Наймудріша серед чоловіків

на головнуЗгідно з Постановою Верховної Ради України в 2020 році на державному рівні відзначається 1075 річниця з початку правління княгині Київської Русі – Ольги. Період її правління (945–964 рр.) пов’язаний з новим етапом розвитку давньоруської державності.

Походження княгині Ольги залишається загадкою, як і хронологія її життя, де безперечною датою можна вважати лише дату смерті, зафіксовану церковним літописцем. Існує кілька версій її походження, проте, жодна з них не має наукового підтвердження.

Історичні відомості про княгиню сповнені протиріч, але можуть бути свідченням того, наскільки сильними та шанованими на Русі були жінки, якою силою розуму володіли, як могли конкурувати з сильними чоловіками і навіть їх перемагати.

Посівши київський престол, княгиня Ольга значно зміцнила Русь, провадила успішну внутрішню й зовнішню політику, зміцнювала торговельні та політичні зв’язки Київської Русі, сприяла зростанню її міжнародного авторитету, удосконалювала систему оподаткування, поповнювала казну. Вона продовжила політику з підтримання дружних відносин із Візантією, а також прийняла хрещення в головному храмі Візантійської імперії.

Про неї складено чимало легенд, але без сумніву вона є однією з найвагоміших постатей української історії.

в текстНаціональний банк України у продовження серії «Княжа Україна» у 2020 році ввів в обіг срібну пам’ятну монету «1075 років з часу правління княгині Ольги».

До 1075-ої річниці з початку правління княгині Ольги бібліотекарі відділу обслуговування користувачів пропонують для перегляду експрес-виставку «Наймудріша серед чоловіків». Література, представлена в експозиції, розповідає про  історію життя мудрої правительки Русі, про  вагомий внесок рівноапостольної княгині Ольги в історію нашої держави.

Для всіх, кого зацікавила постать жінки, яка стала легендою, рекомендуємо переглянути наступні відео:

«І. Фаріон та Л. Єфименко про правительку Київської Русі Княгиню Ольгу» на парламентському каналі «Рада»: https://www.youtube.com/watch?v=iwjLbxRnGTU

«Обличчя української історії. Княгиня Ольга»: https://www.youtube.com/watch?v=dsLE3mHttmE

«Таємна історія Княгині Ольги», розказана братами Капрановими на «Каналі ім. Т. Г. Шевченка»: https://www.youtube.com/watch?v=oxYJJY0daMQ

«Про житіє княгині Ольги» – у документальному серіалі «Гра долі» від студії «ВІАТЕЛ»: http://hradoli.com/knyaginya-olga/

 

IMG_20201222_160920

 


Comments are closed.