Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка долучилася до участі в міжнародній науковій конференції «Українсько-молдовські етнокультурні зв’язки в синхронії і діахронії». Організована Інститутом культурної спадщини Республіки Молдова спільно із Центром етнології, сектором «Етнологія українців», українською громадою ім. П. Могили у Кишиневі та за партнерської підтримки Посольства України в Республіці Молдова. Від обласної книгозбірні з доповіддю виступила завідувачка відділу зберігання та реставрації бібліотечних фондів Олена Рєпіна, презентувавши дослідження за матеріалами однієї з найбільших приватних бібліотек, що зберігаються у наших фондах: «Печатки та підписи видатних українських і румунських діячів та товариств Буковини на цінних та рідкісних книгах приватної колекції Олекси Романця».
Подія відбулася у рамках VІ Наукових читань пам’яті академіка К.Ф. Поповича, та присвячена 30-річчю створення Сектору «Етнологія українців».
Двоє видатних буковинських вчених Костянтин Попович та Олекса Романець об’єднані схожою життєвою долею, колом наукових інтересів, а також трепетною щирою дружбою, яка окрім всього іншого знайшла своє втілення в експресивних автографах та дарчих написах на сторінках авторських книг, що є частиною приватної колекції. Такими ж унікальними та цінними є автографи та власноручні підписи видатних діячів кінця ХІ – початку ХХ століття на цінних та рідкісних книгах 1868 – 1922 років. А печатки на пам’ятках, як маркери, що вказують на їх приналежність до бібліотек видатних діячів свого часу – як окремих людей, так і організацій, установ, товариств. За печатками на книгах цього періоду можна вивчвати історію громадських рухів Буковини та Галичини.
Не лише завдяки печаткам, але й завдяки своєму змісту, року видання, видавництву і, безперечно, авторам – книги цієї групи заслуговують на увагу науковців, студентів, краєзнавців і широкого кола користувачів, для яких має значення взяти до рук пам’ятку, що зберігалася у книгозбірнях вершителів історичної і культурної долі нашого краю. Такими були основні тези доповіді, презентованої обласною бібліотекою.
У конференції взяли участь науковці із 5 країн, понад 100 учасників, близько 80 доповідачів. Міжнародна комунікація – пріоритетний напрям розвитку громадянського суспільства. Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека висловлює подяку організаторам, зокрема, доктору педагогіки Інституту культурної спадщини м. Кишинів пані Катерині Кожухар за запрошення та високий рівень організації конференції.
Технічне забезпечення – Галинна Добровольська.
Фото – Ольга Нагаєва.