Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

  • «Дивні сни»

    Опублікував Head of AD

    12 грудня у виставковій залі  обласної книгозбірні відбудеться відкриття персональної виставки буковинської художниці Марії Матіос «Дивні сни».

    Минуло три роки з часу першої виставки в Центрі культури «Вернісаж» у 2021 році, яка залишила теплі спогади та користувалась успіхом серед поціновувачів мистецтва.

    Кожна виставка художниці — новий етап творчості та представлення нових робіт.

    Кожна її картина має свою історію, унікальність та неповторнісь, а кожен колір і мотив – своє значення.

    Марія Матіос передає свій настрій за допомогою цікавої авторської техніки, яка дивує, зачаровує, дарує яскраві враження та позитивні емоції.

    Варто зазначити,  Марія Матіос – учасниця  багатьох виставок, її роботи знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.

    Дізнайтесь більше про творчість М. Матіос відвідавши відкриття виставки  творчих робіт «Дивні сни».

    Початок о 15.00.

    Читати далі  Post ID 19501


  • «Центрально-Східна Європа: ретроспектива і сучасність» (наукова дискусія пам’яті історика й політолога Юрія Юрійчука)

    Розуміння сучасного через знання минулого…

    7 грудня відбулася наукова дискусія «Центрально-Східна Європа: ретроспектива і сучасність» пам’яті історика й політолога Юрія Юрійчука, яка зібрала у стінах обласної бібліотеки залюблених у свою справу фахівців – науковців, громадських діячів, представників місцевого самоврядування. Питання формування нового світопорядку та ролі держав Центрально-Східної Європи у сучасній системі глобальної безпеки, взаємовідносини між Україною та державами-сусідами, контури нової системи глобальної безпеки – питання, що були підняті й обговорені присутніми. І, звісно ж, крізь призму наукових пошуків Юрія Юрійчука, чия тема дисертаційного дослідження залишається актуальною і сьогодні – «Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 – середина 1990-х років).

    Згадували колеги історика й політолога Юрія Юріічука, як ерудованого, відповідального, інтелігентного, надзвичайно патріотичного українця, здатного до наукових досліджень. Як одного із кращих студентів, який отримав можливість навчатися в Канаді й Словаччині, а згодом – вступити до аспірантури, захистити дисертацію й працювати на кафедрі політології та державного управління.

    Модерували захід: Володимир Фісанов – доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій, Наталія Нечаєва-Юрійчук – доцентка кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

    Читати далі  Post ID 19496


  • “Святковий передзвін”

    Із приходом жаданої пори Різдвяно-новорічних свят ми поринаємо на кілька тижнів у чарівний світ, створений  фантазією  наших предків.

    Відділ обслуговування юнацтва запрошує користувачів усіх вікових категорій відвідати виставку-святкову інсталяцію  “Святковий передзвін”, яка знайомить з книгами, присвяченими  традиціям святкування зимових свят в Україні.

    Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції, які шануються від заходу до сходу країни. Це найвеселіший і найяскравіший період свят з кутею, колядою, вертепом, маланкою, ворожінням, колядками та щедрівками. Книжкова викладка «Святами дзвенить українська хата» присвячена саме народним традиціям святкування Дня св. Миколая, Різдва, Маланки, св. Василя, Водохреща. Тут ви знайдете не тільки цікаві етнографічні дослідження українських та буковинських звичаїв та традицій, а й познайомитесь з текстами відомих  та рідкісних колядок і щедрівок. А ще на вас чекають традиційні дідух і різдвяний вертеп.

    Книжкова викладка “Різдвяні історії” пропонує  захоплюючі книги – твори української та зарубіжної художніх літератур про Різдвяні дива.

    У вестибюлі бібліотеки вас чекає тепла фотозона «Новий рік – це казка, у яку дорослі та діти продовжують вірити».

    Виставка буди діяти від Миколая до Водохреща з 6 грудня до 7 січня.

    Читати далі  Post ID 19493


  • Тренінг з першої психологічної допомоги

    Чи знаєте Ви, що саме говорити та робити, щоб допомогти людям у стані дистресу? Як діяти в подібних ситуаціях, дотримуючись власної безпеки та безпеки оточуючих, і як не заподіяти шкоди своїми діями?

    Сьогодні про це вели мову тренери відділу психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

    Провідні фахівці обласної книгозбірні також долучилися до онлайн-тренінгу з першої психологічної допомоги, який організували  Міністерство культури та стратегічних комунікацій України спільно з Товариством Червоного Хреста України.

