На крилах музики

16 травня 2024 року – перші роковини відходу у вічність Левка Тарасовича Дутковського, славетного буковинця, легендарного засновника ВІА «Смерічка», народного артиста України, творчого батька та друга Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича.

Без перебільшення, рік тому Буковина втратила одного з найкращих своїх талановитих митців, фундаторів  сучасного естрадного мистецтва. В цей день Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка  вшанувала пам’ять Левка Тарасовича Дутковського презентацією книжково-ілюстративної виставки «На крилах музики».

Тоді, у 60-ті–70-ті роки минулого століття на буковинській  Вижниччині стався яскравий «творчий вибух»: в новорічну ніч 1967 року народився естрадний колектив ВІА «Смерічка», який своїми піснями і сценічним образом полонив всіх – від молоді до людей старшого покоління.  Наша пам’ять і досі зберігає численні спогади його тріумфальних виступів, які з оваціями сприймала публіка не тільки на сцені Вижницького клубу, але згодом і  в усіх куточках Радянського Союзу, європейських країн, Канади.

У 1966 році молодий музикант, організатор і керівник «Смерічки», стрункий, енергійний двадцятитрирічний юнак Левко Дутковський, приклав багато зусиль для об’єднання талановитої творчої молоді у гурт, який поєднував тогочасні ритми, гармонію поп- та рокмузики з народним гуцульським, буковинським, українським мелосом і фольклором, виробляючи таким чином свій власний неповторний стиль. В цьому Левкові Тарасовичу  допомагала вірна супутниця його життя Алла Борисівна Дутковська, перша модельєрка-новаторка естрадних стилізованих костюмів для всіх учасників «Смерічки».

Про творчий шлях цієї воістину легендарної родини можна розповідати годинами. Але сьогодні хотілося більше слухати очевидців і співучасників тих знаменних подій, коли «незрівнянний світ краси» Левка Дутковського тріумфально лунав по всіх кутках світу.

У межах заходу відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «На крилах музики», де представлено більше 70 матеріалів з життя і творчості легендарного маестро. Більшість з них свого часу подарована Левком Дутковським, частина документів також надана журналістом Михайлом Маслієм.

Зі своїми спогадами поділилися:

Антоніна Фантух,  тележурналістка, редакторка, режисерка, телеведуча, заслужена діячка мистецтв України;

Олена Чайка, журналістка, лавреатка обласної премії ім. Георгія Гараса;

Анатолій Ісак, журналіст;

солістки естрадного колективу Левка Дутковського – Леся Равлюк і Світлана Крючкова;

Тамара Сендульська, завідувачка відділу, презентантка виставки «На крилах музики».

Олена Урсуляк, заслужена артистка України, на згадку про Левка Дутковського і його творчий тандем з Володимиром Івасюком виконала невмирущі всесвітньо відомі Івасюкові хіти.

Згадуючи світлої пам’яті Левка Дутковського, його «Смерічку», із задоволенням вкотре переглянули документальні стрічки та відеоінтерв’ю Чернівецького телебачення. Стоячи аплодували неперевершеній роккантаті Левка Тарасовича «Діва Марія».

Технічний супровід: Олександр Кицюк, зав. сектору автоматизації ВІТЕР,  Катюха Марія, бібліотекарка ВДЕТПН.

Фотосвітлини: Віктор Безпальченко, головний бібліотекар ВІТЕР.

  • DSC_0002
  • DSC_0004
  • DSC_0007
  • DSC_0009
  • DSC_0020
  • DSC_0023
  • DSC_0024
  • DSC_0027
DSC_00021 DSC_00042 DSC_00073 DSC_00094 DSC_00205 DSC_00236 DSC_00247 DSC_00278
css slideshow by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню