6 червня виповнюється 115 років від дня народження видатного вірменського композитора, диригента, педагога Арама Хачатуряна. З цієї нагоди у відділі мистецтв презентовано нотні розкладки «Світове визнання Арама Хачатуряна».
На виставці експонуються нотні видання для різних музичних інструментів, музичні твори митця, клавіри балетів, ноти з творами композитора для голосу, хору та ін.
Серед найвідоміших творів Хачатуряна – перший вірменський балет «Щастя». Але вади лібрето балету змусили переписати більшу частину музики, і в такий спосіб появилася «Ґаяне». А балет «Спартак» став найбільшою роботою Хачатуряна після війни. Відтоді цей балет став «частим гостем» на найкращих сценах світу.
«Танець для скрипки і фортепіано», сюїти, марші, твори для симфонічного оркестру, три симфонії, твори для духового оркестру пісня-поема для скрипки з фортепіано (1929), токата для фортепіано (1932), тріо для фортепіано, скрипки й кларнета (1932), концерти з оркестром для фортепіано (1936) і для скрипки (1940) – це найбільш відомий творчий доробок композитора.
Одночасно Хачатурян працював у театрі й кіно: «Маскарад», «Зангезур», «Пепо», «Російська проблема», «Секретна Місія», «У них є Батьківщина», «Адмірал Ушаков», «Джордано Бруно», «Отелло» та інших. З 1950-х років Хачатурян виступав як диригент, гастролював з авторськими концертами в багатьох містах і за кордоном.
Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення з книжковою виставкою (ІІІ поверх, відділ мистецтв).