    Тренери розкрили ряд ключових понять: навички надання першої  психологічної допомоги, принципи ППД, ознаки та симптоми дистресу, загальні та складні реакції, групи людей, які найбільше піддаються ризику, підтримуюча комунікація, активне слухання, особисті захисні фактори, приклади турботи про себе тощо.

    Дякуємо тренерам за важливі поради щодо вирішення проблем ментального здоров’я в надзвичайних ситуаціях. Адже активна підтримка в стресових ситуаціях сприяє успішній психологічній адаптації.

    Бережімо себе, щоб краще піклуватися про інших.

    Читати далі  Post ID 19490


  • «Зимова подорож: від свята до свята» (книжково-ілюстративна виставка)

    Грудень крокує свята нам дарує за допомогою цілого циклу грудневих свят. Українські зимові свята — це унікальне поєднання давніх обрядів, народних звичаїв і сучасних традицій. Зимових свят чекають з нетерпінням  дорослі і діти.

          І хоча в країні все ще йде війна, нехай зимові свята, подарують нам затишок і надію, стануть ще одним приводом загадати оте найважливіше для нас бажання – Перемога!

    Працівники відділів обслуговування  підготували для наших відвідувачів розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Зимова подорож: від свята до свята» та новорічний книжковий годинник,  які окрім того, що веселять око своєю яскравістю і розмаїттям, ще й розповідають читачам про звичаї та традиції українського народу, історію грудневих свят, пов’язані з ними легенди та народні прикмети.

    Запрошуємо всіх охочих ознайомитись з виставкою, яка знаходиться в вестибюлі бібліотеки.

    Створюємо святковий настрій разом з бібліотекою!

    Читати далі  Post ID 19487


  • Наукова дискусія «Центрально-Східна Європа: ретроспекція і сучасність»

    Історія й сучасність. Поєднані нашою пам’яттю і людьми, які цю пам’ять зберігають.

    Особливе місце серед них належить науковцям – історикам, політологам, які не просто аналізують події, а встановлюють причинно-наслідкові зв’язки між ними, тим самим спонукаючи суспільство до більш усвідомленого прийняття політичних рішень. Юрій ЮРІЙЧУК – історик за освітою, доцент кафедри політології та державного управління, у сфері наукових інтересів якого були і Стародавня Візантія, і сучасна Центрально-Східна Європа. Цьогоріч йому виповнилося б 50 років.

    7 грудня 2024 року пам’яті науковця відбудеться наукова дискусія «Центрально-Східна Європа: ретроспекція і сучасність», де питання суспільно-політичні пропонується обговорити крізь призму особистого досвіду кожного.

    Початок о 12.00 за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 47.


  • «У кращих традиціях українського Різдва»

    Опублікував Head of AD

    З 5 грудня відділ документів з економічних, технічних та природничих наук пропонує переглянути святкову книжково-ілюстративну викладку «У кращих традиціях українського Різдва», що складається з друкованих видань різдвяно-новорічної тематики, які зберігаються у книжковому фонді відділу. Акцентуємо увагу користувачів на кулінарних стравах, які традиційно готували українці до зимових свят: Свят-вечора, Різдва та Нового року.

    Що створює магію свята? Передусім, духовне та тілесне очищення  кожного члена української родини: відвідування богослужінь, піст, молитва, ретельне прибирання власної оселі, добрі милосердні справи, які «записуються у Небесну книгу буття».

    Незабутніми та урочистими звичаями в кожній родині є обряди приготування дідуха, щедрування, колядування, що своїм корінням сягають вглиб далеких віків.

    Читати далі  Post ID 19479


  • Обговорення твору Ірини Вільде «Метелики на шпильках» – засідання книжкового клубу «Пере-Про-читання»

    Чергове засідання книжкового клубу «Пере-Про-читання» відбулося 1 грудня, де пройшло обговорення твору Ірини Вільде «Метелики на шпильках». Під час заходу учасники не лише говорили про повість, а й дізналися один від одного цікаві фати про життя і творчість авторки.

    Вже 2 роки клуб щомісяця збирається в бібліотеці, його модерує аспірантка ЧНУ ім. Юрія Федьковича, колишня бібліотекарка відділу абонемента Марина Горбатюк. Перші засідання починались з 10 учасників, а за 2 роки їх кількість збільшилась удвічі. За цей час відбулось 28 засідань. Темами для обговорення були: Ярослав Мельник «Маша, або Постфашизм» (найперше засідання), Курт Воннегут «Бойня номер п’ять», Валер’ян Підмогильний «Невеличка драма», Ольга Кобилянська «Царівна», Альбер Камю «Сторонній», Юрій Винничук «Танго смерті», Кобо Абе «Жінка в пісках» та ін. Для обговорення обираються твори українських та зарубіжних авторів.

