6-7 вересня 2016 року відбулася обласна Школа бібліотечних інновацій для сільських бібліотекарів за темою: «Сільська бібліотека: соціальні орієнтири і ресурсний потенціал».
Першого дня, який проходив на базі ЧОУНБ ім. М. Івасюка, розглядалися наступні питання: управлінська діяльність методичного центру як фактор підвищення ефективності розвитку сільської бібліотеки; організація надання бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад; соціальні орієнтири і ресурсний потенціал сільських бібліотек та ін. Христина Боклач, працівник відділу абонемента ЧОУНБ ім. М. Івасюка, представила буктрейлер – креативну форму реклами книги. Досвідом роботи про сучасну сільську бібліотеку як провідний соціальний заклад місцевої громади поділилася Людмила Чебан, провідний бібліотекар бібліотеки-філії с. Недобоївці Хотинської ЦБС. «Сучасний бібліотекар – лідер своєї справи» – за такою темою презентувала досвід своєї книгозбірні Лариса Лаптєва, завідувач публічно-шкільною бібліотекою с. Грем’яче Острозької ЦБС Рівненської області.
Другого дня відбулося знайомство з Кельменецькою ЦРБ та бібліотеками-філіями сіл Бабин та Іванівці, де був проведений діалог про ефективну співпрацю бібліотек, влади та громади, презентовано калейдоскоп професійних таємниць молоді та інтерв’ю з родиною художника Д. В. Бескупського та його донькою Юлією.