Онлайн-засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка

Буфер обмена09Cьогодні, вперше в режимі онлайн відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка. Учасники мали змогу переглянути кінострічку режисера Мате Барта «Чемпіонка».

Це – кінострічка про молоду ромку. Дівчина Ванеша готується до головної події свого життя – престижного боксерського поєдинку. Від сільського спортзалу до чемпіонату пролягає довгий шлях, але за допомогою тренерки вона досягне своєї мети попри все.

На початку перегляду учасники говорили про права дітей, які закладені в «Конвенції про права дитини», про асоціації, які викликають роми.

Ірина Хліповська поділилась своїми спостереженнями: «Бачила ромів в Португалії. Вони там здебільшого займаються торгівлею, але в рамках закону, по ліцензії, бо без ліцензії така робота неможлива. Поселення, на жаль, дуже брудні, без будь-яких зручностей. Присутні легендарні коні і кибитки. Зневаження ромів в Португалії заборонено. Вони користуються всіма правами».

У ході обговорення порушили питання соціалізації ромів, про дотримання толерантності в стосунках з людьми різних національностей.

Ось деякі враження учасників про кінофільм: «Фільм – приклад того, як наполегливо іти до наміченої мети», «Потрібно з повагою ставитись до їх звичаїв, але вимагати дотримання законів. І, звичайно, навчати і пропагувати правові знання».

Отож, всі діти, незалежно від місця проживання, статусу батьків, мають рости оточеними турботою, навчатися, займатися улюбленою справою, щоб в майбутньому стати відповідальними громадянами своєї країни.

У заході взяли учні Чернівецького ліцею № 1 (класні керівники – Ольга Нікітіна та Анастасія Подорожна); бібліотечні працівники Герцаївської, Сторожинецької та Кіцманської бібліотек, Аліна Зузуля, представниця з Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Щиро вдячні за допомогу Інні Кондратьєвій, асистентці координаторки проєкту Docudays UA, Олександрові Кицюку, завідувачу сектору інтернет-центру та Андрієві Стецку, учневі та всім, хто приєднався до перегляду і жвавого обговорення.

Модерувала захід Галина Добровольська, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.

 

  • Буфер обмена01
  • Буфер обмена04
  • Буфер обмена10
  • Буфер обмена09
Буфер обмена011 Буфер обмена042 Буфер обмена103 Буфер обмена094
slider html by WOWSlider.com v6.1

 


Мобільне меню