Антонов М. Ф. Сумна Одисея Марусі: Депортація в Сибір [Текст] / М. Ф. Антонов ; упоряд., спонсор А. І. Романюк. – [Оттава?] : [б. в.], 2014. – 88 с. – Укр. та рос. мовами.
Будуймо храм, духовний храм, щоб жили діти та онуки [Текст] : матер. круглого столу “Будуймо храм”, присвяч. 60-річчю від дня народження співака і композитора, нар. артиста України, почесного громадянина м. Чернівці П. А. Дворського / М-во освіти і науки України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернів. ОДА, Ін-т післядипломної пед. освіти Чернів. обл., Чернів. обл. об’єднання Всеукр. т-ва “Просвіта” ім. Т. Шевченка ; упоряд. Т. А. Мінченко. – Чернiвцi : Яворський С. Н., 2014. – 128 с. : іл., фото.
Адресовано науковцям, учителям навчальних закладів, краєзнавцям, працівникам бібліотек, учням, студентам та всім, хто цікавиться культурною спадщиною українського народу.
Буковина в роки Першої світової війни 1914 – 1918 рр. Документи / упоряд., передм., комент., пер. з нім. та рос. мов В. М. Ботушанського. – Чернівці : Технодрук, 2014. – 356 с.
Пропонований збірник документів присвячений 100-річчю початку Першої світової війни, зокрема трагічним подіям цієї війни на Буковині, територія якої, як і сусідньої Галичини, понад три роки була ареною кровопролитних битв воюючих армій двох імперій – Російської і Австро -Угорської. Документи збірника відображають різні аспекти подій воєнної пори: цілі війни, призов до війська, наступи і відступи військ, дипломатична боротьба навколо Буковини, інкорпораційні наміри Росії, реквізиції, пограбування майна, руйнування продуктивних сил краю, примусові роботи населення для потреб армій, арешти, інтернування, депортації, полон, заручництво, загибель людей, дезертирство, матеріальне становище населення, ставлення до війни різних соціальних і національних категорій населення та ін.
Для науковців, викладачів історії, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією рідного краю, України.
Буковина обрядова : навч. програма літературного етноекол. гуртка для учнів 5 класу позашк. та загальноосвіт. навч. закладів. / Т. В. Голубчик, І. Є. Чифурко, О. І. Аносова, М. В. Цуркан. – Чернівці : ПП Яворський С. Н., 2014. – 28 с.
Васкан В. Наша школа. Котелівській школі 100 років. – Чернівці : Золоті литаври, 2013. – 40 с.
Ця маленька книжечка «Наша школа» присвячена події незвичній. Автор – вчитель за професією, з педагогічної родини у якій виросло вже кілька поколінь тих, хто присвятив себе прекрасній всенародній професійній шкільній роботі. РОБОТІ!
Нині виповнюється 100 років рідній Котелівській школі, 80-річчя сестрі Жеті Василівні, яка з чоловіком Василем Георгійовичем, всіма дітьми – Василем, Оксаною і Лорою – працювали і працюють в школі. Сестра Лідія і брат Василь – педагоги. І ще. І ще.
То ж школа нам всім – і мама, і сестра.
Вознюк В. Між іконами й піраніями : проза буття / Володимир Вознюк. – К. : Укр. письменник, 2013. – 311 с. – (Серія «Ad fontes»).
Нова книга відомого українського поета, літературознавця, культуролога, прозаїка про переконання і сумніви-терзання сучасної людини, себто про нас із вами.
Всесвіт Івана Руснака / упоряд. Ю. С. Гусар, Н. І. Ситник. – Вижниця : Черемош, 2014. – 280 с. + 24 с. фото – (Серія «Золоті імена Буковини»).
Книга продовжує серію «Золоті імена Буковини». Видання висвітлює життя та діяльність Івана Степановича Руснака, доктора педагогічних наук, професора. У книзі вміщено біографію вченого, бібліографію його наукових праць, окремі авторські публікації, статті про вченого-педагога, матеріали дисертаційних досліджень, підготовкою яких він керував, а також привітання з нагоди 65-річного ювілею.
Грушковський І. М. Україна була, є і буде вічно в супереч ворогів : збірка іст.-публіц. матеріалів. – 9-те вид. – Вижниця : ТОВ «Карпати-Моравиця», 2014. – 44 с.
Книга “Україна була, є і буде вічно в супереч ворогів” краєзнавця, історика й публіциста – то цікаве історичне дослідження. Читаючи дану книгу, зримо переносишся уявою у далекі і зовсім близькі нам часи, аналізуєш, співставляєш, думаєш. І серце проймається гордістю за свій талановитий і волелюбний народ, що з правіків боровся за свою честь і гідність, прагнув бачити рідну Україну незалежною.
