Літературна вікторина “Чи знаємо ми Шевченка?” та літературно-мистецька композиція “Шляхами Великого Кобзаря”

mLyQIPmPLjoФілією обслуговування юнацтва ЧОНУБ ім. М Івасюка 3-4 березня 2014 року. 200-а весна ступила на землю від часу народження Тараса Григоровича Шевченка- великого українського поета і письменника, художника, гравера. Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Значення його слова для нас особливе. Тарас Шевченко – національний пророк, апостол правди, заступник усіх знедолених. У дні святкування його 200-ої річниці філія обслуговування юнацтва ЧОНУБ провела два заходи для учнівської молоді міста з метою популяризації творчості Великого Кобзаря. 3-го березня в стінах читального залу філії пройшла літературна вікторина “Чи знаємо ми Шевченка?” з участю викладача кафедри української літератури ЧНУ Ольги Василівни Меленчук , яка розпочала бесіду зі старшокласниками словами І. Франка “Він був сином мужика і став володарем у царстві Духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури…”. Шевченко – геніальний поет, Шевченко – Великий художник, Шевченко – особистість: ось ті основні напрямки розмови викладача зі старшокласниками.

А далі були літературні конкурси : на краще знання біографії Т.Шевченка, на знання текстових уривків з його творів, на краще читання його поезій. Участь у конкурсах взяли учні старших класів СШ № 11,16,41 і кращі знавці поезії отримали смачні призи. Зі своєю поезією, присвяченою ювілею Шевченка, виступила викладач української літератури СШ №11 Книш Марія Іванівна.

Зав.філією Кугут В.М. провела невеликий огляд матеріалів книжкової виставки “Шевченко йде дорогами доби”, запросила присутніх до глибшого ознайомлення з ними під час наступних відвідувань ббібліотеки.

На закінчення заходу молоді люди віднесли квіти до пам’ятника Т.Шевченка в знак великої вдячності і вшанування його пам’яті.

Наступного дня в приміщенні читального залу знову відбувся літературно-мистецький вечір.

Програму заходу розпочала працівник бібліотеки Наталія Павлюк, яка запропонувала його учасникам, учням гімназії №4, літературно-мистецьку композицію “Шляхами Великого Кобзаря”. Відкрився вечір музичною п’єсою студентки училища мистецтв Лілії Поленчук, дипломанта багатьох конкурсів гри на бандурі. Під акорди музичного супроводу пролунав уривок з поезії Шевченка “Думи мої, думи”.

Мистецтвознавець, викладач художньої школи ім..М.Івасюка Наталія Фонотова донесла підліткам відомості про особистість Шевченка- художника, розповіла про історію створення багатьох мистецьких творів Шевченка, продемонструвала репродукції його картин та гравюр.

У виконанні Тріо бандуристок Чернівецького училища мистецтв з класу методиста, заслуженого працівника культури Ольги Миколаївни Геник прозвучали музикальні твори на слова Т.Шевченка, а на закінчення заходу знову Лілія Поленчук виконала вокальний твір на слова Шевченка – Молитву за Україну.

Презентацію книжкової виставки “Шевченко йде дорогами доби” провела провідний бібліотекар філії Гераськіна Світлана.

Педагоги та старшокласники висловили велику вдячність організаторам заходу, записались до бібліотеки, ознайомились з матеріалами книжкової виставки. Під час проведення Шевченківських свят читачами бібліотеки стали 60 молодих людей з числа учнівської молоді з 90 присутніх на заходах та 3 педагоги.

  • mLyQIPmPLjo
  • ELdQaw0fCdM
  • 5ZVwPn2fuoY
  • fuq7wYKEwUk
mLyQIPmPLjo1 ELdQaw0fCdM2 5ZVwPn2fuoY3 fuq7wYKEwUk4
Animation Gallery by WOWSlider.com v5.0


Мобільне меню