До другої половини ХХ століття дослідники минулого не мали чіткого уявлення про дописемну історію західноукраїнських земель, зокрема Північної Буковини. Борис Онисимович Тимощук, український археолог, краєзнавець, доктор історичних наук, дослідник давньої історії східних слов’ян, історії Буковини, засновник наукової школи з археології в Чернівецькому університеті, запровадив систематичне дослідження старожитностей Буковини на основі дослідницької методики.
Народився Борис Тимощук 7 квітня 1919 року в селянській родині на Поліссі. У 1937 році закінчив трирічні курси Житомирського педагогічного інституту, а в 1939 році – історичний факультет Одеського педагогічного інституту (заочно).
З кінця 1940-х років проводив систематичне вивчення археологічних пам’яток Чернівецької й сусідніх областей. За період роботи у Чернівецькому державному університеті (1968-1979 рр.) докладав чималих зусиль для зацікавленості студентів-істориків проблемами археології, очолював археологічну експедицію ЧДУ і підготував чимало фахівців, для яких археологія стала справою всього життя.
Під час археологічних експедицій були відкриті понад тисячу археологічних пам’яток, зокрема і давньоруське літописне місто Василів на р. Дністер. Основні напрямки досліджень стосуються проблем слов’яно-руської археології, общинного устрою східних слов’ян, економічної, соціальної та політичної еволюції східнослов’янського суспільства
(VІ-ХІІІ ст.), становлення східнослов’янської державності тощо. Автор понад 170 наукових і 20 науково-популярних праць.
Пам’ять про видатного буковинського археолога увіковічена в його численних працях, а також дослідженнях великої когорти учнів і послідовників, які пам’ятають свого Вчителя і Наставника.
З нагоди 100-річчя від дня народження Бориса Тимощука відділ обслуговування користувачів підготував краєзнавчу виставку-знайомство «Патріарх буковинської археології». В експозиції виставки представлені археологічні праці різних років знаного історика, статті з періодичних видань і довідкова література.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду.