Онлайн-презентація книги «Шлях (до) ромів»

romy16 листопада в усьому світі  відзначається  Міжнародний день толерантності, який запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили і Декларацію принципів терпимості.

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності в регіональному тренінговому центрі відбулася онлайн-презентація книги «Шлях (до) ромів».

З вітальним словом до учасників звернулася Марія Довгань – заступниця директора з питань наукової роботи.

Галина Добровольська, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, розповіла про книгу «Шлях (до) ромів», яка стала результатом роботи літературно-мистецької резиденції «СпільноART», що проходила навесні 2019 р. (організатор – Ромська програма Міжнародного фонду «Відродження»). Серед учасників онлайн-заходу був Андрій Тужиков – український письменник, культурний менеджер, куратор формації «Лабораторія культури», який є автором оповідання «Мотузка над плесом» (коротенька історія кохання і не тільки…), що увійшло до книги. Він зачитав уривок із презентованої книги, чим і заінтригував присутніх: а що ж буде далі…

Учасники обговорювали феномен буковинської толерантності, подолання стереотипів до ромів, право людини жити в мирі та зберігати свою індивідуальність.

Фото Віктора Безпальченка.

P.S: Книга «Шлях до ромів» – це антологія  малої прози українських авторів, в тому числі ромського походження. У книзі  читач знайде 19 прозових текстів про співжиття в полікультурній громаді, згуртованість, взаємоповагу й толерантність. «Шлях до ромів» – це історії, що покликані руйнувати стереотипне бачення ромської громади.

Андрій Тужиков – автор підліткової повісті «Ще одна цегла в стіні», нон-фікшн книги «Коротка історія технологій: як зрозуміти свій ґаджет» та поетичної збірки «Тривожні маки».

 

  • DSC_0167
  • DSC_0172
  • 1
  • DSC_0175
  • 01
DSC_01671 DSC_01722 13 DSC_01754 015
css image slider by WOWSlider.com v6.1

 


Comments are closed.