Петро Могила в духовній історії України

могила читал5 січня у відділі обслуговування користувачів відкрилася книжково-документна виставка «Петро Могила в духовній історії України» з нагоди 425-річчя від дня його народження

Духовна історія України рясніє величними постатями, серед яких найпомітнішою у XVII ст. є Петро Могила – український церковний та культурно-освітній діяч, богослов, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, фундатор і творець першого в Східній Європі вищого навчального закладу – Києво-Братської колегії (нині – Києво-Могилянська академія), канонізований церквою у 1996 році.

Вся діяльність митрополита була скерована на зміцнення Церкви, розвиток освіти й богословської та світських наук. У своїх посланнях звертав увагу священників на необхідність жити за заповідями Божими, служити прикладом благочестя для вірних, опікуватися ними.

Митрополит Петро Могила – феноменальна постать як філософ і правник. Мислитель культивував ідею сильної державної влади, освіченого і вольового господаря, ідею природного права, спільного блага, що відповідало українським традиціям.

Сьогодні його життєвий досвід, реформи і будівництво, його багата духовна та літературно-мистецька спадщина заслуговують не тільки належної уваги й подальших фахових досліджень, а також сучасного прочитання.

В експозиції представлені найбільш знакові твори Петра Могили, також матеріали, які ілюструють періоди життєвого шляху, його діяльність на ниві служіння церкві в чині архімандрита Києво-Печерського монастиря, а згодом Митрополита Київського, Галицького і всієї Русі. Запропоновані для перегляду документи висвітлюють багатогранну постать великого українця.

Виставка діятиме до 11 січня та розрахована на широке коло читачів.

  • могила чит
  • могила читал
  • могила читалка
могила чит1 могила читал2 могила читалка3
css3 slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню