«Піонер комп’ютерної техніки»

«Його вважали богом кібернетики.

Своїми думками та ідеями він

 випереджав час, в якому жив»

                      С. Швидка

 До 100-річчя від дня народження Віктора Михайловича Глушкова (1923 – 1982), основоположника інформаційних технологій в Україні відділ документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнув тематичну книжкову викладку-пам’ять «Піонер комп’ютерної техніки».

Віктор Михайлович Глушков увійшов у вітчизняну історію ІТ як розробник теорії цифрових автоматів, творець багатопроцесорних макроконвеєрних супер-ЕОМ і організатор інституту кібернетики АН України. Його багатогранний талант дозволив Віктору Михайловичу отримати блискучі наукові результати світового значення в математиці, кібернетиці, обчислювальній техніці і програмуванні, створити в цих областях науки власні школи. Це був геніальний вчений, про діяльність якого можливо говорити безкінечно… Більшість розробок В. М. Глушкова здавалися настільки неймовірними, що сучасники вважали їх науковою фантастикою і, як стверджував його учень, академік Анатолій Морозов: «Сміялись над тим, що він казав, а потім все це ставало реаліями. У нього було геніальне бачення майбутнього. Він розумів, що таке роботизація. Ще ніхто не розумів, а він вже ставив такі завдання, і ми робили це».

На тематичній книжковій викладці-пам’яті представлені як енциклопедичні, так і наукові, науково-популярні видання, навчальні посібники та підручники з бібліотечного фонду нашої книгозбірні. Вони будуть цікаві широкому колу користувачів, а особливо, науковцям, викладачам, студентам технічних спеціальностей, інженерно-технічним працівникам, всім, хто цікавиться історією вітчизняної науки та її видатними іменами.

Хочете знати більше? Запрошуємо до перегляду тематичної книжкової викладки-пам’яті «Піонер комп’ютерної техніки» з 28 серпня по 10 вересня  у ЧОУНБ ім. М. Івасюка за адресою: Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47, ІІІ поверх.

Інформацію підготувала – Тамара Сендульська, зав. ВДЕТПН

 


Мобільне меню