Переможе озброєний знаннями

«Немає долі, крім тієї,

Яку ми творимо самі».

Пол Шарре

 Нещодавно бібліотечний фонд відділу документів з економічних, технічних та природничих наук поповнився надзвичайно фаховим актуальним виданням – однією з 5 найкращих, за версією «The Economist», книг для розуміння сучасної війни.

Книга Пола Шарре  «Невидима армія. Автономна зброя та майбутнє війни» – лавреат премії Вільяма Е. Колбі 2019 року.

Хочеш миру – готуйся до війни. Ця фундаментальна книга особливо актуальна на тлі кровопролитної війни, що триває в Україні. Застосування нових видів озброєнь, роботизованої техніки, напівавтономної зброї змінює хід бойових дій, і людство є свідками цих жахливих наслідків.

Пол Шарре веде читача до лабораторій та оборонних компаній у різних країнах і разом із провідними експертами прогнозує ризики, які має сучасна автономна зброя. Автор глибоко і дуже ретельно аналізує її ефективність, ставить принципове етичне питання – чи має зброя, завдяки розвитку штучного інтелекту, бути абсолютно автоматизованою, фактично сама ухвалювати рішення про життя та смерть, чи все-таки залишатися підвладною людині? Чи можлива вже зараз «миттєва війна» і до чого веде гонитва озброєння?

ПОЛ ШАРРE – віцепрезидент і директор із досліджень Центру нової американської безпеки. Працював в офісі Міністра оборони США, розробник політики безпілотних і автономних систем, нових технологій озброєння. Доктор філософії з військових досліджень, магістр політичної економії і державної політики. Є професійним військовим, служив керівником розвідувальної групи спеціальних операцій армії США та здійснив численні поїздки до Іраку і Афганістану. Експерт із питань ведення сучасної війни в ООН, НАТО, ЦРУ.

Читай вже сьогодні, щоб забезпечити своє мирне майбутнє завтра.


Comments are closed.