«Ловець у житі» Джером Девід Селінджер (книга-ювіляр)

Ловець_у_житіНад романом письменник  працював майже 10 років і як стверджують критики, працював під час Другої світової війни. У 1949 році Селінджер приніс редактору рукопис з головним героєм Холденом  Колфілдом, але він так і не був виданий – автор забрав його.

Попередниками роману були розповіді, де вже висвітлювалися теми, пізніше більш ґрунтовно розкриті в творі «Ловець у житі», деякі оповідання навіть стали частинами роману. Так, нарис «Легкий бунт на Медісон-авеню» перетворився в сімнадцяту главу нового твору. Саме тут вперше виник персонаж з ім’ям Холден Колфілд. Ще одне оповідання під назвою «Божевільний» містить намітки двох сцен з роману: прощання з викладачем історії і розмова з батьками одного з однокласників.

16 липня 1951 року в світ вийшов остаточний варіант твору. Його публікація викликала великий резонанс в американському суспільстві, розділивши його на два табори: одні були в захваті від твору, інші – його нещадно критикували. Перш за все, це було пов’язано з великою кількістю жаргонізмів і нецензурної лексики, якими письменник щедро здобрив свою книгу.

Більше на блозі – Книжковий простір