вчених природничої та гуманітарної науки, яких народила українська земля. Автор подає стислі відомості про їхнє життя, наукову та освітянську діяльність, їхній доробок до скарбниці світової науки та культури. Багато з них були «привласнені» чужими народами і не знані або мало знані в Україні.
Видання розраховане на широкий загал читачів.
Богомолець О. В. Українська домашня ікона : монографія / вступ. слово В. М. Поповича. – Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2017. – 520 с.
У монографії вперше в українській інтелектуальній думці запропоновано науковий розгляд домашньої ікони як унікального феномену української народної культури, який протягом століть відображав найвищі цінності українського народу, визначав своєрідність звичаєвої практики, закладаючи водночас підвалини для розвитку української етнічної ідентичності. Незважаючи на загальну наукову інтенцію дослідження, все ж воно не обмежене сухістю та суворістю наукового стилю, оскільки містить розлогі фольклорні та обрядові екскурси.
Чільна увага у роботі приділяється висвітленню місця та ролі домашньої ікони в обрядовій практиці українців та ролі домашньої ікони в процесі взаємної інтенції професійної та народної культури до діалогу, який, як показала історія, виявився у формуванні українського етнічного простору.
Залучення багатогранного етнографічного матеріалу робить її цікавою не тільки для вузькоспеціалізованих фахівців у царині українознавства, філософії, культурології, чи студентів гуманітарних факультетів, а й усіх тим людей, які цікавляться українською традиційною культурою, або ж займаються розвитком та популяризацією різних аспектів української історії.
Заблоцкий Я. Как я стал Заблоцким. Приключения стоматолога в красной бабочке / Ярослав Заблоцкий. – 2-е изд., – Киев : Саммит-Книга, 2016. – 352 с. : ил.
Жанр цієї книги визначити настільки ж непросто, як і сказати чим же займається все життя її невгамовний і різнобічно обдарований автор – доктор Ярослав Заблоцький. Книга написана всього за чотири місяці в період з 1 квітня по 31 липня 2014 року. Спочатку це були кілька історій, одна за одною написаних у Фейсбук. Пізніше читачі Фейсбук наполягли на тому, щоб Заблоцький писав далі, а потім щоб він видав книгу.
Саме читачі придумали назву книги і запропонували назвати опубліковані історії пригодами. Книга видана двома мовами – російською та українською, і складається з 156 історій.
Корогодский Г. Как потратить миллион, которого нет, и другие истории еврейского мальчика / Гарик Корогодский. – 3-е изд. – Киев : Саммит-Книга, 2017. – 348 е.: ил.
Не всё можно купить за деньги. Чувство юмора и хороший вкус не продаются, и коль скоро ими наделен человек, входящий в национальную сотню Forbes, не воспользоваться этим было бы скучно. Эксцентричный бизнесмен Гарик Корогодский представляет читателям свою первую книгу.
Эта книга – о еврейском мальчике в советской семье. О приключениях детства, когда мир кажется еще огромным, даже если он втиснут в размеры коммунальной квартиры. О нем самом и о каждом из нас.
Легкий, остроумный слог, самобытная интонация, честность и неповторимая атмосфера ушедшей эпохи – вот основные достоинства книги Гарика. Дворовые похождения, школа – такая же, как сотни других, быт и будни не самого благоприличного района города, студенчество и упорное желание покорить столицу – во всем этом и заключается ответ на вопрос, заданный в названии этого яркого повествования: «Как потратить миллион, которого нет?» – и добиться многого.
Настоящее издание – благотворительный проект. Все деньги от продаж будут перечислены в фонд помощи пенсионерам «Жизнелюб», а каждый читатель поможет кому-то улыбаться чаще.
Блум М. Горіхове дерево = The Walnut Tree / Марта Блум ; пер. з англ., літ. ред. Л. Будної. – Чернівці : Друк Арт, 2016. – 304 с.
«Горіхове дерево» – це історія молодої єврейської жінки Сюсел: про її дитинство та юність у Чернівцях на початку XX ст., про руйнування, заподіяні Другою світовою війною, про силу духу та всепереможну силу кохання.
Боярчук-Брянська Н. Янголи букового краю / Наталія Боярчук-Брянська. – Чернівці : Друк Арт ; ред. газ. «Час». – 2017. – 932 с.
Книга «Янголи букового краю» – наша шана пам’яті загиблих воїнів. У ній зібрані матеріали, що впродовж майже двох років друкувалися в газеті «Час». Однак, її початком були не просто газетні рядки, а перші події на Майдані 2013-2014 рр., перші смерті Небесної Сотні, перші постріли на Сході України. Кожна розповідь – лише з уст найрідніших і найближчих людей полеглих героїв. Це – невеличкий життєпис про звичайних буковинців, котрі у годину лихоліття не злякалися, не схибили, а пліч-о-пліч стали на захист рідної землі, аби не віддати її на поталу лютому та підступному ворогові. Вони загинули за Україну, за кожного з нас. Цього не можна забути…
Джуряк М. ОУН і УПА на Буковині : спогади, свідчення і матеріали про визвольну боротьбу. Кн. 2 : Кіцманський р-н / Микола Джуряк. – Чернівці : Друк Арт, 2016. – 928 с.
