У Постанові Верховної Ради України № 1982-IX від 17 грудня 2021 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» зазначено: «Із метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє: на державному рівні у 2022–2023 роках провести урочисте відзначення 30 років із дня затвердження Верховною Радою України Державного Гімну України, Державного Прапора України та малого Державного Герба України – тризуба.
Кожна держава світу має свою систему знаків і символів, які відображають її історію та основні принципи, до яких прагне народ, що її населяє. Таку систему офіційних знаків (зображень, предметів), звукових виражень, що в короткій формі втілюють одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру та символізують суверенітет держави, прийнято називати державною символікою. Її головними складовими є прапор, герб і гімн країни, зазвичай вона закріплюються в Конституції – спеціальному законодавчому акті країни. Так, згідно зі статтею 20 Конституції України державними символами нашої держави є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Слід зазначити, що українські державні символи та атрибути формувалися протягом тисячоліть і належать до найбагатших та найзмістовніших систем людства.
З цієї нагоди відділ обслуговування користувачів підготував книжково-ілюстративну виставку «Основні атрибути державності. Екскурс до витоків створення». На ній представлено вибрану історіографію досліджень герба, гімну та прапора України. Також експозиція презентує наукові, науково-популярні, історичні та довідкові видання із фондів бібліотеки.