• Клуб «Унікальний світ астрології». Зустріч п’ятнадцята

  Опублікував Head of AD

  15 червня відбулася п’ятнадцята зустріч учасників астрологічного клубу «Унікальний світ астрології» (офлайн та онлайн), на якій розглядалася тема «Зелена астрологія: симбіоз «планета – людина – рослина».

  Учасники заходу дізналися про вплив місяця на ріст рослин, а також про вплив положення цього світила на енергетичний стан організму дюдини.

  На зростаючий місяць прийнято пересаджувати рослини та робити обробіток ґрунту, а от роботи пов’язані з травмуванням верхньої частини рослини проводити не рекомендують. Вважається, що у цей час відбувається бурхливе зростання усього, що росте над землею: листя, квіти та плоди.

  Також модератор заходу Ярослав Рачук ознайомив присутніх з тим, як за поглядом та поведінкою можна визначити до якої стихії (земля, вода, повітря, вогонь) відноситься та чи інша людина зодіакального кола.

  Читати далі  Post ID 18885


 • Презентація книги Іллі Стринадка “Вижниця: Верхня, Нижня, Нова”

  Опублікував Head of AD

  Є на Буковині мальовничий  куточок – Вижниця, де серед неймовірно красивої природи живуть працьовиті люди. Ілля Стринадко, вижничанин, краєзнавець, публіцист, зробив грунтовне краєзнавче дослідження, яке дає можливість здійснити подорож в історію Вижниці.

  Запрошуємо на краєнавче спілкування  істориків, краєзнавців, бібліотекарів, освітян та всіх залюблених у свій рідний край.

  Чекаємо Вас 19 червня о 15:00, ІІ поверх бібліотеки.

  Модератор Олександр Добржанський, доктор історичних наук, професор, голова Чернівецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

  Вхід вільний.


 • «Іван Миколайчук…. Пам’ять»

  Опублікував Head of AD

  12 червня 2024 року відбулася мистецька подія до 83-ї річниці з дня народження  видатного актора, сценариста, режисера, музиканта, громадського діяча «Іван Миколайчук…. Пам’ять».

  Щорічно, у дні, що передують річниці з дня народження митця, відділ мистецтв організовує та проводить мистецькі та інформаційно-освітні акції задля популяризації творчості митця та розкриття багатств друкованих матеріалів бібліотеки.

  Сьогодні відбувся перегляд фільму режисера, заслуженого діяча мистецтв України  Анатолія Сирих «Іван Миколайчук…Посвята» 1998 року. Це фільм про життя і смерть актора Івана Миколайчука, легенди українського поетичного кіно. Фільм стилізований під вертепну різдвяну містерію: герої розповідають про себе за допомогою зіграних ними ролей.

  Читати далі  Post ID 18879


 • Екологічний майстер-клас «Обережно: отруйні рослини!» (Арт-студія «СТІБok – ми зшиваємо країну»)

  Опублікував Head of AD

  Розпочалося літо – час активного відпочинку на природі. Але в цей період не варто забувати й про обережність – деякі літні небезпеки можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. Серед таких небезпек – контакт з отруйними рослинами. Про це 7 червня дізналися учасники літнього шкільного табору Чернівецької гімназії №20 під час майстер-класу «Обережно: отруйні рослини!», на який запросили дітей Інформаційний екологічний центр та Арт-студія «СТІБok – ми зшиваємо країну» при ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

  Завідувачка відділу Ірина Хліповська познайомила таборівців з новинкам літератури для дітей молодшого шкільного віку, які розповідають про  цікавинки з життя рослин, їх розвиток та значення в житті людей.

  Читати далі  Post ID 18873


 • Презентація червневих листівок

  Опублікував Head of AD

  6 червня в обласній бібліотеці ім. М. Івасюка в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ відбулася презентація серій листівок: «Син Синівців. Нижніх» (до 75-річчя відомого письменника  України і Румунії  Іліє Тудору Зеґрі), «Під сузір’ями платанів» (до 25-ї річниці заснування Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»), «Світ Маківки і Веренчанки» (до 95-річчя з дня народження видатного фольклориста і етнографа України Григорія Дем’яна), «Іванів лелека із пісні» (до півріччя втрати українського письменника Василя Васкана).

  Під час заходу вірші декламували члени національної НСПУ Василь Джуран, Віталій Демченко, Наталія Григорчук-Войтко.

  Серія листівок «Під сузір’ями платанів» є результатом спільної роботи Міжнародного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ (голова Василь Джуран) та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» (голова Оргкомітету – Юрій Работін) за участі авторів з України, США, Іспанії та Молдови.

  Читати далі  Post ID 18869


 • Ювілейна виставка-присвята «Нетлінні скарби Івана Снігура» – 95 років від дня народження краєзнавця, колекціонера

  Опублікував Head of AD

  На пошану пам’яті  Івана Снігура,  майстра народної творчості, краєзнавця, колекціонера, лауреата обласної премії ім. Г. Гараса, Почесного громадянина Чернівці відділ краєзнавства підготував виставку.

  Іван Снігур дуже любив Буковину, досліджував історію, написав і видав шість книг. Працював у різних жанрах мистецтва: живопис, оформлення декорацій, кераміка, дерево, скло, емаль, ткацтво,  лозоплетіння.  Неоціненний його внесок як збирача, колекціонера буковинських старожитностей. Був етнографічним консультантом до відомих українських кінострічок «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», створив музей Юрія Федьковича в Путилі. За словами журналіста Петра Кобевка: «Творив так, як Бог талану дав. Робив те, що для Вічності корисне. Служив Україні так, як повинен би це робити розумний, слухняний син».

  Матеріал, представлений на виставці, якнайкраще знайомить із життям  видатного буковинця Івана Снігура.


 • Бібліопосиденьки «Читаємо разом! Читаємо вголос!»

  Опублікував Head of AD

  3 червня у ВОЮ ЧОУНБ ім. М. Івасюка відбулася довгоочікувана зустріч учасників літнього шкільного табору Чернівецької гімназії № 20 з популярною дитячою письменницею Наталією Куконіною.

  Разом з пані Наталією діти поринули в атмосферу казки, хоча говорили на таку важливу і болісну тему, як війна. Діти (частина з яких ВПО) розповіли письменниці, про своїх батьків, які зараз на фронті захищають нашу Батьківщину (на жаль хтось з них уже загинув), про рідні міста, які довелося покинути, про свої мрії. Нові книги Наталії Куконіної «Колобок» (Сучасна харківська казка), «Жили собі непереможні казки» – це казки, створені на основі українських народних казок, але ніби перенесені у сьогодення. Таборівці читали їх разом з авторкою, доповнювали, ділилися своїми враженнями. Всі разом дійшли до висновку: якщо в українських казках завжди перемагає добро, то  і Україна обов’язково переможе!

  Читати далі  Post ID 18863


 • Семінар «Ментальне здоров’я та бібліотеки»

  Опублікував Head of AD

  У світі та в Україні 1 травня стартував місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Відзначається він з 1949 року. Україна цьогоріч вперше приєдналася до цих заходів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською.

  30 травня на базі обласної книгозбірні відбувся онлайн-семінар для працівників публічних бібліотек територіальних громад області на тему: «Ментальне здоров’я та бібліотеки». Адже тема ментального здоровʼя особливо близька українцям, які вже понад два роки живуть в умовах повномасштабної війни.

  Завідувачка відділу науково-методичної та видавничої діяльності ЧОУНБ ім. М. Івасюка Іванна Рудько ознайомила учасників із однойменною платформою програми «Ти як?», зокрема розкрила інформаційний контент, де можна знайти матеріали для ветеранів, для дітей та дорослих. А також – інформацію про організації, які надають безоплатну психологічну підтримку і допомогу, контакти гарячих ліній.

  Читати далі  Post ID 18852


 • Екскурсія для учнів гімназії № 7

  Опублікував Head of AD

  28 травня для учнів гімназії № 7, яких супроводжувала вчителька географії Валентина Василівна Фостій, було проведено екскурсію бібліотекою та  бібліографічний огляд довідкової літератури.

  Учнівська молодь ознайомилася з правилами користування та роботою основних підрозділів бібліотеки, книжковими фондами, основними бібліотечними процесами, сайтом та блогами окремих відділів. Дізналася, як користуватися традиційними картковими каталогами та картотеками, електронним каталогом та базами даних статей для пошуку потрібної інформації та замовлення літератури.

  Зацікавилися оглядом дитячих довідкових та інших ілюстрованих видань відділу наукової інформації та бібліографії, багатомовним фондом та 3-Д принтером відділу документів іноземними мовами, оглядом виставки відділу абонементу «Для дітей і про дітей», виставкою картин художниці
  Т. Хоменко відділу мистецтв, виставкою «Туберкульоз: причини і стигми» відділу медичної літератури,

  Читати далі  Post ID 18849


 • “Душа, відкрита до краси” (віртуальна виставка)

  Опублікував Head of AD

  Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів пропонує до уваги користувачів віртуальну виставку “Душа, відкрита до краси” – 85 років від дня народження румунського поета, перекладача, члена Спілки письменників України Мірчі Савовича Лютика (1939-2020)

   Мобільне меню