Історія визвольних змагань українського народу 40-50-х рр. минулого століття, незважаючи на наявний масив літератури, в котрій висвітлюються проблеми діяльності Організації українських націоналістів та її військової структури Української повстанської армії, досі недостатньо вивчена. Та й висвітлення діяльності ОУН і УПА викликає багато запитань, різнопланових суджень і чи не найбільше суперечок не тільки в Україні, а й поза її межами. Причина цього не в останню чергу – брак архівних матеріалів. Ця прогалина до певної міри може бути компенсована за рахунок спогадів-свідчень безпосередніх учасників і очевидців цієї боротьби на території Буковини, зібраних ентузіастом М. Джуряком. Пропонований збірник присвячений Кіцманському району Чернівецької області.
Мисько Ю. Медальєрика і фалеристика Буковини (кінець XVIII – 40-ві роки XX ст.) : історико-краєзнавчі нариси / Юрій Мисько, Сергій Пивоваров. – Чернівці : Друк Арт, 2017. – 184с.
У науково-популярному виданні розглядається минуле буковинського краю через призму меморіальних настільних, нагородних медалей, значків і відзнак різних формувань, товариств і організацій, які діяли в регіоні з кінця XVIII ст. до 40-х років XX ст. Акцентується увага на пам’ятках медальєрного мистецтва й об’єктах фалеристики як цінних історичних джерелах для висвітлення недостатньо вивчених і невідомих сторінок з історії Буковини. У роботі описані і класифіковані виявлені авторами екземпляри настільних медалей, нагород і значків, так чи інакше пов’язаних з подіями у краї в період його входження до складу Австро-Угорської імперії та королівської Румунії.
Покуття – край звитяг і боротьби. Матеріали науково-теоретичної конференції (у рамках проведення VII обласного фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела») (17 вересня 2016 року, м. Снятин) / за наук. ред. А. Королька. – Снятин ; Чернівці : Друк Арт, 2017. – 272 с.
У збірнику статей та повідомлень Науково-теоретичної конференції «Покуття – край звитяг і боротьби» (17 вересня 2016 року, м. Снятин), організованої у рамках проведення VII обласного фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела», друкуються результати наукових та історико-краєзнавчих досліджень з вивчення історико-географічного (історико-етнографічного) регіону (району) Покуття. Звернено увагу на маловідомі сторінки історії регіону, проблеми етнографічного межування та історико-етнографічного районування Покуття; показано творчий доробок покутян у сфері літературознавства, шкільництва, етнографії, музейної справи, етнотуризму; простежено діяльність відомих і маловідомих громадсько-політичних діячів, адвокатів, письменників, етнографів, які були уродженцями або досліджували історико-географічний регіон.
Такі ми є (Дзвони зі Львова та Львівщини) : розповідь про народознавчо-просвітницький центр «Факел Марії», людей зі Львова та Львівщини, які зуміли від нього запалити свої серця та про їх подвижницьку роботу заради утвердження праведності і святості на Землі / «Факел Марії». – Чернівці : Народознавчо-просвітницький центр «Факел Марії», 2017. – 872с. : іл.
Які це люди, що дзвонять світові «Такі ми є»? Всі дуже різні. Та їх об’єднує одне: вони живуть во ім’я відродження праведності й святості на Землі – єдиного для планети і землян порятунку. Придивися, читачу, може, цей дзвін – саме те, що потрібно тобі, щоб не загубити себе і нащадків своїх у цьому непростому світі.
Шупеня Г. М. Живо-диво-книжка Леся та Олесі : роман-казка /
Г. Шупеня. – Чернівці : Друк Арт, 2009. – 192 с. : іл.
Одного разу забута читачами Книжка обтрусилася від кімнатного пилу і розворушила своїх мешканців, а їх у неї було чимало. Це – і персонажі, і малюнки, і знаки. Саме тоді й розпочалися їхні неймовірні пригоди у пошуках кращого життя. Мешканцям Книжки на шляху трапилися страшні-престрашні…Не лякайся, читачу, бо ти також дізнаєшся про захопливі й щасливі миттєвості, які довелося пережити цій Книжці.
Аміреджибі Ч. І. Дата Туташхія : роман / Ч. І. Аміреджибі ; пер. рум. мовою М. Лютика. – Чернівці : Місто, 2017. – 648 с.
Роман грузинського письменника Чабуа Аміреджибі «Дата Туташхія» – твір виразно класичного стилю із підкресленою детективною канвою і чіткою етико-філософською проблематикою, в якому діє у надзвичайно гострих життєвих ситуаціях ціла галерея майстерно змальованих, самобутніх персонажів. Особливу емоційну силу й виразну привабливість надають роману симбіоз емпіричного та міфологічного планів, моральний пафос і яскрава, глибоко патріотична насиченість.
Lutic M. Ofranda intemeietoare : sonete / M. Lutic. – Чернівці : Місто, 2014. – 224 p. : ill. – Рум. мовою.
Нова книга віршів відомого румунського поета Мірчі Лютика охоплює практично увесь його вивершений роками сонетарій. Порушуючи глибинно складну сакрально-філософську тематику, автор вдається до багатющих формотворчих можливостей сонета – цього аристократично вишуканого ліричного жанру, використовує широке розмаїття його видозмін, заявлених упродовж сторіч світовою поетичною традицією.
Лютик М. С. Тінь сльози : сонети / М. С. Лютик. – Чернівці : Місто, 2016. – 224 с. : іл.
Творчість Мірчі Лютика, лауреата багатьох престижних літературних премій, надзвичайно органічна, природна, інтелігентна, позбавлена показного, зайвого. Як він сам сповідується, поезія для нього – це внутрішня потреба, необхідність та можливість самоочищення і наближення до всесвітньої гармонії. Цією новою книгою поет продовжує свій улюблений сонетарій, у якому порушує складні життєві проблеми, натхненно осмислює сакрально-філософську тематику.
Збірка ілюстрована фоторепродукціями творів художників Є. Матвєєва та Є. Попова.
Лютик М. С. Травень з херувимами = Arminden cu heruvimi : поезії / М. С. Лютик. – Чернівці : Місто, 2011. – 207 с. : кол. іл., рис. – Рум. мовою.
У новій книжці віршів відомий буковинський румуномовний поет Мірча Лютик прагне проникнути своїм словом у безмежний обшир сакральних таємниць, що відкриває йому і читачам незбагненні обрії естетичних осявань, уможливлює ліричне спілкування з неосяжністю у традиційно-релігійному сенсі. При цьому за допомогою образів оновлює художнє бачення та вивищує світіння творами.
Лютик М. С. У світлі сповідань = In lumina cuminecarii : поезії / М. С. Лютик ; пер. з рум. В. Колодій. – Чернiвцi : Букрек, 2011. – 88 с. : іл., портр. – (Європейська поезія).
Ця книжка продовжує своєрідну антологію європейської поезії, яку 2003 року започаткувало видавництво «Букрек», випустивши румунською і паралельно українською мовами славнозвісну поему Міхая Емінеску «Лучафер».
Вміщені тут вірші відомого румуномовного поета Мірчі Лютика – в оригіналі й українських перекладах – звернені до сповідальних мотивів, що упродовж усього життя випробовують на справжність та істинність моральні й духовні засади людини. Вони виокремлюють один із тематичних спрямувань – філософсько-сакральне – у творчості автора.
Курінський В. О. Закон зигзага : вірші та афоризми. – Київ : ПАТ «Віпол», 2016. – 580 с.
Це видання є зібранням сонетів та афоризмів, написаних Валерієм Олександровичем Курінським протягом 2005 року, а також – деяке з раніше не опублікованих творів. Валерій Олександрович пішов від нас 2015 року і не встиг власноруч взяти участь у підготовці цього зібрання, отже було прийнято рішення утриматися від втручання в авторський задум поета,і запропоновано ознайомитися з текстами в тій редакції, яка має місце у набраних ним рукописам українською і російською та в англійському варіанті (з деякими правками). Сонети писали як щоденник, тому читач має змогу пережити разом з автором сумні та веселі повсякденні моменти. Такий принцип написання є підтвердженням одного з правил Постпсихологічної Автодидактики – про необхідність постійних занять задля вдосконалення навичок.
Книга є третьою поетичною збіркою у серії посмертних публікацій автора, створених протягом декількох десятків років (проза, поезії, афоризми, репродукції картин), що дасть змогу послідовникам та шанувальникам його наукових досліджень і творчості ще раз доторкнутися до живої криниці думок й авто дидактичних відкриттів на шляху до самопізнання.
В цій збірці, на відміну від попередніх, є великий фрагмент сонетів, які були набрані нами з рукописного зошиту. Оскільки наше прочитання може відрізнитися від авторського, надаємо читачеві від скановані оригінали рукописів.
Курінський В. О. Прямую в близьку далечінь : вірші та афоризми – Київ: ТОВ «Сік Груп Україна», 2015. – 600 с.
Це видання є зібранням афоризмів та сонетів, написаних Валерієм Олександровичем Курінським протягом 2003 року, а також – деяких з раніше не опублікованих творів. Валерій Олександрович пішов від нас 2015 і не встиг власноруч взяти участь у підготовці цього зібрання, тому було прийнято рішення утриматися від втручання в авторський задум поета, і запропоновано ознайомитися з текстами в тій редакції, яка має місце у рукописах. Сонети писалися як щоденник, тому читач має змогу пережити разом з автором сумні та веселі повсякденні моменти. Такий принцип написання є підтвердження одного з правил Постпсихологічної Автодидактики – про необхідність постійних занять задля вдосконалення навичок. Майже всі твори мають англомовний авторський варіант.
Збірка відкриває серію публікацій запланованого до друку доробку автора, створеного протягом декількох десятків років (прози, сонети, афоризми, репродукції картин), що дасть змогу послідовникам та шанувальникам його наукових досліджень і творчості ще раз доторкнутися до живої криниці думок й автодидактичних відкриттів на шляху до самопізнання.
Курінський В. О. Із метушні вихоплюючи барви : вірші та афоризми. – Київ : ТОВ «Сік Груп Україна», 2016. – 352 с.
Це видання є зібранням сонетів та афоризмів, написаних Валерієм Олександровичем Курінським протягом 2004 року, а також – деяке з раніше не опублікованих творів. Валерій Олександрович пішов від нас 2015 року і не встиг власноруч взяти участь у підготовці цього зібрання, тому було прийнято рішення утриматися від втручання в авторський задум поета, і запропоновано ознайомитися з текстами в тій редакції, яка має місце у рукописах, з мінімальними правками. Сонети писалися як щоденник, тому читач має змогу пережити разом з автором сумні та веселі повсякденні моменти. Такий принцип написання є підтвердженням одного з правил Постпсихологічної Автодидактики – про необхідність постійних занять задля вдосконалення навичок. Деякі твори мають англомовний авторський варіант.
Збірка продовжує серію публікації запланованого до друку доробку автора, створеного протягом декількох десятків років (проза, поезії, афоризми, репродукції картин), що дасть змогу послідовникам та шанувальникам його наукових досліджень і творчості ще раз доторкнутися до живої криниці думок й автодидактичних відкриттів на шляху до самопізнання.
Куринский В. А. Постпсихологическая автодидактика : В 2 ч. Ч. 1 : Лекции. – 5-е изд., доп. – Киев : ТОВ «Сік Груп Україна», 2016. – 408 с.
Пропонована книжка містить адаптований виклад унікального курсу з самоосвіти та розвитку особистості, автором якого э педагог-просвітитель, філософ, який у своїй роботі використовує близько 100 мов, музикант, художник, поет і письменник Валерій Олександрович Курінський. Лекції з «Постпсихологічної Автодидактики» були прочитані ним у Київському державному університеті 1991 року і від часу свого першого виходу у світ (1994 р.) були неодноразово перевидані. Ця книжка-бестселер – перша в світі монографія із самоосвіти. «Філософію та морфологію руху», що її автор запропонував у якості базису для оволодіння будь-якими навичками в різноманітних сферах діяльності, широко використовують в усьому світі.
Ця робота стає чудовим порадником для кожного, хто прагне долучитися до світової культури, навчитися такої організації життя, котра допомагає наповнювати його духовним змістом, а також сприяє його сталості та подовженню. Особливо вона прислужиться тим, хто мріє вивчати кілька іноземних мов , читати в оригіналі літературні шедеври європейського мистецтва та підготуватися до опанування східних мов.
Курінський В. О. Українська постпсихологічна автодидактика : лекції. – Київ : ЗАТ «Віпол», 2006. – 484 с.
Пропонована книжка знайомить із унікальною та всесвітньо відомою методикою самонавчання, яку застосовують сьогодні люди різноманітних професій та покликань у безлічі галузей. Серед сфер її активність використання – лінгвістика, філософія, точні науки, спорт, оздоровлення, художня та літературна творчість, танець, живопис, музика та інші мистецтва.
Систему під назвою ПОСТ Психологічна Автодидактика понад 20 років тому розробив Валерій Курінський – український філософ, академік, педагог-просвітитель, композитор і виконавиць музичних творів, художник і письменник, учень, який використовує в роботі більш ніж 100 іноземних мов.
Запропонована ним нова, сперта на модерний науковий грунт філософія руху та навичкового розвику, дозволила тисячам людей вільно читати в оригіналі шедеври світової літератури та говорити без акценту багатьма іноземними мовами, почуватися незалежними в сучасній глобальній культурі та знайти своє унікальне призначення, відкрити багаті можливості власної «біології» та духовності.
Видання упорядковане на основі лекцій, які В. О. Курінський прочитав 1991 року у Львові, і становить першу з двох частин курсу постпхологічної автодидактики. Тут містяться також сучасні (2004-2005 років) авторські репліки, уривки з інтерв’ю, автобіографічні вставки, що доповнюють і поглиблюють основний текст книжки.
Anthropologia urbana Нomoczernoviciensis : фотоальбом / ред. І упоряд. С. Осадчук. – Чернівці : Друк Арт, 2008 . – 192 с.: іл. – (600-літтю першої писемної згадки про Чернівці присвячується).
Альбом про спільну Чернівецьку пам’ять, відтворену у випадково зібраних образах світлин із сімейних фотоальбомів чернівчан, вдячна ода шани попереднім поколінням і заклик до учасників не бути гіршими. Адже сьогодні ми також сподіваємося на добро.
Валентін В. Емігранська перезва : зб. віршів, видана О. Олесем під чужим прізвищем В. Валентін. – Харків : Друкарня Книгоспілки, 1923. – 48 с. – (Серія «Гумор і сатира»).
У сатиричних віршах висміюється тодішня влада есерів, більшовиків та їх пристосуванців. Видана в серії книг «Гумор й сатира»
Винар Л. Михайло Грушевський: історик і будівничий нації : статті і матеріали. – Київ : Вид-во ім. Олени Теліги, 1995. – 304 с.; іл.
Дюличев В. П. Крым. История в очерках / В. П. Дюличев. –Симферополь : Рубин, ПП Бинькин, 2008. – 496 с.
Краєзнавець, історик, викладач В. П. Дюлічев у своїй новій книзі розповідає про численні яскравих і цікавих подіях кримської історії з найдавніших часів до кінця XIX-початку XX століття. Разом з автором Ви зробите захоплюючу подорож печерними містами, дізнаєтеся про долі різних кримських народів, їх традиції, обряди та побут, почуєте чудові перекази і легенди. Багатий історичний матеріал доповнений численними ілюстраціями і картами.
Книга призначена для широкого кола читачів.
Еко-туризм. Україна (Чернівецька область). Румунія (Сучавський повіт). Республіка Молдова (Єдинецький р-н) : [проект «Еко-Карпати»- розвиток еко-бізнесу в прикордонних Карпатах як спосіб поліпшення конкурентоспроможності економіки MS ETC код 1603]. – кн.-перекрутка. – Чернівці, [2013?]. – 32 с. + 32 с. – Англ., рум. мовами.
У книзі описані еко-туристичні об’єкти, їх природа, місцева культура, побут та історія краю в нашій області та Сучавському повіті і Єдинецькому районі. Видання книги здійснено за підтримки Європейського Союзу.
Забарило М. К. Портрети Івана Франка / М. Забарило. – Київ : Мистецтво, 1971. – 47 с. : 47 порт.
Збірник наукових праць і матеріалів Міжнародної ювілейної конференції, присвяченої 125-й річниці від дня народження Михайла Грушевського. – Львів : Наук. т-во ім. Т. Шевченка, 1994. – 488 с. : іл.
У збірнику вшановується пам’ять М. Грушевського, глибока повага до його діяльності, як видатного вченого і політичного діяча.
Казки для хлопчиків / пер. з чес. Віктора Павлюка ; упоряд. Оксана Івасюк. – Чернівці : Букрек. – 2016 рік. – 72 с.
Серед літератури для дітей є безліч книг для дівчаток. У цьому поданні зроблено спробу подати перекладені з чеської мови казки, метою яких є виховання хлопчиків справжніми чоловіками.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
Капустянський М. Похід Українських Армій на Київ-Одесу в 1919 році. Кн. 1 (Ч. 1 й ІІ) / М. Капустянський. – Мюнхен : Вид-во «Хвильового», 1946. – 110 с.
Капустянський М. Похід Українських Армій на Київ-Одесу в 1919 році. Кн. 2 (Ч. ІІ) / М. Капустянський. – Мюнхен : Друкарня С. Слюсарчук, 1946. – 200 с.
У монографіях розкрито визвольну боротьбу українського народу в 1917-1920 роках з навалою більшовиків, добровольців та загарбницькою підступною політикою Польщі. У книгах подані схеми боїв і назви територій, де вони відбувались.
Кривий М. В. Буковина кличе : нариси, есеї, повість, оповідання / М. В. Кривий. – Рівне : Оповідач , 2016. – 240 с.
У виданні «Буковина кличе» зібрано твори різних жанрів – нариси, есеї, повість, оповідання, написані протягом 2012 – 2016 років. До книги увійшли спогади автора про час і про себе, сувору школу повоєння – людей з якими доводилося спілкуватися і працювати на малій батьківщині.
Лермонтовъ М. Ю. Измаилъ Бей : восточная повъсть : для старших. – 2-е изд. – Москва, 1915. – (Серія «Бібліотека новой школы»).
Макаруша О. Коротки огляд Руско-україньского письменьства від ХІ. до ХVIII. столїтя : для ужитку молодежи / Остап Макарушка. – 2-ге поправл. вид. – Львів : З Друкарні Наук. Т-ва імени Шевченка під зарядом К. Беднарского, 1906. – 68 с. – (Серія «Виданє руского товариства педагогічного»).
Книга видана у Львові 1906 р. під видом розмов сина Николая з татком. Коротко розкриває життя і творчість видатних діячів, письменників, просвітителів, друкарів української держави від ХІ до ХVIII віку, зокрема св. Кирила і Мефодія, літописця Нестора, видання «Правда руска», «Слово о полку Ігоревім», пам’ятники письменства, Волинсько-Галицьку літопись, Петра Могилу, Івана Вишенського, Сімеона Потоцького, Лазара Барановича, літописці козацькі, письменство релігійно-драматичне.
Мицюк О. Переселення та українство : відбиток в тижневику «Сніп». – Харьків : Друкарня «Печатне Діло», 1912. – 17 с.
Актуально і сьогодні, як говорить автор: «переселення, як рівно і еміграція, є кровоспусканням з живого національного організму і через тез української національної точки погляду – шкідливі. Завдання свідомих українців – це дбати об тім, аби всім нашим людям було місце на своїй Україні».
Могилянський М. Іван Франко / М. Могилянський. – Чернігів : Друкарня Губ. Наросвіти, 1919. – 10 с.
Нечаєва П. М. Наш камертон – Володимир Івасюк : спогади / П. М. Нечаєва. – Чернівці : Букрек, 2016. – 192.
Це друга книга П. Нечаєвої, присвячена В. Івасюкові. Перша – “Безсмертна тінь великих душ”. Ця книга про те, як Музика від Бога Володимир Івасюк задав моральний і пісенний український камертон своєму поколінню, а воно передає його далі – дітям і внукам.
Архівні матеріали, київські зустрічі, інтерв’ю, спогади лягли в основу цієї книги, яку автор пропонує читачам.
Ольжич О. Археологія / передм. С. Рижова ; упоряд. Ю. Рассамакін, С. Рижов. – Київ : Вид-во імені Олени Теліги, 2007. – 496 с.
У книзі вперше зібрані матеріали, які репрезентують спадщину О. Кандиби (Ольжича), яка розкриває грані його таланту як науковця-археолога. В ній зібрана більшість опублікованих досліджень О. Кандиби в області археології в перекладі на українську мову. Перш за все це дослідження трипільської культури, яка стала всесвітньо відомою також завдяки і роботам О. Кандиби, написаним в більшості англійською, німецькою та чеською мовами. Декілька статей були опубліковані ним також українською мовою. Зокрема, в книзі представлені переклади обох монографічних досліджень
О. Кандиби, а саме, рукопис докторської дисертації, присвяченої вивченню галицької мальованої кераміки, та книга про унікальне трипільське поселення Шипинці, яке називали ще «буковинською Троєю». Доповнюють узагальнюючі роботи О. Кандиби також статті, які упорядникам збірки вдалося зібрати з різних, часто рідкісних видань. Крім того, в книгу включені статті сучасних українських учених про значення спадщини О. Кандиби як науковця-археолога на сучасному етапі вивчення трипільської культури. Наукова прискіпливість, широкий кругозір і виважені методичні підходи та висновки, помножені на природні здібності і талант дослідника, дозволяють поставити О. Кандибу в один ряд з тими вченими, яких можна вважати засновниками української наукової археологічної школи.
