Нове в відділі краєзнавства

стефаникГорак P. Василь Стефаник : художньо-есеїстичне видання : у 3-х кн. Кн. 1 / Р. Горак. – Львів : Апріорі, 2015. – 600 с. + вкл.

 Видатного українського письменника-новеліста та громадського діяча Василя Стефаника деякі українські письменники та літературознавці вважають світовим генієм. І не безпідставно. Якби він жив  у якійсь іншій країні, то мав би світову славу письменника, подібну, як Ернест Хемінгуей і Джек Лондон, або Микола Гоголь. Життю і творчості цього безсумнівно великого прозаїка присвятив своє ґрунтовне художньо-есеїстичне видання у трьох книжках відомий письменник-етеїст зі Львова Роман Горак. Його невтомні пошуки у різноманітних архівах, вивчення величезного масиву документів, біографічних матеріалів, спогадів, критичної, стефаникознавчої, франкознавчої (Василь Стефаник вважав себе учнем Івана Франка ) та іншої додаткової літератури привели до фундаментальної праці про покутського оповідника-новеліста світового рівня. Роман Горак – автор багатьох дослідницьких і надзвичайно цікавих та повчальних праць перш за все про велета українського письменництва і національної думки Івана Франка.

 

кинути каменемГорак Р. Кинути каменем : есеї про Ірину Вільде / Роман Горак. Львів : Апріорі, 2016. 540 с. : іл.

 До цього видання включено написані у різний час есеї львівського письменника Романа Горака «Таємниці Ірини Вільде», «Кинути каменем» та «Ота одвічна загадка любові», які відкривають для читача невідомий світ видатної української письменниці Ірини Вільде, котрій судилося жити в складних історичних умовах та який знайшов своє відображення на сторінках її творів.

Свого часу два перші есеї друкувались на сторінках журналу «Дзвін», а есей «Ота одвічна загадка любові» разом з листами Ірини Вільде до її товаришки юності Ольги Годованської, що склали документальну основу твору, на сторінках журналу Івано-Франківської спілки письменників України «Перевал».

 

 

страсті христовіСтрасті Христові = The passion of Christ. – Львів : Апріорі, 2018. – 396 с. 160 іл.

 У книзі представлена вершина релігійного мистецтва канадського художника українського походження Василя Курилика. Серія “СТРАСТІ ХРИСТОВІ” складається із 160-ти творів, які ілюструють вірш за віршем “Страждання, смерть і воскресіння Христа” за Євангелієм від Матея. Книга поділена на текстову та ілюстративну частини. Тут коротко подано життєвий і творчий шлях Василя Курилика, розкрито передумови створення та аналіз цього сакрального мистецтва. У виданні також вміщено рецензії про важливість і унікальність цієї серії у світовому мистецтві та текст-пояснення самого Василя Курилика. Це перше видання в Україні про мистецтво Василя Курилика. Матеріал викладено на чотирьох мовах.

Для широкого кола читачів.

This book introduces the pinnacle of the religious art created by the Canadian-Ukrainian artist William Kurelek. The series “The Passion of Christ” is comprised of 160 paintings, which illustrate verse for verse the “Suffering, Death, and Resurrection” of Christ, as described in the Gospel According to Matthew. The book is divided into two parts – text and illustration. The text presents a brief biography, describes his artistic study and training, discusses the lead-up to the creation of the series, and provides a professional review. The book also includes reviews that discuss the importance and uniqueness of this series, including a commentary by William Kurelek himself. This is the first publication about William Kurelek in Ukraine.

 

тарасикХоткевич Г. Тарасик / Гнат Хоткевич. – Львів : Апріорі, 2017. – 656 с. 

Ви тримаєте в руках першу частину тетралогії Гната Хоткевича про життя і творчість Тараса Шевченка. Навіть ті, хто не кохається в белетризованих біографіях, прочитають книжку на одному подиху. Читацькі відчуття можна порівняти з враженням від роману Ірини Вільде “Сестри Річинські”. Роман-епопея був уже готовий до друку, коли Гната Хоткевича арештували і стратили, а рукопис безслідно пропав в архівах НКВД… А може, й до архіву не потрапив, а був знищений… Роман “Тарасик” публікується за єдиним рукописом, що зберігся.

 

там, деХоткевич Г. Там, де не колеться трава. Гнат Хоткевич та його родина / Галина Хоткевич ; упоряд. В. Манько– Львів : Апріорі, 2017. – 224 с.

 Ця книжка як лист з минулої епохи, епохи живої пам’яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. Її авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам’яті. Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах у цих її текстах неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість до діла культурного й громадського. Запасу Хоткевичового таланту з вершком вистарчало й на його родину. Якби не жорстока епоха, в яку усім їм довелося жити, ті творчі дари могли б рясно зародити. Якби… Для найширшого кола читачів.
 

2Лазарук М. Я. Ночі з амазонкою : інтимна та еротична лірика. — 2-е вид.,  доп.  Тернопіль : ТзОВ “Терно-граф”, 2012.  136 с.
Нова книжка поезій “Ночі з амазонкою” письменника з Чернівців Мирослава Лазарука  це друге, доповнене видання (перше з”явилося друком 1996 року в Коломийському видавництві “Вік”) і включило як твори з попередньої збірки, так і кращі зразки інтимної лірики і з виданих раніше книжок, а також не опубліковані ще поезії.

 

 

 

 

 

1Палинський В. Бібліотекар : новели й оповідання. – Львів: Апріорі, 2013. – 244 с. Нова книжка прози відомого українського письменника Віктора Палинського – це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, поринувши у світ невичерпної уяви та даровитого хисту.

 

 

 

 

 

 

3

Райнер Марія Рільке. Сто поезій у перекладі Мойсея Фішбейна. – К. : Либідь, 2012. – 272 с.

У цій книжці – і німецькомовні оригінали поезій Рільке, і їхнє українське відтворення: переклади визначного українського поета й перекладача Мойсея Фішбейна. Сто поезій. Сто перекладів.

 

 

 

4 Удін Є. З Україною в серці… [Образотворчий матеріал] : вибрані твори = With Ukraine in heart… : selected works / Є. Удін. – [Тернопiль] : [б. в.], [2012]. – 24 листівки. 

 

 

 

 

5 Філіпенко І. Володимир Івасюк: перлини духовності України / Ірина Філіпенко. – К. : Смолоскип, 2011. – 104 с.

Пропонується увазі читачів есей молодої луганської дослідниці Ірини Філіпенко про життя і творчість видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка.

 

 

 

6 Данило Харов”юк.  Се талант оригінальний / упоряд. М. Григоряк ; Путильське районне товариство “Гуцульщина”. – Вижниця : ТОВ “Карпати-Моравія”, 2014. – 80 с.

 

 

 

 

7
Яницкая Т. Тени и блики / Татьяна Яницкая. – Черновцы : Друк Арт, 2014. – 120 с.


1 2


Comments are closed.


Мобільне меню