Книга стане у пригоді вчителям, учням, усім, хто цікавиться історією рідного краю та України.
Гусар Ю. С. Краплею серця падали сльози: Сага «Про п’ять колосків» / Юхим Гусар. – Чернівці : Місто, 2014. – 36 с. : іл.
Художньо-документальна книга написана на основі статей, документів і свідчень громадян Сокирянського району, матеріалів «Національної книги пам’яті жертв голодоморів 1932-1933, 1946-1947 років. Чернівецька область» з використанням поетичних творів відомих літераторів. Подається чимачо імен громадян, померлих з голоду у 1946- 1947 роках, та художніх малюнків, які об’ємно висвітлюють трагічні сторінки в житті українського народу, людей інших національностей, які мешкали в краї, наводяться окремі страшні сторінки з п ‘єси драматурга Івана Нагірняка «Гнат Перевесло».
Друкується за матеріалами сайту Посольства України в Російській Федерації перелік парламентів, сенатів, сеймів, палат, конгресів, держаних зборів різних країн, які офіційно визнали голодомор в Україні «найстрашнішою зброєю масового знищення».
Книга краєзнавця, літератора Юхима Гусара увічнює пам’ять про безневинно убієнних політикою режиму того часу і розрахована на краєзнавців, свідків страшного голоду, всіх, хто цікавиться історією.
Гуцул Т. С., Животченко Н. Г. Буковинська мозаїка : літ.-метод. альманах. – Чернівці : ПП Яворський С. Н., 2014. – 288 с.: 7 іл.
Духовні святині Обертина. Каплиці, хрести, пам’ятні знаки, пам’ятні дошки / уклад. С. О. Яцик, Ю. Ф. Боєчко, Г. М. Чехович, І. М. Чехович, Р. А. Яцик ; літ. ред. О. П. Гаврилюк; авт. вст. ст. І. Козовик ; світлини І. М. Чеховича. – Вижниця : Черемош, 2014. – 156 с. + 36 с. фото.
У книзі розповідається про діючі, зруйновані та відновлені духовні святині селища Обертин “Тлумацького району Івано-Франківської області. Це споруди духовного призначення — каплиці, фігури, хрести, пам’ятні знаки. Коротко описується історія спорудження кожної святині.
Розраховано на масового читача
Змійовська В. М. Кіцманщина: географічний нарис : навч.-метод. посібник / В. М. Змійовська. – Чернівці : ПП Яворський С. Н., 2014. – 40 с.
Де б ти не був, щоб ти не робив, ким би ти не став – ти завжди повинен знати і пам’ятати про свій Рідний край, де ти народився, де промайнуло твоє незабутнє дитинство, де кожне дерево, стежина та хатина для тебе є рідними, де кожен ландшафт породжує приємні спогади… саме тому знати про свою малу Батьківщину – це обов’язок кожного із нас.
Навчально-методичний посібник, який ви тримаєте у руках, покликаний коротко ознайомити із географією Кіцманського району – рідної землі для багатьох людей, які мешкають тут, та які подарував район для народу України та за її межі. В ньому стисло викладені відомості про природу, населення та господарську діяльність, про туристичну привабливість.
Розраховано на учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вчителів географії та всіх тих, хто цікавиться та прагне знати географію рідного краю.
Календар кіцманчан в іменах / авт.-упоряд. М. П. Поляк. – Чернівці : Петрович і Петрівна, 2014 – 96 с.
Допомогу у підготовці матеріалів, щоб це видання побачило світ, надали Кіцманська районна бібліотека, райвідділ освіти, секретарі міської, селищних і сільських рад, завідуючий економічним відділом райдержадміністрації та багато інших добрих людей, за що їм щира моя вдячність.
Хай повняться щастям Ваші серця, а Ваша любов до рідного краю дарує снагу для життя та творчості.
У пропонованому виданні подаються дати народження кіцманчан-діячів різних галузей життя і діяльності, та людей, які своїм життям, працею, участю у громадському житті долучились до розвитку духовності нашого краю, вирішення соціальних питань, становлення економіки.
Подається інформація про державні та релігійні свята, основні дні іменин за релігійним календарем, інші події.
Клим-Грабницький В. О. Наприкінці літа. – Вижниця : Черемош, 2014. – 315 с. +32 с. фото.
“Наприкінці літа” – це сьома видана книжка Володимира Клим-Грабницького, яка складається з трьох розділів.
