• Презентація збірки поезій Василя Аністратенка «Обрії»

  Опублікував Head IC

  Тільки великі дороги

  ведуть до обріїв…

  Михайло Івасюк

   30 травня  в обласній бібліотеці  ім. Михайла Івасюка у межах письменницько-бібліотечного марафону відбулася презентація збірки  поезії  Василя Аністратенка «Обрії».

  Василь Аністратенко – автор трьох книг: «Доля», «Основи практичного пасічникування» та «Подорож у життя». Свою четверту збірку присвятив полеглим і живим українським воїнам, які з вірою й відданістю боронять рідну землю та нашу незламну Україну.

  Зі вступним словом до присутніх звернулася Наталія Філяк, директорка обласної книгозбірні.

  Присутні мали змогу насолодитися поетичним словом автора.

  Читати далі  Post ID 17245


 • «Письменники України: знайомство зблизька»: презентація поетичної збірки Наталки Гейман «Коли ми повернемося додому»

  26 травня до Малокучурівського ЗЗСО Заставнівської міської ради та Чорнопотіцької сільської бібліотеки-філії Юрковецької ТГ завітала філологиня, журналістка, поетка та волонтерка з Дніпра Наталка Гейман, котра презентувала свою другу поетичну збірку «Коли ми повернемося додому». Зустріч відбулася в межах проєкту «Письменники України: знайомство зблизька», започаткованого Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Михайла Івасюка.

  Вірші Наталії Гейман випромінюють потужну енергію Любові – до людей, до України, вони написані Серцем.

  Присутні мали змогу насолодитися поезією. Презентація була наповнена щирістю, любов’ю, добротою й мудрістю українського слова.

  Читати далі  Post ID 17240


 • «Твої знання потрібні Україні»

  Опублікував Head IC

  Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук  рекомендує  чек-ліст нових надходжень, які книгозбірня отримала в дарунок  від видавництва Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та Чернівецького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету.

  До уваги науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти та фахівців в галузі туризму і готельних технологій  – навчальні посібники, методичні матеріали, збірники навчальних програм та матеріали конференцій, які будуть сприяти не тільки отриманню нових професійних теоретичних знань, але і практичному їх використанню в підвищенні туристичної привабливості нашого регіону.
  Читати далі  Post ID 17241


 • Презентація поетичної збірки Наталки Гейман «Коли ми повернемося додому»

  Опублікував Head IC

  25 травня, коли релігійна спільнота святкує світле свято Вознесіння Господнього, а філологи відзначають своє професійне свято, до бібліотеки завітала філологиня, журналістка, поетка та волонтерка з Дніпра – Наталка Гейман з презентацією своєї другої поетичної збірки «Коли ми повернемося додому». Як зазначила авторка, її вірші про людей, що відчули на собі «любов» російського сусіда, який прийшов, щоб зруйнувати наші міста та села, знищити наші життя, стерти з лиця землі нашу націю. Це вірші про кохання, вірність, дружбу, віру, що усі ми будемо жити і творити на своїй Богом даній землі.

  «Кожне написане в цій книзі слово – написане завдяки, всупереч і попри все. Написане з вірою, любов’ю, бажанням жити і кохати. Кожен вірш – одкровення, те, що послане Богом, всесвітом, досвідом. Досвіду стає більше, глибшають почуття, попри біль, втрати, велику війну» – зазначає Пані Наталя.

  Читати далі  Post ID 17235


 • Клуб «Унікальний світ астрології». Зустріч сьома

  Опублікував Head IC

  21 травня відбулося чергове засідання клубу «Унікальний світ астрології». Метою заходу було поглиблення та закріплення навиків роботи користувачів з астрологічно-електронною програмою Zet 5.12. Висвітлено основні особливості введення даних у програму та продемонстровано її прогностичні та астрологічні можливості. Розібрано особливості врахування фактору «літнього та зимового» часу, деталізовано поняття натальної карти та космограми як основи індивідуального астрологічного прогнозу. Окреслено можливості створення нових індивідуальних астрологічних карт для користувачів програми Zet 5.12. Розглянуто основні поняття професійної астрології, зокрема поняття синастрії, яке тлумачиться як астрологічний спосіб перевірки сумісності, відрізняється високою точністю, проте доступний лише професійним астрологам.