Книга розрахована на археологів, істориків, аматорів-археологів. викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться археологією України й трипільською культурою.
Ольжич О. Поезія, проза / О. Ольжич ; передм. М. Жулинського ; упоряд. Н. Лисенко. – Київ : Вид-во імені Олени Теліги, 2007. – 544 с.
У виданні надруковано поетичні, прозові твори, публіцистику, неопубліковані й чернеткові записи, незавершені начерки О. Ольжича. Вперше творчість письменника представлена з такою повнотою — залучено архівні матеріали. До видання увійшли прижиттєві збірки О. Ольжича «Рінь», «Вежі», «Підзамча»; інші друковані у періодиці поезії, публіцистичні твори, спогади, автобіографії та недруковані матеріали з його архівної спадщини.
Павлюк О. І. Політика США щодо Ісламської Республіки Іран: від співробітництва до стратегії «стримування» / Олеся Павлюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 232 с.
Монографія присвячена комплексному аналізу зовнішньополітичної діяльності адміністрацій президентів США з вироблення стратегічних підходів, формування відповідних інструментів і механізмів стосовно Ісламської Республіки Іран. Доведено, що політика США була трансформована від співпраці до стримування після Ісламської революції в Ірані. Обґрунтовано основні засоби стримування Сполученими Штатами Ірану на Близькому та Середньому Сході, до яких належать дипломатичні переговори, санкції, таємні операції, політичний тиск, розгортання військового потенціалу, залучення багатосторонньої співпраці та такі нетрадиційні засоби, як кібер-атаки.
Значна увага приділяється дослідженню ефективності впливу економічних санкцій США та світової спільноти стосовно ІРІ на розвиток іранської ядерної програми і функціонування міжнародних терористичних організацій на Близькому і Середньому Сході.
Рекомендовано для викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів та усіх, хто цікавиться міжнародними відносинами на Близькому і Середньому Сході та зовнішньою політикою США.
Пам’ятка учасникам АТО : права, обов’язки та гарантії соціального захисту. – Київ, [2016?]. – 168 с.
Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.
Православ’я в Україні : зб. матер. II Всеукр. наук. конф. / [під ред. архієп. Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія (Думенка] та прот. Віталія Клоса]. – Київ : [Київська православна богословська академія], 2012. – 581, [3] с.
Річинський А. Іван Франко. Каменяр соціялізму. – Харків : Український робітник, 1929. – 42 с.
Світова війна у поштових листівках з колекції Івана Снігура. 1914 – 1918рр. / Наук.-дослід. центр Буковинознавства при Чернів. нац. ун-ті ім. Юрія Федьковича. – Чернівці : Зелена Буковина, 2008. – 136 с. : фото. кол., іл.
Пропонована збірка представляє колекцію поштових марок (324 кольорові ілюстрації) періоду Першої світової війни колекціонера, мистецтвознавця й краєзнавця Івана Снігура. Поштові картки є своєрідними й оригінальними пам’ятками у війні початку ХХ ст. та історичними артефактами, які часто є не тільки чудовими зразками літографії, але й цінним джерелом для розуміння пропаганди й суті Великої війни. Окрім світлин, книга містить 3 статті на тему 1 Світової Осачука Сергія, Фісанова Володимира та Заполовського Володимира.
Угрин К. Поняття “Русь” в західноєвропейській картографії (XVI-XVIII ст.) / Калина Угрин ; пер. з фр. М. Попович. – Чернівці : ЧНУ, 2010. – 176 с. – Пер. з вид.: La notion de «Russie» dans la cartographie occidentale du début du XVIe siècle à la fin du XVIIIe siècle / Kaléna Uhryn. – Paris ; Munich, 1975.
Авторка, спираючись на дані стародавніх карт, які зберігаються в архівах західноєвропейських країн, пояснює різні значення та вживання терміна “Русь” у документах XVI – XVIII століть, і доводить, що ця назва є власне українською та позначає окремі території тогочасної України, або ж усієї України-Руси.
«Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді» : зб. конкурсних робіт / уклад. Є. Олійник ; Т-во «Український Народний Дім в Чернівцях». – Чернівці, 2012. – 168 с.
До збірника увійшли пошукові та творчі роботи переможців І туру міжрегіонального конкурсу «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді» із Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької областей України та АР Крим.
На сторінках видання містяться роботи молодих людей віком 16-25 років, в яких висвітлюються європейські культурно-історичні та економічні зв’язки регіонів України.
Збірник підготовлено Товариством «Український Народний Дім в Чернівцях» в рамках проекту «Україна в Європі, Європа в Україні: очима молоді-2012», який реалізований за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Видання буде цікаве вчителям, школярам, студентам, відвідувачам центрів європейської інформації.
Франко І. На дні / І. Франко. – Харків : Література і мистецтво, 1932. – 72 с.
