Невгасний вогонь української волі

167474445756729 січня 1918 року на залізничній станції Крути малочисельні загони військ УНР стримали багатотисячну більшовицьку орду. Саме там було дано шанс українській державності, там почались перші визвольні змагання. Молоді студенти, вільні козаки, кадети та вояки армії УНР здійснили героїчний чин ціною власного життя. Після них будуть ще десятки тисяч смертей і чотири роки кривавої боротьби. Але все почалось під Крутами, коли наш народ, не маючи власного боєздатного війська, силами тодішніх добровольців показав своїм ворогам, що ми готові битися за свободу. Звитяга під Крутами надихала і надихає нові покоління українських героїв.

Саме під Крутами історія вписала у свої сторінки нову трагедію і водночас нову перемогу духу. Крутянці довели, що боротьба за свободу й незалежність України ніколи не припиниться.

До цієї сумної, але славетної сторінки нашого літопису відділ обслуговування користувачів (вул. Вірменська, 14) презентує виставку-пам’ять «Невгасний вогонь української волі», яка розповідає про героїчний подвиг київських студентів під Крутами.

Всі охочі можуть ознайомитись з виставкою до 2 лютого.


Comments are closed.