Впродовж 22–26 липня на базі РТЦ Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка тривав п’ятиденний онлайн-тренінг «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти» для ІІ групи учасників. Цього тижня 23 бібліотечні фахівці Чернівецької області підвищували свій фаховий рівень по цифровій грамотності.
Про цифрову грамотність як частину інформаційної грамотності, Хаби цифрової освіти на базах бібліотек вела мову тренерка Галина Добровольська, яка також представила учасникам державні платформи електронних послуг, як от «Дія. Освіта», Пенсійний фонд України, HELSI, Укрзалізниця тощо.
Тренерка Іванна Рудько зосередила увагу учасників на нормативних документах, в яких регламентується цифрова освіта, питаннях обліку та звітності, просторовому приміщенні та моделях організації Хабів, розподілі обов’язків координаторів Хабів, продемонструвала досвід роботи бібліохабів інших бібліотек.
Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології факультету історії, політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук ознайомила з основами медійної грамотності, розглянула питання безпеки у цифровому просторі на роботі та вдома.
Як створити власне медіаполе та карту ідей навчала Анжела Марку, директорка Герцаївської публічної бібліотеки ім. Георге Асакі.
Валентина Кухлій, бібліотекарка за освітою, ознайомила з цифровими інструментами Google.
Алла Лупан, голова Чернівецького обласного відділення УБА, завідувачка бібліотеки-філії № 1 Чернівецької ЦБС, навчала учасників ефективної комунікації, проведення інформаційних, рекламних та промоційних кампаній Хабів цифрової освіти.
Настя Невельська, бібліотекарка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ЧОУНБ ім. М. Івасюка, представила платформу Canva.
На практичних заняттях бібліотечні фахівці визначали потреби громади в цифровій освіті, складали опитувальник, навчалися критично мислити, розрізняти правдиву інформацію від фейків, працювали з Google-інструментами, освоювали програму Canva, складали пресрелізи тощо.
На завершення тренінгу учасники пройшли цифрограм для бібліотекарів на платформі «Дія. Освіта». Також заповнили форму зворотного зв’язку, де анонімно висловилися про рівень цифрових навичок до і після навчання.
Основні тренери – фахівці обласної книгозбірні Іванна Рудько та Галина Добровольська.
Експерт-консультантка тренінгу – Вікторія Польова, адміністративна координаторка виконавчого офісу ВГО Українська бібліотечна асоціація.
Тренінг «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти» організований для координаторів Хабів у межах «Проєкту підтримки Дія» ВГО Українська бібліотечна асоціація.