Перші підсумки роботи Громадської приймальні УГСПЛ у Чернівцях

Kdu-Ea0p7ToГромадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини почала свою роботу в Чернівцях в січні цього року. З часу відкриття юристами приймальні було надано близько 400 юридичних консультацій. Найчастіше за юридичною допомогою зверталися пенсіонери, безробітні, люди з інвалідністю, самотні матері, військовослужбовці АТО. Більшість питань, які хвилювали громадян, мали соціально-побутовий характер та стосувалися поділу майна, розлучення, встановлення розміру пенсій, виділення земельних ділянок для військовослужбовців АТО.

  • Надзвичайно важливо розвивати правову культуру серед громадян.

Населення має звикати відстоювати власні права перед державою та органами місцевого самоврядування і не боятись звертатись за кваліфікованою юридичною допомогою, – зазначає координатор громадської приймальні Микола Дубець.

Юристи приймальні не здійснюють представництво інтересів громадян в судах, але при порушенні того чи іншого права допомагають підготувати процесуальні документи. Так з початку роботи приймальні у Чернівцях підготовлено близько 30 позовних заяв, які були передані до суду.

Окрім надання юридичних консультацій, громадська приймальня УГСПЛ в Чернівцях займається правовою просвітою населення. Зокрема за шість місяців роботи приймальня налагодила тісні партнерські відносини з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка, Чернівецькими обласним та міським центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги, Чернівецькою обласною громадською організацією «Комітет виборців України», Громадськими організаціями «Волонтерський рух Буковина» та «Донбас Україна», Чернівецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, радником Мінсоцполітики з питань переселенців в Чернівецькій області. Загалом було організовано та проведено близько десяти інформаційно-просвітницьких заходів.

Також важливим напрямком роботи Громадської приймальні УГСПЛ у Чернівцях є документування свідчень внутрішньо-переміщених осіб та учасників АТО відносно порушень прав людини в зоні проведення АТО та на окупованих територіях.

Довідка:

Громадські приймальні безоплатної юридичної допомоги Української Гельсінської спілки з прав людини діють майже по всій території України.

Основний напрямок роботи приймалень – захист прав людини та основних свобод у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування. Категорія громадян, котрі мають першочергове право на отримання консультацій юриста – особи, що опинилися у складних життєвих ситуаціях, у тому числі переселенці та військові АТО.

Всі послуги приймальні надаються на безоплатній основі.

Для того, щоб записатися на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні (понеділок, вівторок, четвер, з 10:00 до 17:00). Контакти юридичної приймальні в Чернівцях: площа Соборна, 1/3, тел.: (0372) 55-12-85, e-mail: dubetsn76@gmail.com. Додаткова інформація на веб-сайті: http://helsinki.org.ua/.


Мобільне меню