Насильство в сім’ї. Як захистити себе від домашнього насильства?

sari2018 рік оголошено роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Його мета – формування правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту.

21 лютого у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів відбулося засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays.Ua. Цього разу була обрана кінострічка «Рожеве сарі» (реж. Кім Лонжинотто), головною героїнею фільму є  Сампат Пал (Уттар-Прадеш в Індії), яку молодою дівчиною віддали заміж. У родині чоловіка вона зазнала насильства. Жінка не стала терпіти побиття і покинула чоловіка, розпочала допомагати іншим жінкам та боротися проти поневолення дівчат у своїй країні.

У заході прийняли участь: Галина Пшеничко, головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області; Леонід Ілюк, регіональний представник уповноважений ВРУ з прав людини; Жанна Патєхіна, заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області; Ольга Андріцька, начальник відділу комунікації та доступу до публічної інформації регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області; Анна Харена та Оксана Гринчак, інспектори роти №2 батальйону управління патрульної поліції
м. Чернівці, лейтенанти (наші партнери за програмою ПОЛІС*Поліція і спільнота); Лідія Нестеренко та Ірина Романюк, асистентки кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича, а також студенти юридичного, історичного, математичного факультетів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, представники ГО та пересічні громадяни.

Активно дискутували на тему «Як захистити себе від домашнього насильства?», проаналізували категорії насильства та Конвенцію Ради Європи «Про захист прав людини і основоположних свобод».

Присутні наголосили на тому, що сьогодні українське законодавство кваліфікує домашнє насильство як злочин. Про це свідчать нещодавно прийняті закони: Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2018, який визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, та Закон України від 06 грудня 2017 року № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами», який набирає чинності через рік з дня його опублікування, та передбачає зміни до Кримінального кодексу України, а саме доповнення новою статтею 126¹.

Патрульні поліцейські наголосили про необхідність негайного реагування на випадки домашнього насилля за номером 102.

Звертайтеся за безкоштовною правовою допомогою: 0800-213-103 (Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги – цілодобово та безкоштовно у межах України) та безкоштовно національна «гаряча лінія» 116-123, особам, що стали жертвами домашнього насильства, надається безкоштовна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів).

Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя!!!

Модератор заходу – Галина Добровольська, завідувачка відділу інформаційних технологій та інформаційних ресурсів.

 

 • DSC_5573
 • DSC_5581
 • DSC_5586
 • DSC_5590
 • DSC_5595
 • DSC_5606
 • DSC_5610
 • DSC_5620
 • DSC_5628
 • DSC_5634
 • DSC_5637
DSC_55731 DSC_55812 DSC_55863 DSC_55904 DSC_55955 DSC_56066 DSC_56107 DSC_56208 DSC_56289 DSC_563410 DSC_563711
wordpress slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню