Що відчуває людина, яка змушена була через війну переїхати в чуже місто? Так, вона вдячна за дах над головою та їжу, але після всього пережитого залишається сам на сам зі своїми думками, невиплаканими сльозами, непроговореними запитаннями… Для адаптації вимушених переселенців із окупованих територій, що наразі перебувають у Чернівцях, започатковано проєкт «На шляху до перемоги. Розмова про Буковину». Це така собі мистецько-інтелектуальна релаксація, яку запропонував гостям нашого міста Чернівецький обласний краєзнавчий музей, запросивши до участі й обласну книгозбірню.
Про Буковину історичну, пісенну, літературну, про світочів духу минулих віків і сьогодення, про віру в перемогу України спілкувалися організатори із мешканцями Києва, Ірпіня, Бучі, Харкова. Розповідь про історію Буковини директорки музею Ірини Яворської допомогла переключити увагу із жахіть війни в площину мирного життя і домовитися про відвідини музею після Перемоги. Поезії авторки поетичних збірок, завідувачки відділом зберігання та реставрації бібліотечних фондів ЧОУНБ Олени Рєпіної, як і розмова про книгу і силу Слова, подарували атмосферу родинності, відчуття дому та безпеки. А пісні буковинських авторів у виконанні лауреатки міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів Лариси Бєлової запалили посмішки на вустах та іскорки в очах навіть найсумніших відвідувачів.
Ця зустріч стала першою із циклу заходів, які планується провести для гостей Буковини. Організатори вдячні волонтерці, яка зібрала аудиторію охочих до спілкування людей, переселенці із Бучі, менеджерці міжнародних культурних проєктів пані Галині Гороховій.
Разом – до Перемоги!