У повісті висвітлено життя «покидьків суспільства», що не годились з діючим ладом і бунтували проти влади, але автор був на боці пригноблених і захищав їх, як міг.
Франко І. Твори. Т. XVIII. З чужих літератур. Кн 2. / І. Франко. – Харків : Кооперативний рух, 1919. – 483 с.
У перекладі Івана Франка надруковані твори з французької, німецької, чеської, російської мов письменників Г. Байрона, Й. Гете, В. Гюго, Я. Врхлицького, О. Пушкіна та ін.
Франко І. Панщизняний хліб / І. Франко. – Київ : Державне літературне видавництво, 1935. – 20 с.
У творі йде оповідь про життя селян, які тяжкою працею на панів заробляють на хліб насущний.
Поглиблення відносин між ЄС та Україною. Що, чому і як? / під ред. М. Емерсона і В. Мовчан ; Центр європейських політичних досліджень (Брюсель), Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. – Київ, 2016. – 256 с.
Мета посібника – зробити юридичний зміст Угоди про асоціацію чітким і зрозумілим. Посібник розглядає всі важливі політичні та економічні глави Угоди, і в кожному випадку пояснює зобов’язання, взяті на себе Україною, і виклики, пов’язані з їх виконанням, та є унікальним джерелом інформації про цей історичний договір.
Посібник призначений для професіоналів, у тому числі державних службовців, парламентарів, керівників бізнесу, юристів, бізнес-консультантів, аналітичних центрів, організацій громадянського суспільства, викладачів вищих навчальних закладів, учителів, студентів і журналістів.
Посібник підготовлений двома групами дослідників із незалежних аналітичних центрів – Центру європейських політичних досліджень (CEPS) у Брюсселі та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) у Києві за підтримки Шведського агентства з питань міжнародного розвитку (SIDA). Посібник входить до трилогії, два інші посібники якої пояснюють зміст Угод про асоціацію і ПВЗВТ з Грузією та Молдовою.
Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення : матер. Всеукр. наук.-практ. конференції (Київ, 2016 р.) / упорад. П. Гай-Нижник. – Київ : «МП Леся», 2016. – 348 с.
У пропонованому збірнику містяться матеріали Всеукраїнської науково- практичної конференції «Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення», яка відбулася 2016 року в Києві.
Автори статей виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України, дали наукову оцінку Російській Федерації як державі-агресору та спонсору міжнародного тероризму, проаналізували російсько-українську війну, що розпочалася в 2014 р. внаслідок віроломного нападу Росії, а також сучасні виклики та шляхи зміцнення системи національної безпеки України.
Пропонується увазі державних органів влади, істориків, політологів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів й усіх, хто цікавиться новітньою історією України і є небайдужим до долі соборної і самостійної України.
Баранов В. Таблиця повернень : переклади з румунської / Віктор Баранов ; упоряд.: Лідія Баранова, Сергій Лучканин ; передм. «Румунське поетичне слово у відтворенні Віктора Баранова» Сергія Лучканина. –Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2017. – 132 с.
До книги включено переклади Віктора Баранова (1950-2014), голови Національної спілки письменників України (2011-2014), віце-президента Товариства «Україна-Румунія», поезій класиків румунської та світової літератури – Алеку Векереску, Васіле Александрі, Міхая Емінеску, Джордже Кошбука, Джордже Баковія, Тудора Аргезі, Віктора Тулбуре, Лучіана Благи, Нікіти Стенеску, Маріна Сореску, Ангела Думбревяну, Ани Бландіани та деяких інших, які вдало репрезентують історичний поступ румунської поезії від зародження й до сьогодення. Подано й частину оригіналів найвідоміших поезій, переважно поетів-класиків.
Для студентів-філологів, які вивчають румунську літературу, історію зарубіжної літератури та для всіх, хто зацікавиться творчістю класиків румунської і світової літератури.
Посміємось разом : гумор та сатира / А. Г. Прохоренко, О. І. Страшенко, І. В. Павліха, В. К. Кириленко, О. В. Назарук, С. І. Костенко, Ю. П. Береза, Г. С. Беляєв, Ю. В. Шанін, В. Н. Прудовський, Б. Г. Старчевський Б. Г. – Київ : Рад. письменник, 1991. – 318 с.
Ця збірка складається з цікавих творчих доробків одинадцяти авторів, що живуть в різних регіонах республіки. Тематика сатирично-гумористичних творів тут цілком сучасна, злободенна, перебудовча. Збірка має й жанрову розмаїтість – сатиричний вірш, байка, епіграма, пародія, фейлетон. До того ж в кожного автора своя манера викладу.
Смійтесь на здоров’я!
Страшенко О. “Прочитайте тую славу” / Ольга Страшенко ; Бібліотека Історичного клубу “Холодний Яр”. – Київ : Український пріоритет, 2016. – 160 с. – (Серія “Видатні українці”. – Кн. 6).
У збірці лауреата Літературної премії ім. Василя Симоненка та Літературної премії ім. Юрія Горліса-Горського Ольги Страшенко вміщено поезії про діячів Визвольного руху різних епох, починаючи від XVII ст. до українсько-російської війни на Донбасі 2014-2016 років.
Рекомендовано історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах.
Страшенко О. «Світ урятувався, бо сміявся» : гуморески, билиці, спогади : порція перша / Ольга Страшенко ; післям. «Ця книга для тих, хто любить гумор» Сергія Лучканина. – Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2017. – 176 с.