“В обіймах природи” – про любов до рідного краю, про найприємніші особисті спогади від реального перебування на природі, закарбовані у вигляді зарисовок, описів, оповідань, есеїв. “Про непересічних українців” – публіцистичні розповіді про цікавих людей, які зустрілися на життєвому шляху. “Капусняк” – легенда, версії, дослідження, спогади, статті, фантазії, які зумовлені різноманітним світом захоплень автора.
Видання розраховане на масового, але водночас небайдужого патріотичного читача, який не лише любить рідну природу, але й цікавиться краєзнавством, історією Вижниччини та Буковини
Костеняк Г. В. Кам’яна: люди, події, факти : іст.-краєзн. нарис. – Чернівці : Чернів. обл. від-ня Пошуково-видавничого агентства “Книга Пам’яті України”, 2014. – 208 с.
У 1991 році Україна стала вільною і незалежною державою. З перших років існування молодої країни почалася епоха відродження історичної пам’яті українського народу. Не оминув цей процес і села Кам’яна Сторожинецького району Чернівецької області. Тут у 2014 році появилася на світ ця книжка. Вона була написана для того, щоб увіковічнити пам’ять тих людей, які жили на території села в давнину і живуть нині. Ця книжка розрахована на тих, хто цікавиться минулим і сучасним історією села Кам’яна і всієї Буковини, хто любить Україну і хоче знати її історію.
Лазарук М. Я. Сквозь ночь и звёзды : стихотворения. – М. : ИПО «У Никитских ворот», 2013. – 48 с.
Стихотворения известного украинского поэта Мирослава Лазарука подкупают органическим чувством слова. Используя традиционные выразительные средства, Мирослав Лазарук свои острые лирические переживания воплощает в неожиданные поэтические образы.
Переводчик включил в русское издание стихи из книги «Цисарская дорога» и «Ночи с амазонкой».
Стихотворения украинского поэта издаются в России впервые.
Майбутнє починається у сучасній бібліотеці : матеріали І обласного форуму бібліотечних працівників Чернівецької області / упоряд. і передм. О. В. Баннікова, І. В. Рудько. – Чернівці : Букрек, 2012. – 72 с. : іл.
Видання містить матеріали доповідей Першого обласного форуму бібліотечних працівників Буковини.
Адресовано науковцям, працівникам культури, бібліотекарям, студентам та всім, хто цікавиться бібліотечним життям краю.
Нагірняк І. С. Дністровська ГАЕС: погляд крізь літа і долі . Кн. 2. – Чернівці : Букрек, 2014 – 136 с.; іл.
У цьому виданні, як і в попередній книжці «Дністровська ГАЕС: погляд крізь літа і долі» український письменник Іван Нагірняк документально висвітлює будівництво однієї з найпотужніших гідроспоруд не тільки України, а й світу – Дністровської ГАЕС, оспівує мужню професію гідроенергетиків, звеличує їх любов до рідної землі.
Свято-Успєнський Кулівєцький чоловічий монастир [Текст]. – Чернівці : [б. в.], [2014?]. – 28 с. : кол. іл., фото. кол.
Спогади сучасників. – Чернівці : ПП Яворський С. Н., 2014. – 56 с.
У виданні зібрані статті тих, хто був близько знайомий або добре знав відомого буковинця із Сокирянщини Костянтина Поповича, – Людину-творця, легенду і гордість двох держав: України та Молдови.
Подані матеріали можуть бути використані на уроках літератури та історії.
Столяр О. І. Добро у щирому слові. – Сторожинець : КП «Сторож. райдрукарня», 2014. – 104 с.
«Поетичне мереживо» і «Прожитого не забути» – це два невеликі зібрання віршів, які побачили світ за останні роки. Але поетичне мереживо на цьому не закінчилося. Свідченням цього стала і ця збірочка, яку запропонував читачам нашого краю і любителям поезії. Приємно з того, що поезії кожної сторінки доповнюють моє прагнення поетично вдосконалюватися. Буду радий, якщо масу задоволень дадуть вірші всім, кому книжечка потрапить до рук. Таким є моє прагнення, аби всі вірші надовго залишилися в пам’яті після прочитання.
Томків А. М. В Євросоюз через Кінашку : новели / А. М. Томків. – Чернівці : Букрек, 2011 – 280 с.: іл.
Збірник новел Анатолія Томківа «В Євросоюз через Кінашку» – друга книга автора. Момент і вічність, реалії і містика, історичне минуле і сучасність, любов і ненависть, добро і зло, краса природи і людина, її духовна складова – ця багатогранна палітра життя зображена письменником соковито й жваво, з неповторним буковинським, гуцульським колоритом.
До видання увійшла частина творів (художніх новел, відредагованих автором) з попереднього збірника новел і нарисів «Хто пацив, той знає».