Онлайн-конкурс бібліотечних проєктів з обслуговування користувачів в умовах карантину «Бібліотека в режимі дистанційної роботи»

okПісля проголошення Всесвітньою організацією охорони здоров’я коронавірусу COVID-19 пандемією загальносвітового масштабу багато бібліотек у світі закрились для відвідувачів. А ті, що залишились працювати в умовах адаптивного карантину, запровадили квоти на вхід, скоротили спектр послуг та призупинили програми. Акцент фізичної доступності змістився в бік активностей на сайті та в соціальних мережах. Бібліотеки із сталою практикою дистанційної комунікації з аудиторією і надалі продовжують надавати послуги,  розширюючи їх спектр.

З метою виявлення та  запровадження оригінальних, нестандартних ідей,  послуг, заходів, які бібліотека може надавати в дистанційному  режимі,  підвищення фахового рівня бібліотечних працівників Чернівецької області, посилення ролі бібліотеки як інформаційного майданчика громади,  просування бібліотечного контенту в соціальних мережах Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка запровадила онлайн- конкурс «Бібліотека в режимі дистанційної роботи».

24 вересня 2020 року на базі регіонального тренінгового центру обласної книгозбірні  було підведено  підсумки  обласного онлайнового  конкурсу    бібліотечних  проєктів   з обслуговування користувачів в умовах карантину.

У конкурсі взяли  участь 16 бібліотек області, серед яких: обласна книгозбірня для дітей, 6 центральних районних бібліотек, центральна  бібліотека  м. Чернівці, публічна бібліотека с. Горбова  Острицької ОТГ Герцаївського району і 7 сільських філій.

Конкурсні проєкти висвітлили різноманітні напрямки діяльності бібліотечних установ в період карантину.

Інформаційно-краєзнавчі  відео: «Туристичні стежинки сіл Лопушна та Шепіт» (Вижницький р-н),   «Мандруємо Кельменеччиною», «Пізнай свій край у славних іменах» (Путильський р-н).

Бібліорозповіді про видатних особистостей Буковини: «Наша гордість, пам’ять і любов» (с. Бабин Кельменецького  району), «Хотинщина. Сторінки історії. Визначні постаті» (Хотинська ЦРБ).

Бібліотеки в дистанційному форматі: «Онлайн-бібліотекар: інформатор, друг та порадник» (Герцаївська ЦРБ),  «Мовний клуб за інтересами «Bonjour français» (Публічна бібліотека с. Горбова  Острицької ОТГ  Герцаївського р-ну), «Бібліокреатив: від ідеї до успіху»   ( с. Куликівка,  Герцаївський р-н),  «Наші онлайн-послуги»  (с. Кам’янка,   Глибоцький р-н), «Залишайтесь з бібліотекою вдома» (с. Брусниця,  Кіцманський район),    «Бібліотечне асорті: читаємо, куховаримо, думаємо, творимо в соціальних мережах»  ( с. Малиніка,  Новоселицький р-н), «Бібліотека в новому форматі» (с. Коболчин,   Сокирянський р-н),  «Бібліотека в один клік» (Сторожинецька ЦРБ).

Промоція книги: «Читаємо «Буковинчиків» (Чернівецька обласна бібліотека для дітей), «Бібліотерапія: «Be calm!» (ЦМБ м. Чернівці).

Бібліотеки-переможці

(серед центральних районних бібліотек)

І місце – Сторожинецька центральна районна бібліотека з проєктом «Бібліотека в один клік» (автор – Наталя  Горвасюк)

ІІ місце – Герцаївська центральна районна бібліотека імені Г. Асакі   з проєктом  «Онлайн-бібліотекар: інформатор, друг та порадник» (автор – Олена  Марку)

ІІІ місце – Центральна бібліотека Хотинської централізованої бібліотечної системи  з проектом «Хотинщина. Сторінки історії. Визначні постаті» (автор – Ніна  Луць).

Бібліотеки-переможці

 (серед публічних сільських бібліотек)

І місце – бібліотека  с. Куликівка  Герцаївської ЦБС  з  проєктом «Бібліокреатив: від ідеї до успіху»  (автор – Тетяна  Георгіу)

ІІ місце – публічна бібліотека с. Горбова   Острицької ОТГ Герцаївського району  з проєктом  «Мовний клуб за інтересами «Bonjour français»  (автор – Грета  Спатару)

ІІІ місце – Брусницька  сільська  бібліотека-філія  Кіцманської  ЦБС  з проєктом  «Залишайтесь з бібліотекою вдома» (автор – Юрій Понич).

Бібліотеки-учасниці конкурсу нагороджені Подяками та цінними подарунками.

 

  • DSC_0007
  • DSC_0008
  • DSC_0011
  • DSC_0013
DSC_00071 DSC_00082 DSC_00113 DSC_00134
bootstrap slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню