Михайло Драгоманов: terra incognita

IMG-152918 вересня виповнюється 180 років від дня народження  українського публіциста, фольклориста, філософа, економіста, громадського діяча Михайла Драгоманова.

Михайло Петрович Драгоманов увійшов в історію як величний мислитель, вчений та політичний діяч. Сильна та неординарна, складна і суперечлива фігура дослідника була в центрі суспільного та культурного життя Російської імперії протягом декількох десятків років ХІХ століття. Людина широких інтересів, глибокої ерудиції, чутливий до суспільних реалій, він жив, творив і діяв в конкретних історичних умовах, розвиваючись і змінюючись разом із ними, але залишаючись непорушним в основних своїх переконаннях. Понад усе ставив інтереси людини, її свободу і права, соціальні, політичні та національні інтереси рідного народу, основи політичної рівності та соціальної справедливості етносів.

Михайло Драгоманов залишив яскравий слід в історії суспільно-політичної думки, громадському та культурному житті українців. Автор понад 2 тисяч творів з історії, літературознавства, фольклористики та інших наукових дисциплін. Його наукова, публіцистична та епістолярна спадщина досі вражає глибиною та широким спектром зацікавлень її автора. Тому всебічне дослідження творчого доробку видатного вченого та публіциста залишається актуальним і сьогодні.

Дізнатися більше про неординарну постать допоможе виставка-персоналія «Михайло Драгоманов: terra incognita», розгорнута у відділі обслуговування користувачів, на якій представлені видання його літературно-критичних, фольклористичних та популярних праць, також сучасні наукові видання, які містять матеріали досліджень життя та творчості видатного вченого з фондів ЧОУНБ ім. М. Івасюка. Для пошуку інших видань  радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки за посиланням:  http://176.120.37.183/cgi-bin/irbis64r_12/cgiirbis_64.exe?LNG=uk&C21COM=F&I21DBN=GENCAT&P21DBN=GENCAT&S21FMT=&S21ALL=&Z21ID=&S21CNR=10, а також  традиційними картковими каталогами.


Мобільне меню