3 квітня у книгозбірні відбувся патріотичний урок «УПА – приклад для військових». Організаторами заходу виступили ГО “Тактична група 4.5.0” та ВО “Тризуб” ім. С. Бандери
У роки Другої світової війни в багатьох європейських країнах, державне існування яких було під смертельною загрозою, народився Рух опору. Діяв такий Рух і на теренах України. Ім’я йому – Українська Повстанська Армія, яка стала гордістю українського народу.
Українській Повстанській Армії (УПА) довелося воювати на два фронти – проти гітлерівських і сталінських поневолювачів. Останній фактор став причиною того, що імперська Москва розгорнула проти УПА шалену наклепницьку кампанію, звинувачуючи шляхетних лицарів-упівців у співробітництві з німецькім фашизмом та в акціях, спрямованих проти власного народу. Фальшиві радянські стереотипи, що впродовж десятиліть нав’язувалися поколінням, які перебували в полоні московської дезінформації, не відійшли в небуття разом з шовіністичним московським режимом, що їх породив.
УПА, яка зробила значний внесок у боротьбу за незалежність нашої держави, формування національної самосвідомості Українського народу, продовжила його військові та державотворчі традиції.
Але саме зараз, під час нової хвилі становлення української нації та держави, ця історія є вкрай необхідною і актуальною. Саме сьогодні ми повинні усвідомити, що нічого не отримується без боротьби. Без боротьби з агресорами. Без боротьби за цінності. Без боротьби з собою. І УПА – це яскравий приклад захисту інтересів держави, нації та всього українського народу.
Модератор заходу Віктор Сердулець розповів присутнім історію створення УПА. Також наголосив на актуальності теми, оскільки загарбники зайшли на територію нашої держави, а саме УПА є прикладом самоорганізації українців.
Серед основних доповідачів — учасники бойових дій московсько-української війни 2014-2018 рр.
Командир тактичної групи 4.5.0 Олександр Паращук пройшов війну спочатку і наголошує на тому, що в українців є своя історія, яку потрібно поширювати.
Капелан о. Василь пліч-о-пліч зі своїми побратимами пройшов три ротації. Його батько був вояком УПА, тому для нього не стояло питання, чи брати до рук зброю.
Вояк Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» із псевдо «Браконьєр» розпочинав свій шлях боротьби з Євромайдану, після чого відразу добровольцем пішов захищати Україну від ворога.
Священнослужитель Української православної церкви Київського патріархату о. Петро, який неодноразово перебував в зоні бойових дій, розповів про місію священика на війні та про моральну підтримку бойового духу вояків.
Присутні на заході студенти Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету та військової кафедри Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича мали змогу дізнатися більше про Українську Повстанську Армію, провести паралелі із сучасним військом та поставити запитання запрошеним гостям.