Висловлюєм щиру вдячність користувачам, авторам видань, видавничим організаціям за видання, що надійшли до бібліотеки у 2021 році!
Антропологічний код української культури і цивілізації : (у двох книгах) / О. О. Рафальський (кер. авт. кол.), Я. С. Калакура, В. П. Коцур, М. Ф. Юрій (наук. ред.). – Київ : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2020.
Книга 1. – Київ, 2020. – 432 с
Книга 2. – Київ, 2020. – 536 с.
З’ясовуються історичні, теоретичні та методологічні засади наукового пізнання антропологічного коду української культури і цивілізації, їх самобутності і загадковості, в епіцентрі яких перебуває Людина як унікальна і найвища цінність. Розкривається його сутність як сукупність образів, засобів біологічного і соціокультурного характеру, пов’язаних з певним комплексом стереотипів свідомості окремої людини або групи людей, які виражаються в архетипах, менталітеті, інтелектуальному, моральному і матеріальному житті, в політичній і соціальній організації суспільства, його культурі та цивілізації, транзитному характері і здатності успадковуватися. Аналізується зміст і функції антропологічного коду культури та цивілізації на різних етапах історії України – від найдавніших часів до сучасності як системи значень і типів мислення людини, її психології і менталітету, способів сприйняття нею цінностей, інтелектуального і емоційного розуміння світу, певної культури та цивілізації. Стрижнем антропологічного коду культури виступає людина, а антропологічного коду цивілізації – суспільство.
Спростовуються різного роду теорії втрати ціннісно-смислової форми буття людини в умовах глобалізації сучасного світу, парадигма «руского міра», коду так званої «общеруской» культури, канонічної території, цивілізації, спільного коріння, генетичного і культурного розвитку українського і російського народів.
Видання розраховане на науковців і викладачів історії, філософії, культурології, політології, етнології, учителів, аспірантів і студентів, широке коло осіб, які цікавляться антропологічним осмисленням української культури і цивілізації.
Західно-Українська Народна Республіка 1918–1923 : енцикл. : до 100-річчя Західно-Української Народної Республіки. Т. 3 : П – С. – Івано- Франківськ : Манускрипт – Львів, 2020. – 576 с.
Пропоноване енциклопедичне видання вперше в українській та світовій історичній науці презентує читачеві комплексне дослідження одного з найяскравіших феноменів вітчизняної історії – доби Західно-Українська Народної Республіки. Енциклопедія є результатом тривалих наукових студій і сучасного творчого осмислення фундаментальних процесів українського державотворення і соборності на початку XX століття, узагальнення здобутків вітчизняної та зарубіжної історіографії у вивченні даної проблеми за роки незалежності України. На великому і якісно новому джерельному матеріалі з вітчизняних і закордонних архівосховищ і наукових бібліотек, застосовуючи сучасні методологічні підходи й останні досягнення соціогуманітарних наук, автори видання – науковці з Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Тернополя – розглядають передумови революційного чину в Галичині, внутрішню і зовнішню політику ЗУНР, її збройну боротьбу і міжнародне становище, національні, соціально-економічні, культурні, етноконфесійні процеси в краї, партійно-політичну систему ЗУНР, її правову і законотворчу діяльність тощо. Велику увагу приділено повсякденному житло та побутові населення західноукраїнського регіону в 1918–1923 рр., просопографічним аспектам історії ЗУНР, питанням історичної персоналістики і біографістики, відомим і маловідомим історичним постатям борців зі українську державність, незалежність і соборність, висвітленню різноманітних тем і сюжетів Енциклопедії за і допомогою унікальних фотодокументів та оригінального, автентичного ілюстративного матеріалу. Енциклопедичне видання пропонуємо увазі учнів, студентів, аспірантів, докторантів, викладачів вищої і середньої школи, усіх, хто цікавиться історією України XX століття.
Казанський Д. Як Україна втрачала Донбас / Денис Казанський, Марина Воротинцева. – Київ : Чорна гора, 2020. – 326 с.
«Як Україна втрачала Донбас» – це новітня історія двох областей України, Донецької та Луганської. Це хронологія подій становлення потужних фінансово-політичних кланів на тлі економічної катастрофи краю, російської експансії та витоків сепаратизму. Книга про те, як могутні донбаські клани спочатку розпалили вогонь ворожнечі, а потім згоріли у ньому самі та зіштовхнули свій край у прірву кровопролиття.
Семчишин-Гузнер О. Модест Сосенко (1875–1920) : живопис, графіка : зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького : альбом-каталог / Олеся Семчишин-Гузнер. – Львів : Нац. музей у Львові імені Андрея Шептицького, 2020. – 256 с. : іл.
Модест Сосенко – художник-класик українського мистецтва початку ХХ століття, нині відомий завдяки обмеженій кількості своїх репродукованих станкових і монументальних творів, що не дає можливості належно оцінити значення його творчості для української культури та її зв’язку з проблемами, які в той самий час були актуальними і для західноєвропейського мистецтва. Видання покликано заповнити цю прогалину, адже головну частину Сосенкових малярських, графічних і підготовчих робіт до монументальних об’єктів тут опубліковано вперше й вона вповні відображає найбільшу колекцію його творів, зібрану в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького та започатковану ще за життя художника. Кожну пам’ятку супроводжує науково-довідковий матеріал, який може слугувати її своєрідним провенансом.
Подаровані книги I квартал 2023 року
Подаровані книги IV квартал 2022 року
Подаровані книги III квартал 2022 року
Подаровані книги II квартал 2022 року
Подаровані книги I квартал 2022 року
Подаровані книги IV квартал 2021 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2021 року
Подаровані книги ІІ квартал 2021 року
Подаровані книги І квартал 2021 року
Подаровані книги IV квартал 2020 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2020 року
Подаровані книги ІІ квартал 2020 року
Подаровані книги І квартал 2020 року
Подаровані книги ІV квартал 2019 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2019 року
Подаровані книги ІІ квартал 2019 року
Подаровні книги І квартал 2019 року
Подаровані книги IV квартал 2018 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2018 року
Подаровані книги ІІ квартал 2018 року
Подаровані книги І квартал 2018 року
Подаровані книги IV квартал 2017 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2017 року
Подаровані книги ІІ квартал 2017 року
Подаровані книги І квартал 2017 року
Подаровані книги ІV квартал 2016 року
Подаровані книги ІІІ квартал 2016 року
Подаровані книги IІ квартал 2016 року
Подаровані книги I квартал 2016 року