Через війну в Україні, яку розв’язала росія, третина українців можуть мати проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів. За даними ООН, кожен п’ятий українець почав заощаджувати на їжі після початку повномасштабної війни.
Без повноцінного харчування важко боротися з ворогом і наслідками військової агресії. Але є і гарна новина – забезпечити власну родину вітамінами може кожен. Нещодавно в нашій державі ініційовано впровадження всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги». Вона спрямована на ефективне використання кожного клаптику землі для вирощування продовольства. Такі овочеві, фруктові та трав’яні сади висаджували у приватних помешканнях і громадських парках у США, Великій Британії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн. Вони допомогли вистояти країнам у найскрутніші часи.
Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук долучається до цієї державної ініціативи і надає інформаційно-просвітницьку підтримку буковинській громаді в реалізації цього проєкту. У бібліотечних фондах нашої книгозбірні зберігається достатня кількість тематичних документів (як на паперових, так і на електронних носіях), що надасть змогу кожному користувачеві отримати чимало корисних порад, а саме:
- як мобілізувати зусилля та використати всі доступні земельні ресурси для вирощування овочів, ягід та фруктів: пустирі, парки й галявини, задні двори, свої домогосподарства, прибудинкові території, балкони і навіть підвіконня;
- як визначитися, що ви хочете виростити (особливо в умовах навіть евакуації);
- як знайти відповідний сорт насіння або готову розсаду;
- які інструменти найкраще використовувати;
- які елементарні / найпростіші правила агротехніки необхідно знати городнику / садівнику – початківцю;
- ознайомитися з нетрадиційними способами / технологіями вирощування;
- які добрива будуть найкориснішими для вашої городини? Мінімізація «всемогутньої» хімії;
- органіка і здорове харчування: як забезпечити свою родину екопродуктами.



