«Микола Вінграновський. Віч-на-віч з епохою» (віртуальна презентація)

фото на сайт«Одна з підстав душевної структури Вінграновського – його глибока, органічна народність і національність»

                                                                                                     Іван Дзюба

         Відділ абонемента запрошує у світ Миколи Вінграновського – талановитого прозаїка, режисера, сценариста, актора, продовжувача кінематографічних традицій Олександра Довженка,  лавреата Шевченківської премії (1984).

У творчому доробку Миколи Вінграновського десять поетичних збірок, дев’ять повістей, один роман. Він зіграв вісім ролей і зняв 14 фільмів.

Микола Вінграновський є одним із найголовніших представників творчої генерації шістдесятників. «Красу Микола Вінграновський визначив основним естетичним критерієм своєї творчості і поривався підняти своє образне слово до таких висот, куди рідко сягала творча уява інших, також талановитих поетів», так писав М. Жулинський.

Слід згадати і про буковинські гостини українського митця. Із спогадів відомого письменника та публіциста Мирослава Лазарука, «…саме в Чернівцях Вінграновський бував і не один раз. Разів сім-вісім… Поетичний вечір М.Вінграновського (1996) в палаці «Юність Буковини» вів викладач ЧНУ Анатолій Добрянський… Були зустрічі у Вижницькому та Кіцманському (музей-садиба І.Миколайчука в Чорториї) районах, відвідини перевалу Німчич».

Відчути красу та гармонію творчості Миколи Вінграновського пропонуємо через  книги  з фонду абонемента.


Мобільне меню