28 березня 2015 р. виповнилося 90 років від дня народження українського співака, режисера, народного артиста СРСР та України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, Державної премії Грузії ім. З. Паліашвілі, Героя Соціалістичної Праці, академіка Академії мистецтв України, професора Київської консерваторії Дмитра Михайловича Гнатюка.
Буковина — його рідна, улюблена земля, батьківщина дитинства і юності — це не тільки чарівна природа передгір’я Карпат з високими буковими лісами, швидкоплинним Прутом, біля якого виріс. Це край із самобутніми традиціями, звичаями, обрядами, з яскравими оздобами в побуті — вишиваними, тканими, розписаними, вирізьбленими речами, а головне — з працьовитими людьми, для яких характерне прагнення до духовності, до шляхетних норм поведінки. Все це впливало на романтичне сприйняття світу, що, в свою чергу, надихало до творчості.
Найбільшою своєю нагородою вважає Дмитро Михайлович повагу простих людей, своїх земляків-буковинців та любов до пісні, якій самовіддано служить усе своє життя.
Відділ мистецтв підготовив розгорнуту книжково-ілюстративну виставку матеріалів про життя й творчий шлях Д. Гнатюка та запросив на мистецькі студії “З піснею в серці” науковців, митців музичного мистецтва Буковини, викладачів та педагогів навчальних закладів, мистецьку громаду міста, студентську та учнівську молодь, мас-медіа.
В рамках студій спілкувались із гостями акції: Вадимом Лісовим – завідувачем кафедри музики педагогічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича, лауреатом обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича; Іваном Дердою – доцентом кафедри музики педагогічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича, заслуженим артистом України; Яриною Вишпінською, Георгієм Постевкою – доцентами кафедри музики педагогічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Прозвучали пісні українських композиторів та народні пісні із репертуару співака у виконанні студентів кафедри музики.
Продемонстровані світлини із власного сімейного архіву родини Вишпінських додали зустрічі теплих щемливих моментів-спогадів.