29 травня львівська письменниця, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України Уляна Дудок в обласній науковій книгозбірні презентувала книгу «Побачити сонце. Криївка ‒ 2022». Роман присвячений пам’яті дідуся Івана Антонюка – зв’язкового ОУН, учасника Воркутинського повстання, щемливими спогадами про якого ділилася авторка. Сама ж книга – це історія, яка порушує проблему історичної пам’яті. Знати своє минуле, особливо в умовах війни, дуже важливо. Це допомагає розуміти, які уроки потрібно винести, і як побудувати краще майбутнє.
Надзвичайно цікавою була розповідь авторки про книгу, зокрема про ідею написання та історичну складову. Окремо йшлося про роль жінок в лавах ОУН та УПА. Саме зв’язкові, а найчастіше це були жінки, знали паролі, псевдо, явки, конспіративні квартири, криївки, місця зустрічей тощо. З однією із них, Ольгою Ільків, авторці випала честь поспілкуватися ще за життя. Історія кохання, звичайно, теж присутня у романі, де вдало поєднуються події минулого з сьогоденням.
Гості заходу активно долучилися до обговорення теми роману. Так, Анна Бугай, майстриня народного мистецтва України, говорила про важливість теми роману, зазначивши, що знання історичного минулого відіграє вирішальну роль у формуванні поглядів сучасної людини.
Звичайно, не змогли відпустити авторку без декламування власних поетичних рядків. Пані Уляна зачитала свою нову поезію, яка увійшла в антологію антивоєнних віршів «Поезія без укриття».
Гості заходу теж долучилися до декламування поезії Уляни Дудок. Емоційно звучали вірші у виконанні Ольги Романюк, провідної бібліотекарки відділу мистецтв; Тамари Сендульської, завідувачки відділу документів з економічних, технічних та природничих наук, а вірш, який проспівала Валентина Чолкан, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, викликав позитивні емоції.
Студенти Чернівецького фахового коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича спеціалізації «Народно-інструментальне мистецтво» майстерно виконали «Гуцульські мелодії» (Святослав Ткач) та «Ковалки» (Ігор Козма).
Модерувала захід Світлана Тулевська, завідувачка відділу мистецтв.
Фото та відео забезпечення заходу Валентини Кухлій, завідувачки відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.