Нотний розвал до 130 років від дня народження Кирила Стеценка

stetsenko24 травня 2017 року виповнюється 130 років від дня народження Кирила Стеценка – українського композитора, хорового диригента, педагога та священика. Більшість його творів – духовна музика. Як священик – Кирило Стеценко організував українські парафії рідною мовою богослужіння. Його вважають одним з фундаторів української автокефальної церкви. Він створював церковні мелодії на основі народної пісні.

Кирило Стеценко заснував Національну нотозбірню, розробив статут Національного симфонічного оркестру, який існує і дотепер, створив оркестр народних інструментів України, Державну хорову капелу, а за останні п’ятнадцять років життя – 30 хорових колективів.

Творчий шлях його був досить коротким, але його музична спадщина стала цінним вкладом у нашу національну культуру. У своєрідних ліричних, лірико-драматичних образах композитор втілив образи й настрої тогочасного бурхливого життя. У багатьох жанрах – романсі, хорі, кантаті, опері, обробці народної пісні – композитор зумів сказати своє вагоме слово. Хорові твори
К. Стеценка останнього періоду разом з доробком М. Леонтовича та
С. Людкевича стали кращим надбанням української музики перших десятиріч XX ст.

З нагоди ювілею відділ мистецтв підготував  нотний розвал, де зібрані різні збірки з музичного доробку композитора.

 

stetsenko

 

 


Мобільне меню