Платформа «Повна шафа мудрих книг»

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук на платформі «Повна шафа мудрих книг» презентує нові видання, які нещодавно надійшли до книгозбірні від Українського інституту книги.

image001«Ukraїner» – книжка, що закохає вас в Україну заново. Логвиненко Б. Ukraїner Країна зсередини : наук.-попул. вид. / Богдан Логвиненко ; упоряд. : О. Кузема, Н. Понеділок, С. Анжелюк ; гол. ред. М. Савка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 312 с.
В основі книги – 16 дослідницько-документальних експедицій, 100 тисяч кілометрів та понад 400 відвіданих населених пунктів, в яких шукали відповіді на запитання «якою є справжня Україна» та «ким ми є». Вона охопила всі історичні регіони – ​від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною.

У даному виданні Буковину представляють Хотинська фортеця, свято Маланки, станція «Памір», музей Іоніке Семенюка в Грушівці, буковинський майстер скрипок Володимир Солоджук та, безумовно, всесвітньо відомий об’єкт ЮНЕСКО – колишня резиденція митрополитів Буковини й Далмації, а нині Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.

То ж запрошуємо до книжкового перегляду.

image003Прибєга Л. Дерев’яні церкви України / Леонід Прибєга. – Київ : Мистецтво, 2020. – 192 с. : іл.Видання присвячене унікальному явищу сакральної культури України – архітектурній творчості у будівництві дерев’яних церков. У доступній формі автор розкриває типологічні та мистецькі особливості традиційних дерев’яних храмів, що є важливою складовою нашої культурної спадщини,  висвітлює їх духовний зміст. Також автор звертає увагу сучасників на потребу в належній охороні та реставрації реліктових споруд, збереження їх для майбутніх поколінь як підґрунтя розвитку національної культури.

Заслуговують на окрему увагу буковинські храми –  Миколаївська церква (1607 р.), Вознесенська церква (ХVІІ – ХVІІІ ст..), Миколаївська церква із с. Драчинці (1774 р.), Успенська церква (1783 р.), Миколаївська церква с. Берегомет (1786 р.).

image005Васіна З. Українське народне вбрання / Зінаїда Васіна. – Київ : Мистецтво, 2020. – 71 с.У книзі відтворено автентику українського вбрання представників усіх регіонів України. Увага акцентується на розмаїтті, красі й практичності одягу, яке увібрало в себе багато тисячолітні тенденції культури пращурів.

Для молодого читача ця книга є невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури в контексті поглибленого вивчення історії України.