  Читати далі  Post ID 17227


 • Презентація серії листівок «Речники Хоробрості»

  23 травня, в  День Героїв, у стінах обласної книгозбірні  ім. Михайла Івасюка письменники Буковини презентували серію листівок  «Речники Хоробрості» в межах проєкту Чернівецької  обласної організації Національної спілки письменників України «Слово – у гарячих лавах української нації».

  День Героїв або Свято Героїв  – це день пам’яті усіх русинів-українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність Української держави, це свято величі духу українських вояків та воячок – борців за самостійну соборну Українську державу і є символом незборимості української нації.

  Це п’яте видання «Речників Хоробрості» – серії листівок віршів-присвят мужнім і непоборним захисникам і захисницям України, Європи і світу,  котрі родом не тільки із Буковини, але й інших точок рідної Вітчизни. У ході презентації прозвучали поезії-присвяти великим синам України від буковинських письменників: Алли Краснової, Галини Мельник, Василя Васкана, Наталії Григорчук-Войтко, Василя Джурана, Анни Довгополої, Віталія Демченка та Василя Тітова.

  Світла пам’ять кожному із наших полеглих захисників, котрі з вірою й відданістю боронили рідну землю і стали Ангелами-Хранителями  для своїх рідних, близьких і своєї Батьківщини.

  Спасибі Вам, Речники Хоробрості!

  Спасибі Вам, Воїни Світла!

  Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок, яка поповнить краєзнавчу колекцію літератури.

  Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

  Читати далі  Post ID 17223


 • «Чернівці – то любов!» Презентація виставки Юлії Яковлевої

  Опублікував Head IC

  22 травня у стінах бібліотеки презентували п’яту персональну виставку буковинської художниці Юлії Яковлевої «Чернівці – то любов!».

  Юлія Яковлева – учасниця численних обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок та всеукраїнських конкурсів. Після закінчення навчання знайшла себе у графіці. Активно опановує техніку акварелі у творчій діяльності. Відзначена дипломами за І місце та участь у 5-му Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Мій світ мистецтво» у номінації «Графіка» (м. Луцьк), у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Кольорові мрії» у номінації «Графіка» (м. Тернопіль), у 7-му Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Золотава осінь» у номінації «Графіка» (м. Тернопіль). Володарка Гран-Прі від Національної спілки художників України за участь у ІІ Міжнародному двотуровому художньому конкурсі «Акварель» за творчу роботу «Руїни». Виставка експонує 17 робіт 2021–2023 рр. Всі вони присвячені рідному місту та відображають унікальність архітектурних ансамблів старого міста.

  Читати далі  Post ID 17221


 • «Запобігання професійному вигоранню»

  22 травня в стінах бібліотеки пройшов тренінг для бібліотечних працівників «Запобігання професійному вигоранню». Подія відбулася з ініціативи місії регіонального хабу Міжнародної організації з міграції в м. Чернівці.

  Проговорили про відмінності стресу від професійного вигорання, про ознаки професійного вигорання та його стадії, а також як рятуватись від професійного вигорання.

  Учасники тренінгу виконували вправи: «Гроно асоціацій», «Подяка», «Ромашка».

  Тренінг провели представники команди психосоціальної підтримки (MHPSS) Міжнародної організації з міграції – Наталія Сливка та Тетяна Лисейко.

  Читати далі  Post ID 17217


 • До Дня пам’яті жертв політичних репресій

  Опублікував Head IC

  У межах роботи студії «Відродження нації» 21 травня в читальному залі відбувся перегляд та обговорення документального фільму «Репресії в Україні в 1920–70 роках» з циклу «Пишемо історію».

  У фільмі розповідається про те, як від початку 1920-х років і до кінця XX століття Україна перебувала у складі Радянського Союзу. За оцінками експертів, за час правління більшовицько-комуністичного режиму в Україні за сфабрикованими справами були заарештовані 1,5 мільйона осіб. Більшість з них загинули в радянських катівнях та концтаборах, близько 7 млн – під час Голодоморів. А більше мільйона – за участь і підтримку національно-визвольної боротьби на західноукраїнських землях були депортовані у віддалені райони Радянського Союзу. До середини 1980-х років ці цифри, а також місця масового поховання репресованих, були засекречені.

  Читати далі  Post ID 17214