Онлайн-лабораторія професійної майстерності «Роль бібліотек у цифровій інклюзії»

ink18 травня на базі РТЦ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка для працівників бібліотек територіальних громад області відбулася онлайн-лабораторія професійної майстерності на тему: «Роль бібліотек у цифровій інклюзії».

Заняття розпочала заступниця директора з питань наукової роботи  Марія Довгань виступом «Інклюзивне бібліотечне середовище: основні принципи та цінності», в якому окреслила основні напрямки та очікувані результати «Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».

Завідувачка науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. М. Івасюка Тетяна Макарейчук промоніторила роботу бібліотек Чернівецької області з інклюзивними користувачами, звернула увагу на недостатнє забезпечення книгозбірень комп’ютерною технікою для цієї категорії користувачів, незадовільну кількість пандусів та необхідного технічного оснащення.

Учасники заняття отримали кваліфіковану консультацію у вигляді презентації «Бібліотечна інклюзія: алгоритм розвитку»  головної  методистки  науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. М. Івасюка Алли Лупан щодо організації роботи бібліотек з обслуговування користувачів з інвалідністю, загальними правилами етикету при спілкуванні з цим контентом.

Досвідом  участі  у проєкті  «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації» (2021–2022 рр.) ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в межах проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» (за підтримки Уряду Канади) поділилася директорка КЗ «Публічна бібліотека» Вижницької міської ради Валентина Білак. Вона розповіла про те, як на базі книгозбірні проводилися тренінги, консультації, зустрічі, анкетування «Аудит доступності установи», в яких брали участь місцеві мешканці з інвалідністю. Також книгозбірня в межах проєкту отримала від Національної асамблеї людей з інвалідністю літературу з інклюзії та зі шрифтом Брайля.

З креативними практиками роботи інтернет-центру для людей з інвалідністю КЗ «Сторожинецька публічна бібліотека» поділилася  директорка книгозбірні Іванна Лугина. Вона розказала про різноманітні культурно-просвітницькі заходи, проєктну діяльність, арт-терапевтичні заняття, вільні спілкування користувачів, про цікавий досвід видання збірок поезій учасників АТО та ООС тощо.

Завідувачка   відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ЧОУНБ ім. М. Івасюка Галина  Добровольська зупинилася на інноваційних підходах обслуговування людей з інвалідністю та порекомендувала інформативні ресурси з інклюзії в інтернеті.

На завершення заходу відбувся обмін професійним досвідом.

Модераторка онлайн-лабораторії – Марія Довгань.

Технічне забезпечення – Галина Добровольська.

Фото – Віктор Безпальченко.

Учасників онлайн-заходу – 39.

  • 333
  • DSC_0189
  • DSC_0190
  • DSC_0200
  • DSC_0203
  • DSC_0215
  • DSC_0218
3331 DSC_01892 DSC_01903 DSC_02004 DSC_02035 DSC_02156 DSC_02187
jquery slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню