«Знати чуже – добре,
Знати своє – обов’язок»
З. Глогер
64 таємниці з музейної скарбниці : альбом з іл. / наук. ред. І. Т. Яворська. – Тернопіль : ЗАЗА ПРІНТ, 2021. – 132 с.
Подарунок книгозбірні від Чернівецького обласного краєзнавчого музею. 8 жовтня в стінах музею відбулася презентація науково-художнього видання, яке вийшло за сприяння Чернівецької обласної державної адміністрації та Буковинського культурного фонду. Керівником творчої групи та редактором є директорка музею Ірина Яворська. Над створенням альбому також плідно працювали музейні науковці – Оксана Драгомирецька і Назар Смірнов.
До альбому увійшли матеріали досліджень науковців краєзнавчого музею, в яких автори знайомлять читачів з основними етапами формування колекції, а також частиною унікальних експонатів. Видання містить зразки, які презентують природу, історію та мистецтво краю. До обраних експонатів подається інформація щодо їх походження та час поповнення музейної скарбниці ЧОКМ.
Розраховане на широкий загал поціновувачів історії та культури Буковини.
Ціборовська-Римарович І. О. Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів. Історія та видавнича діяльність. 1758 – 1844 / І. О. Ціборовська-Римарович ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ : Академперіодика, 2019. – 652 с., 28 с. : іл.
Від Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського обласна книгозбірня отримала ґрунтовне наукове видання, яке є першою спробою у вітчизняному книгознавстві, що представляє видавничий репертуар друкарні Бердичівського монастиря босих кармелітів.
Монографія присвячена історії та видавничій діяльності друкарні Бердичівського монастиря босих кармелітів, яка у другій половині XVIII – XIX ст. була найпотужнішим осередком Правобережної України, де видавалась продукція латинським шрифтом. Викладено історію друкарні, подано бібліографічний і книгознавчий аналіз репертуару її друків, висвітлено особливості їхнього художнього оформлення, зібрано інформацію про розповсюдження і побутування примірників її видань, подано науковий попримірниковий опис екземплярів бердичівських видань, виявлених у сучасних бібліотеках, музеях і архівах України.
Для книгознавців, істориків, мистецтвознавців, усіх, хто цікавиться історією книги і друкарства в Україні і Речі Посполитій.