    Чергове засідання відбудеться у січні наступного року. Темою для обговорення обрано книгу Ґеоргі Ґосподінова «Часосховище». Слідкуйте за анонсом на Telegram-каналі бібліотеки.

    Автор фото Яна Ремська.

    Читати далі  Post ID 19476


  • Презентація листівок віршів-присвят

    3 грудня в обласній книгозбірні імені Михайла Івасюка відбулася презентація трьох серій листівок віршів-присвят:

    • «Істина дитячих уст» – до 80-річчя з дня заснування Чернівецької обласної бібліотеки для дітей.

    174-та серія листівок віршів – присвят та відгуків видана до ювілею Чернівецької обласної бібліотеки для дітей в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та КУ «Чернівецька обласна бібліотека для дітей».  До серії увійшли вірші 7-ми авторів: Наталії Григорчук – Войтко, Василя Джурана, Віталія Демченко, Олени Логінової, Галини Мельник, Галини Тарасюк та Василя Тітова.

    • «Баладник українських мальв» – до 80-річчя з дня народження поета-пісняра Богдана Гури.

    175-та серія листівок віршів – присвят і відгуків поетові, чий талант яскраво спалахнув ще за університетською лавою, а небувало розквітнув у співавторстві із композиторами і співаками Володимиром Івасюком та Павлом Дворським, злетівши до височин української естради. Серія була видана в межах проєкту Чернівецької обласної НСПУ.

    Богдан Прокопович Гура народився 1 грудня 1944 року в с. Шишківці Борщівського району Тернопільської області. Сирітська доля розпорядилася так, що його виховувала тітка.

    Почав писати вірші в університеті. Наприкінці 1960-х на його твори звернув увагу юний Володимир Івасюк і запропонував творчу співпрацю. Їхня пісня “Балада про мальви” стала дуже популярною піснею Софії Ротару.

    1994 р. в Кельменцях вийшла перша збірка поета “Осінні яблука”, через десять років — “Мелодія слова: Поезія, проза, пісні”.

    Автор понад 1000 статей на суспільно-політичну тематику, замальовок, нарисів про орденоносців, відомих людей краю.

    Помер 8 листопада 2018 року в селище Кельменці Чернівецької області.

    До серії увійшли вірші присвяти та відгуки 5-ти авторів: Павла Дворського, Василя Джурана, Наталії Григорчук – Войтко, Віталія Демченко та Галини Тарасюк.

    • «Отаман Майдану» – до дев’ятин утрати майданського месника Василя Крисько.

    176-та серія листівок віршів-присвят і відгуків одному із найперших сподвижників національного руху за збереження української державності. Непересічній особистості із буковинського села Онут. Серія була видана в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ.

    Читати далі  Post ID 19471


  • Правовий урок «Знай свої права»

    У межах щорічної акції «16 днів проти насильства» та напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю кіноклуб Docudays UA та відділ зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецькій області завітали до Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 з правовим уроком «Знай свої права».

    Капітан поліції Анна Харена у своїй презентації розповіла про права і обов’язки дітей. Керівниця кіноклубу Docudays UA, заступниця директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка Галина Добровольська ознайомила учнів з поняттям «кібербулінг» та запропонувала пізнавальні мультфільми «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою»  (Денис Сполітак) та «Як я став кіберсупергероєм» (Юрій Юдін, Тереза Яковина).

    Завдяки вчительці Ользі Павлюк, вдалося поспілкуватися з дітьми жестовою мовою, які активно відповідали на запитання модераторів.

    Турбуючись про безпеку руху та пересування вулицями міста під час відключення світла, Анна Харена запропонувала присутнім зробити ангелики-флікери. Дітей переповнювали позитивні емоції під час створення, адже їм допомогала сама поліціянтка.

    Щиро дякуємо за запрошення Юлії Микосянчик, заступниці директора з виховної роботи закладу.

    Фото Валентини Кухлій.

    Читати далі  Post ID 19463



Massage Sexe Video De Sexegratuit paffuto procace casalinga ruvida scopata Una adolescente pervertida se ofrece para el sexo a cualquier peregrino que quiera un buen polvo Xnxd Violandola Xxx - Avatar XXX
Мобільне меню