У новій посмертній книзі відомої сучасної української письменниці Ольги Страшенко, авторки кількох поетичних збірок, перекладів, прози та драматургії, представлено частину її гумористичного прозового доробку. Тематика гуморесок, билиць, спогадів різноманітна, актуальна – від політики до мистецьких і побутових проблем. Гумористичні замальовки написано в дусі класичної української школи, вони сюжетні та яскраві, зі значним ліричним струменем.
Книгу гуморесок, билиць, спогадів адресовано освітянам, учням старших класів, студентам, науковцям-літературознавцям, а також широкому колу читачів.
Біляк С. Т. Проліски рвуться увись : поезії / С. Т. Біляк. – Ужгород : TIMPANI, 2014. – 182 с.
Відомий лікар, учень легендарного Олександра Фединця, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, протоієрей УПЦ йде до читача зі збіркою своїх віршів. Її склали багаторічні роздуми автора про прожите і пережите, про себе у світі і світ у собі, покликання лікаря і духівника, родинне вогнище, рідний край і Україну.
Вірші – це частина його життя. Природа наділила автора сильним сприйняттям світу, тому при зовнішній простоті загальне змістове полотно збірки глибоке. Глибоке тому, що в основі віршів головною ідеєю виступає ідея добра, ідея досконалих суспільних відносин, справедливого державного устрою.
Гольдін С. Мирон Агамемнюк жупан Западлюцький: фарс (безсоромне подражаніє вельмишановному пану Есхілу) / С. Гольдін. – Рівне : Волин. обереги, 2015. – 54 с.
Цю річ С. Гольдін почав писати наприкінці дванадцятого року і закінчив навесні тринадцятого. Від автора: «У вересні того ж року я «оживив» пана Мирона і нарешті завершив процес спотворення чужих геніальних рядків». Період написання фарсу вказує на повну нездатність автора до провидіння (і прозирання) та звичайнісінького передбачення.
Гольдін С. Художник та його друг : роман. – Рівне : Волин. обереги, 2012. – 240 с.
«Художник та його друг» – це перша книга прози автора. Цей роман про чоловіків та жінок, нашу віру, працю, дружбу, кохання, любов, наше невеселе і повчальне минуле, наше не дуже ласкаве сучасне, про наші сподівання на майбутнє.
Гончарова М. В очікуванні кінця світу : роман / М. Гончарова ; пер. з рос. О. О. Драчковської ; худож.-оформл/ Л. Л. Вировець. – Харків : Фоліо, 2016. – 272 с. – (Серія «Українська жіноча проза»).
Індіанці племені майя напророчили людству кінець світу десь до 2020 року. І що залишається робити маленькій тендітній жінці, яка живе в будинку на природі, в теплі і затишку, коли вказанi у пророцтві роки спливають і ось-ось усе трапиться? Маленька тендітна жінка не втрачає оптимізму. Одного разу пізно ввечері вона дістає свій улюблений ноутбук, сідає перед екраном і всю ніч безперервно, поки діти і чоловік сплять, згадує і записує найважливіше, найцінніше у своєму житті. А якщо спотайна силою пам’яті і любові вдасться зупинити трагедію?..
«В очікування кінця світу» Маріанни Гончарової – це зізнання в любові до самого життя, в любові, яка здатна навіть останні дні буття зробити яскравими і щасливими.
Дочинець М. І. Місячна роса: афоризми, окришини життя, мініатюри / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 176 с.
Ріка життя приносить нам живі краплини радості. Зоряне небо засіває в наші серця золоті крихти одкровень. Вітри долі навіюють думки-істини, сумніви, іронію і печаль… Ми все це ревно збираємо, щоб залишити по собі слабенькі відблиски душі в інших душах.
Романюк П. Л. Батькова криниця / П. Л. Романюк ; упоряд.
Ю. Романюк. – Чернiвцi : ДрукАрт, 2017. – 228 с. : іл.
«Батькова криниця» – літературна розповідь Петра Романюка про життя однієї з багатомільйонних українських родин на межі XX і XXI століть. Гортаючи сторінки цієї книжки, ми разом з автором пройдемося стежками його дитинства і юності, якими він жив та мріяв усе своє життя. Героями творів П. Романюка є близькі й рідні люди, а душевні й правдиві розповіді про них – справжній камертон двох епох з природним, не синтезованим звуком. Кришталево чисте звучання цього камертону завжди було, є й залишатиметься чітким орієнтиром у нашому бурхливо-неспокійному та мінливому світі.
Фімін Г. Доброволець «Сумрака». Правда про війну / Г. Фімін. – Київ : СПД, 2016. – 64 с.
Книги про неприкрашену правду війни. Адже, в спогадах автора наведено лише факти, тут немає вигаданих подій та образів. Це не повість за реальними подіями. Це – документ. Факти і події, описані в книзі, стали підставою для звернення до правоохоронних органів із заявою про скоєння злочинів. Книга ілюстрована фотографіями переважно з особистих архівів автора та його бойових побратимів.
«Доброволець «Сумрака» – книга для широкого кола читачів, зацікавлених подіями новітньої російсько-української війни.
Подаровані книги ІІІ квартал 2017 року
Подаровані книги ІІ квартал 2017 року
Подаровані книги І квартал 2017 року
Подаровані книги ІV квартал 2016 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2016 року
Подаровані книги IІ квартал 2016 року
Подаровані книги I квартал 2016 року