21 липня в рамках засідання Салону румунської літератури відбулася онлайн-конференція, присвячена 200-річчю від дня народження класика румунської і молдовської літератури, фольклориста, громадсько-культурного діяча Васіле Александрі.
Зі вступним словом про відомого письменника, про його вагомий внесок у розвиток культури Буковинського краю виступила директорка Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Наталія Філяк, яка також представила книжкову виставку «Король поезій, увічнений у слові», підготовлену відділом документів іноземних мов.
До учасників конференції звернувся і Микола Шапка, головний редактор газети «Новий день» (смт Глибока), який розповів про вдалий переклад віршів письменника українською мовою буковинською поетесою Домкою Ботушанською.
Журналіст Віталій Зегря наголосив на важливому значенні творчості відомих класиків Васіле Александрі та Міхая Емінеску для культури Чернівців.
Іванна Лугина, директорка Сторожинецької центральної бібліотеки КЗ «Централізована бібліотечна система» Сторожинецької міської ради, розповіла про популярність творчості відомого письменника.
Марін Герман, політолог, журналіст, розповів про творчість письменника, фольклориста Васіле Александрі, згадав про відомих буковинських композиторів Сидора Воробкевича та Євсебія Мандичевського, які написали музику до низки його поетичних творів.
Габріель Карабуш, директор Повітової бібліотеки Буковини ім. І. Сбієру (м. Сучава, Румунія), висвітлив питання про значення творчості Васіле Александрі в румунській літературі.
Василь Бику, голова Товариства румунської культури ім. Міхая Емінеску, розповів про зв’язки В. Александрі з родиною Гурмузакі.
Олена Жекіл, завідувачка КЗ «Публічна бібліотека» Острицької ТГ (с. Горбова), розповіла про вистави народного театру за п’єсами В. Александрі.
До онлайн-конференції долучилися 13 учасників: журналісти, працівники публічних бібліотек Герцаївської, Глибоцької, Новоселицької та Сторожинецької ТГ.
Модерував захід Марін Герман.
Технічне забезпечення – Галина Добровольська та Олександр Кицюк, працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.